Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, koziorozka, Haneczka, gab, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. We wspólnocie został powołany jednoosobowy Zarząd ,bo nie było więcej chętnych.
  Pan pełniący tę funkcję w mojej ocenie jest bardzo dobry gospodarzem.Jako osoba z wykształceniem technicznym bardzo włącza się w rozwiązywanie problemów technicznych budynku i wykonuje sama wiele prac.Odkrył tez sam wiele poważnych "niedoróbek" dewelopera np. związanych z nieprawidłowym montażem piecyków gazowych.
  Pilnuje tez porządku w budynku i jego otoczeniu.Zwraca często mieszkańcom uwagę ,gdy postępują niezgodnie z normami społecznymi ( na przykład suszenie prania na korytarzu, parkowanie tyłem do budynku,granie w piłkę na trawniku czy też parkowanie w garażu na włączonym silniku ).
  Niestety nie podoba się to części mieszkańców i zbierają podpisy "od drzwi do drzwi " w celu jego odwołania.Główny argumentem jest zarzut ,ze jest on agresywny.
  Ma być podobno w najbliższym czasie w tym celu zwołane walne zebranie.
  Czy takie działanie jest zgodne z procedurami?
  Budzi to mój niepokój,bo człowiek jest naprawdę wartościowy i nie widzę nikogo kto chciałby to przejąc po jego odwołaniu.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime27-06-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:Niestety nie podoba się to części mieszkańców i zbierają podpisy "od drzwi do drzwi " w celu jego odwołania.Główny argumentem jest zarzut ,ze jest on agresywny.
  Czy takie działanie jest zgodne z procedurami?
  takie ich wilcze prawo

  Art. 20. 1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.

  2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani.
  KAROLSKO:Ma być podobno w najbliższym czasie w tym celu zwołane walne zebranie.
  we wspólnocie nie ma zebrań walnych , są zebrania właścicieli lokali, a jedno z nich jest zebraniem szczególnym, na którym składa się sprawozdanie z zarządu , które musi się odbyć w pierwszym kwartale, po roku obrachunkowym. UoWL ; UoGN ;
 2. ok,odwołać można tylko będzie bezkrólewie,bo nikt na pewno nikt się nie zgłosi.A to bardzo pasuje zarządcy,który cały czas działa z wyboru dewelopera.I kto się weźmie za sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców (np. źle zainstalowanych 49 piecyków gazowych).
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime28-06-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:ok,odwołać można tylko będzie bezkrólewie,bo nikt na pewno nikt się nie zgłosi.
  nie tak do końca .... to ma być uchwała ws zamiany składu Zarządu ( jednoosobowego), a nie uchwała o likwidacji Zarządu WM

  KAROLSKO:Niestety nie podoba się to części mieszkańców i zbierają podpisy "od drzwi do drzwi " w celu jego odwołania.
  spytaj tych, co biegają "od drzwi do drzwi", kto w zamian

  KAROLSKO:A to bardzo pasuje zarządcy,który cały czas działa z wyboru dewelopera.I kto się weźmie za sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców (np. źle zainstalowanych 49 piecyków gazowych).
  sami sobie gotujecie taki los UoWL ; UoGN ;
 3. to bardzo pasuje zarządcy,który cały czas działa z wyboru dewelopera.

  Jak macie zarządcę powierzonego przez dewelopera, to kim jest ten pan "z wykształceniem technicznym?"
  Już dość dawno jesteś na forum, więc róźnicę między zarządem powierzonym a właścicielskim chyba znasz?
  http://www.zarzadca.eu/wiki/zarzad
 4. To nie jest zarządca powierzony przez dewelopera tylko administrator ,którego wybrał deweloper i który jest niezmiennie do chwili obecnej.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime28-06-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:To nie jest zarządca powierzony przez dewelopera tylko administrator ,którego wybrał deweloper i który jest niezmiennie do chwili obecnej.
  widzisz, jak ważne jest używanie właściwych słów do określania faktów

  Zarządca to nie to samo co Administrator i odwrotnie


  koziorozkaJak macie zarządcę powierzonego przez dewelopera, to kim jest ten pan "z wykształceniem technicznym?"
  nie mają, więc ten "techniczny" jest jednoosobowym Zarządem WM o czym napisał na wstępie UoWL ; UoGN ;
 5. I zastanawiam sie czy ten nasz jednoosobowy zarząd nie przejal na siebie za darmo funkcji administratora i walcząc o wspólne dobro naraża się innym nie dbającym o wspólne dobro współmieszkańcom? Moze powinien sam zrezygnować zostawiając listę niezakończonych spraw następcy ,żeby go inni docenili ?
 6. Niestety nie podoba się to części mieszkańców i zbierają podpisy "od drzwi do drzwi " w celu jego odwołania.Główny argumentem jest zarzut ,ze jest on agresywny.
  Ma być podobno w najbliższym czasie w tym celu zwołane walne zebranie.
  Czy takie działanie jest zgodne z procedurami?

  Nie z procedurami a z ustawą o własności lokali.
  Został powołany uchwałą, więc i uchwałą może być odwołany.
  (Administrator nie ma tu nic do rzeczy)
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime14-07-2019
   
  kubaP napisał: "we wspólnocie nie ma zebrań walnych , są zebrania właścicieli lokali, a jedno z nich jest zebraniem szczególnym, na którym składa się sprawozdanie z zarządu , które musi się odbyć w pierwszym kwartale, po roku obrachunkowym."
  We Wspólnocie nie ma też zebrań szczególnych są tylko zebrania (bez przymiotnikowe) właścicieli. Znowu dajesz ciała, idź spać :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime15-07-2019 zmieniony
   
  gor11:kubaP napisał: "we wspólnocie nie ma zebrań walnych , są zebrania właścicieli lokali, a jedno z nich jest zebraniem szczególnym, na którym składa się sprawozdanie z zarządu , które musi się odbyć w pierwszym kwartale, po roku obrachunkowym."
  We Wspólnocie nie ma też zebrań szczególnych są tylko zebrania (bez przymiotnikowe) właścicieli.
  Znowu dajesz ciała, idź spać :bigsmile:

  Art. 30. 1. Zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany:
  1) dokonywać rozliczeń przez rachunek bankowy,
  2) składać właścicielom lokali roczne sprawozdanie ze swojej działalności,
  3) zwoływać zebranie ogółu właścicieli lokali co najmniej raz w roku, nie później niż w pierwszym kwartale każdego roku.
  1a. W wypadku gdy zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, nie zwoła zebrania ogółu właścicieli lokali w terminie, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, zebranie coroczne może zwołać każdy z właścicieli.

  2. Przedmiotem zebrania, o którym mowa w ust. 1, powinny być w szczególności:
  1) uchwalenie rocznego planu gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną i opłat na pokrycie kosztów zarządu,
  2) ocena pracy zarządu lub zarządcy, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
  3) sprawozdanie zarządu i podjęcie uchwały w przedmiocie udzielenia mu absolutorium.

  Art. 31. Zebrania ogółu właścicieli lokali:
  a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
  b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.


  gor11 jeszcze dużo wody upłynie w Sanie, zanim zrozumiesz tekst ustawy o własności lokali

  Ja Ciebie nie mam zamiaru uczyć , bo Ty wiesz wszytko lepiej i więcej niż ja , ale trafisz Ty na takiego co Ciebie ustawi do szeregu.

  I kto tu dał ciała ? UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime15-07-2019
   
  kubaP - też Cię lubię :bigsmile:
 7. No i stało się .Czlonka jednoosobowego Zarządu odwołano na podstawie uchwały i nie powołano nikogo na jego miejsce .Co teraz ? Czy Zarządca budynku ma nadal uprawnienia do zarządzania wspólnota ?
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime25-07-2019
   
  Administrator ma tyle uprawnień na ile daje ich umowa o administrowanie. Przy najmniej w teorii, bo w praktyce nie ma teraz ani jednej osoby, która mogłaby kontrolować administratora ( i de facto dewelopera również).

  Czyli w kolano już sobie strzeliliście, a teraz wybierzcie kolejny zarząd, bo sprawa piecyków do zimy sama się nie załatwi.
 8. Ale kto ma teraz zwołać zebranie ?Zarzadu nie ma ,a Administrator stracił uprawnienia ?
  •  
   CommentAuthornorbert
  • CommentTime25-07-2019
   
  KAROLSKO:Ale kto ma teraz zwołać zebranie ?Zarzadu nie ma ,a Administrator stracił uprawnienia ?


  KAROLSKO ustal ostatecznie czy jest to tylko Administrator czy przypadkiem nie jest to Zarządca powołany na podstawie art.18 UoWL - sprawdź co masz wpisane w umowie kupna mieszkania lub czy była podjęta uchwała (z udziałem notariusza) ustanawiająca zarządcę.
  Jeżeli nie - to obecnie nie posiadacie jako WM Zarządu a takowy posiadać musicie (art.20 UoWL).

  Problematyczne może być zwołanie samego zebrania bo jeśli nie posiadacie ani Zarządu ani Zarządcy (to na nich spoczywa obowiązek zwołania zebrania również w przypadku zebrania zwoływanego na podstawie wniosku mieszkańców posiadających przynajmniej 1/10 udziałów) to musicie się jakoś dogadać...

  Jeżeli to faktycznie jedynie Administrator - i posiada podpisaną umowę - to nie nie nastąpiło automatyczne jej rozwiązanie.
 9. Jest to administrator.Powołał go jeszcze deweloper ,a poprzedni Zarząd dał mu wszelkie uprawnienia do reprezentowania Wspólnoty .Czy teraz je zachowuje ?Czy może zwołać zebranie wspólnoty ?
 10.  
  Zwykły administrator formalnie nigdy nie zwołuje zebrań. Robi to zarząd wspólnoty lub zarządca. Na wniosek własny lub gdy tego nie robi - na wniosek właścicieli.

  Twój przypadek wpada w lukę prawną bo ustawa przewiduje w art 30, 31 i 32 tylko sytuacje gdy jest zarząd, lub gdy nie zwołał on zebrania rocznego.

  W przypadku zwykłego zebrania przy braku zarządu pozostaje oprzeć się o art. 27. Czyli zebranie zwołują właściciele i tutaj per analogiam do przepisu art. 31 b) nie zaszkodziłoby, żeby był ten formalny papier-wniosek o zwołanie tego zebrania, i żeby poparła go 1/10 właścicieli licząc udziałami.

  Dodałem te procedurę ponieważ na zebraniu zakładam wybralibyście nowy zarząd lub zaczęli głosować chociaż uchwały o wyborze.

  Jeśli więc właściciele nie wezmą sprawy w swoje ręce, to deweloperłamaneprzezadministrator będzie korzystał z każdej okazji żeby grać na czas.
 11. No właśnie dostaliśmy od administratora zawiadomienie o zebraniu z 7-dmio dniowym wyprzedzeniem.
  Podobno tu była taka opcja ,ze poza administrowaniem Zarząd wspólnoty upoważnił administratora do działania również w jego imieniu.
  Tylko czy teraz jak nie ma Zarządu upoważnienie to jest skuteczne ?
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime26-07-2019 zmieniony
   
  Jeśli właściciele są bierni, to inicjatywę może podjąć np. administrator czy deweloper, i tak się właśnie stało. W świetle prawa oni, jak pisałem, zwołać zebrania nie mają prawa. Tak jak np. kominiarz nie ma tego prawa. Zwoływanie to uprawnienie zarezerwowane dla podmiotów wskazanych w ustawie.

  Jeśli na zebraniu mają zapaść decyzje w formie uchwał, to lepiej żebyście w papierach po prostu unikali zapisów o tym, kto zwołał zebranie, albo piszcie, że zwołano je po prostu na wniosek właścicieli.

  Po to żeby ktoś wam nie podważył uchwał z przyczyn formalnych jako od początku nieistniejących na podstawie 189 kpc. Co można na upartego zrobić nawet po upływie 6 tygodni.

  Nie wspominałaś w ogóle o porządku tego zebrania. Jeśli zebranie skończy się na gadaniu, to nie ma większego problemu z tym kto zwołał i jak.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime26-07-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:No właśnie dostaliśmy od administratora zawiadomienie o zebraniu z 7-dmio dniowym wyprzedzeniem.
  Podobno tu była taka opcja ,ze poza administrowaniem Zarząd wspólnoty upoważnił administratora do działania również w jego imieniu.
  Tylko czy teraz jak nie ma Zarządu upoważnienie to jest skuteczne ?
  życie nie lubi PRÓŻNI / bezhołowia .... musi być zabezpieczona ciągłość .

  Art. 31. Zebrania ogółu właścicieli lokali:
  a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
  b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.

  W celu sunięcia nieprawidłowości zebranie właścicieli lokali może zwołać KAŻDY właściciele lokalu wchodzący w skład wspólnoty UoWL ; UoGN ;
 12. Jednym z punktów zebrania jest wybór członków nowego Zarządu.
  Mam nadzieję,ze znajdą się chętni.
  Rozumiem,ze musi ich być 3 ,ponieważ tak była sformułowana uchwala odwołująca poprzedni Zarząd.( odwołanie pana X i wybór 3 osób do nowego Zarządu)
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime27-07-2019
   
  O tamtej uchwale już zapomnij. Wykonaliście ją w części dot. odwołania tego pana z funkcji zarządu a części dot. powołania nie wykonaliście.  Przed zebraniem wypada żeby znany był projekt uchwały powołującej nowy zarząd z którego wynikałoby już jasno, że tych członków będzie np. trzech, ale w waszym wypadku to chyba zbyt wygórowany wymóg.

  Zwłaszcza gdy kandydatów do zarządu szuka się z łapaki dopiero na zebraniu.

  Czyli treść kolejnej uchwały może być inna. Może znów to być tylko jeden członek, ale może być trzech. Lepiej trzech.
 13. I powinnismy głosować na wszystkich trzech łącznie czy na każdego oddzielnie ?Czy to ma określić projekt uchwały ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime27-07-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:I powinnismy głosować na wszystkich trzech łącznie czy na każdego oddzielnie ?
  Czy to ma określić projekt uchwały ?
  Uważam, że głosowanie nad wyborem członków Zarządu winno się odbyć odrębnie, tak, jak nad udzieleniem absolutorium UoWL ; UoGN ;
 14. A członkiem zarządu może być osoba z zewnątrz ,niebędąca właścicielem lokalu ?Myslimy o jakimś znajomym prawniku,który by się zgodził za niewielka odplatnoscia ?
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime29-07-2019
   
  Prawnie jest to możliwe.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-07-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:A członkiem zarządu może być osoba z zewnątrz ,niebędąca właścicielem lokalu ?
  Myslimy o jakimś znajomym prawniku,który by się zgodził za niewielka odplatnoscia ?

  Art. 20. 1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.

  2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani.

  Art. 21. 1. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.

  2. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.

  3. Zarząd na podstawie pełnomocnictwa, o którym mowa w art. 22 ust. 2, składa oświadczenia w celu wykonania uchwał w sprawach, o których mowa w art. 22 ust. 3 pkt 5, 5a i 6, ze skutkiem w stosunku do właścicieli wszystkich lokali.
  UoWL ; UoGN ;
 15. KAROLSKO - 13 lat jestem jednoosobowym Zarządem we WM ale opisanej przez Ciebie sytuacji nie rozumiem.Czy to jest sytuacja realna czy hipotetyczna dla potrzeb dyskusji?
  4 dni temu >>No i stało się .Czlonka jednoosobowego Zarządu odwołano na podstawie uchwały i nie powołano nikogo na jego miejsce>>>>
  3 dni temu >>>No właśnie dostaliśmy od administratora zawiadomienie o zebraniu z 7-dmio dniowym wyprzedzeniem.>>>
  2 dni temu >>>Jednym z punktów zebrania jest wybór członków nowego Zarządu.
  Mam nadzieję,ze znajdą się chętni.
  Rozumiem,ze musi ich być 3 ,ponieważ tak była sformułowana uchwala odwołująca poprzedni Zarząd.( odwołanie pana X i wybór 3 osób do nowego Zarządu)>>>>
  4 dni temu odwolaliście Zarząd???? Odbyło się zebranie? Podjęto uchwałę i zdecydowano,że za tydzień odbędzie się następne zebranie w celu wyboru Zarządu??
  Fascynująca ta Twoja Wspólnota. To dużą czy mała WM? Budynek nowy?
 16. Niestety dzieje się to naprawdę.Wspólnota składa się z 49 mieszkań ,budynek nowy od dewelopera.
  Żadnego zebrania nie było,jednoosobowy Zarząd został odwołany poprzez zbieranie podpisów " od drzwi do drzwi". Powody podałam na początku wątku.
  Teraz ma być zebranie ,na którym mamy powołać nowy Zarząd .Rzeczywiście fascynujące mając na uwadze fakt,ze w budynku zapomniano o prawidłowej ilości kominów i zamontowano piecyki gazowe niezgodnie dokumentacją.
 17. KAROLSKO - więcej informacji. Kiedy bylo zebranie powołujące jednoosobowy Zarząd?Skoro budynek nowy - niedawno. Rozumiem ,że 4 dni temu w trybie indywidualnego zbierania głosów podjęto uchwałę odwołująca Zarząd?!Skąd o tym wiesz? 3 dni temu z zawiadomienia o nowym zebraniu? Taka uchwala jest łatwa do uchylenia, do zbierania podpisów upoważniony jest zarząd, a nie widzimisię członków.Niezadowoleni właściciele powinni zlożyć wniosek o zebranie do Zarządu i na zebraniu odwołać Zarząd, mogą na nim wykorzystać upoważnienia innych członków. Macie zebranie WM i nie wiecie czy będzie chętny do Zarządu, a nawet 3???Ale kto bogatemu zabroni , możecie się zbierać nawet co dwa tygodnie.:bigsmile:
 18. Budynek nowy,ale pierwszy zarząd był powołany w roku 2014( 2 osoby) .Potem był drugi (1 osoba) ,a od 2018 roku ten trzeci jednoosobowy w mojej ocenie najbardziej zaangażowany.I ten został odwołany w dniu 15.07.2019 o czym zostałam powiadomiona drogą listową.A w dniu dzisiejszym dostałam oficjalne powiadomienie o zebraniu w celu wybrania nowego zarządu ,które ma się odbyć 03.08.2019. Zawiadomienie przysłał Administrator budynku pisząc,ze zabranie jest na wniosek zarządu,którego nie ma od tygodnia.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-07-2019
   
  Zawiadomienie przysłał Administrator budynku pisząc,ze zabranie jest na wniosek zarządu,którego nie ma od tygodnia.
  nie rozumiem .... w normalnie działającej Wspólnocie uchwała o składzie Zarządu składa się z 2 części.
  W pierwszej sie odwołuje członków Zarządu, a w drugiej się powołuje .... inaczej powstaje bezhołowie .

  U mnie jest zapis w takiej uchwale, że stary Zarząd wykonuje swoje podstawowe obowiązku bez możliwości podejmowania decyzji np. zawierania umów na wykonanie prac wskazanych w Planie remontów.
  Taka uchwała o "odwołaniu - powołaniu" jest podejmowana w 2-3 tygodnie od rozpoczęcia głosowania. UoWL ; UoGN ;
 19. Nasza tez składała się z dwóch części :1.odwołujemy pana X i 2.powołujemy 3 osoby jakieś które wybierzemy potem .

  Nowy doklejony: 03.08.19 11:20
  Chciałabym jeszcze raz powrócić do art.18 ust.1,bo nasz administrator budynku twierdzi ,ze jest zarządca .Czy to jest w jakikolwiek sposób możliwe jeśli nie było żadnego aktu notarialnego i jest wybierany Zarząd ? Czy administrator nie uzurpował sobie prawa do tej nazwy tylko dlatego ,ze ma zrobiona licencje zarządcy ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime3-08-2019 zmieniony
   
  Chciałabym jeszcze raz powrócić do art.18 ust.1,bo nasz administrator budynku twierdzi ,ze jest zarządca .
  Czy to jest w jakikolwiek sposób możliwe jeśli nie było żadnego aktu notarialnego i jest wybierany Zarząd ?
  Czy administrator nie uzurpował sobie prawa do tej nazwy tylko dlatego ,ze ma zrobiona licencje zarządcy ?
  jak nie ma żadnego wpisu do pierwszego aktu notarialnego, że sprawuje zarząd nad nieruchomością wspólną to miesza Wam w głowach ...jest TYLKO administratorem NW. UoWL ; UoGN ;
 20. Mam łatwe pytanie. Skąd wiemy który był pierwszy akt notarialny????:bigsmile: W jaki sposób chcecie przejrzeć akty notarialne sąsiadów.:bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime3-08-2019 zmieniony
   
  Prezesod13lat:Mam łatwe pytanie.
  Skąd wiemy który był pierwszy akt notarialny????:bigsmile:
  W jaki sposób chcecie przejrzeć akty notarialne sąsiadów.:bigsmile:
  :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  wystarczy zajrzeć do KW online macierzystej (data sporządzenia AN). Reszta to pikuś UoWL ; UoGN ;
 21. Ale taki wpis do księgi wieczystej nie jest obowiązkowy to czym jeszcze mogę przekonać Administratora ,ze nie ma racji nazywając się Zarządca ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-08-2019
   
  KAROLSKO:Ale taki wpis do księgi wieczystej nie jest obowiązkowy to czym jeszcze mogę przekonać Administratora ,ze nie ma racji nazywając się Zarządca ?
  na twardogłowych to tylko pała policyjna, taka "blondynka" ze "ścieżki zdrowia" :bigsmile:
  No, ale masz tam informację, kto ma pierwszy akt notarialny , więc w czym problem? UoWL ; UoGN ;
 22. no mam,sprawdziłam i w tym pierwszym akcie notarialnym i w swoim i w Dziale III nie ma nic( chyba w tym dziale to być powinno?).
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-08-2019 zmieniony
   
  KAROLSKO:no mam,sprawdziłam i w tym pierwszym akcie notarialnym
  i w swoim i w Dziale III nie ma nic( chyba w tym dziale to być powinno?).
  masz ten pierwszy AN w ręku?!!! UoWL ; UoGN ;
 23. sprawdziłam te zapisy w księdze wieczystej Dzial III .Do aktu notarialnego pierwszego właściciela nie dotarłam.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-08-2019
   
  KAROLSKO:sprawdziłam te zapisy w księdze wieczystej Dzial III .
  Do aktu notarialnego pierwszego właściciela nie dotarłam.
  To tam trzeba szukać, czy jest zapis o powierzeniu zarządu UoWL ; UoGN ;
 24. :bigsmile::bigsmile:Przyglądając się tej pseudo-dyskusji powiem krotko - No comments.:bigsmile::bigsmile:
 25. W moim akcie notarialnym jest tylko paragraf ,ze Zarząd nieruchomością wspólna sprawowany będzie przez Wspólnotę Mieszkaniowa zgodnie z ustawa o własności lokalu .I nic więcej,ale mój akt nie był pierwszy.

  Nowy doklejony: 04.08.19 17:39
  Sprawdziłam to jeszcze w innym dostępnym akcie notarialnym innej nieruchomości w innym mieście i wcale nie pierwszym i tam jest wyraźnie paragraf o powierzeniu zarządu konkretnej firmie .KubaP masz 100% racji .Robia ludzi w „konia”.
 26. :angry:Zacytuje klasyka
  >>>Natomiast , jak się wchodzi na forum, to należy używać języka fachowego, a nie potocznego zbliżonego do spółdzielczości mieszkaniowej, a nie wspólnot mieszkaniowych.
  Fora profilowane są od tego by uczyć przeciętnego człowieka , a nie "żargonić" w odmętach , być nie zrozumiałym >>>>>>> i przyklad języka fachowego
  >>>>>>na twardogłowych to tylko pała policyjna, taka "blondynka" ze "ścieżki zdrowia" :bigsmile:>>>>> jakbym słuchał płk. Mazgułę.
  KubaP - jak Ty to robisz, że się nie mylisz sam z sobą prowadząc dyskusję?
  >>>>wystarczy zajrzeć do KW online macierzystej (data sporządzenia AN). Reszta to pikuś>>>>
  >>>>>No, ale masz tam informację, kto ma pierwszy akt notarialny , więc w czym problem?>>>>
  >>>>no mam,sprawdziłam i w tym pierwszym akcie notarialnym i w swoim i w Dziale III nie ma nic( chyba w tym dziale to być powinno?).>>>>
  >>>>Do aktu notarialnego pierwszego właściciela nie dotarłam.>>>>
  >>>>To tam trzeba szukać, czy jest zapis o powierzeniu zarządu>>>>
  i wisienka na torcie
  >>>jak nie ma żadnego wpisu do pierwszego aktu notarialnego, że sprawuje zarząd nad nieruchomością wspólną to miesza Wam w głowach ...jest TYLKO administratorem NW.>>>>
  po 13 latach zarządzania na specjalistycznym forum dowiedziałem się ,ze można przeglądać AKTY NOTARIALNE!!????? Oczywiście można ,jak Ci właściciel tego aktu pozwoli.
  Nie rozróżnianie wpisów w KW od AN jest KOMPROMITUJĄCE ZARZĄDCE.
  jeżeli w pierwszym AN jest wzmianka o sposobie zarządzania to powtórzy się ona we wszystkich następnych, aż do zmiany.I ta zmiana będzie wykazywana w następnych. A w tych przed tą zmianą nic się nie zmieni, te zmiany zostaną wpisane w KW.Dlatego potrzebna jest notarialna forma zmiany zarządu, bo jest to podstawa wpisu.Nie ma wpisu, nie ma czynności prawnej zmiany. A co do wglądu w KW. Oczywiście jak znamy nr swojej KW to robimy to on-line. Skąd sąsiad ma znać moją KW nie wiem? Może otrzymać ten numer jak zapłaci, a nabędzie prawo do wglądu jak przedstawi swój INTERES PRAWNY PRACOWNIKOWI SĄDU.ja mam ten przywilej ,ponieważ mam kopie wszystkich AN członków WM, a są tam dane wrażliwe (nr dowodu,PESEL,NIP itp.)
  Ja z milą chęcia podzielę się swoim doświadczeniem, ale w formie merytorycznej dyskusji a nie połajanki admina, dla szukających anonimowości podaję kontakt Prezesod13lat@wp.pl
  prawdopodobnie dlugo nie zabawie na tym forum.:angry:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime5-08-2019 zmieniony
   
  Prezesod13lat::angry:Zacytuje klasyka
  :
  Naucz się "chłopie" korzystać z narzędzi tego forum i formatuj swoje teksty ... tej czarnej plamy nie da się czytać, nawet w powiększeniu... panie "prezesie od 13 lat"


  Prezesod13lat::Skąd sąsiad ma znać moją KW nie wiem?
  :zakaz:
  z księgi macierzystej (gruntu):lol: ....panie "prezesie od 13 lat"

  Prezesod13lat: jeżeli w pierwszym AN jest wzmianka o sposobie zarządzania to powtórzy się ona we wszystkich następnych,
  tak powinno być, ale czasami tak nie jest, jak przez kilkanaście lat są zbywane lokale np. przez Gminę.
  Jaja są, jak pierwszy AN był sporządzony przed 1995 rokiem , to dopiero jest jazda, a następny po 10 latach ... panie "prezesie od 13 lat" UoWL ; UoGN ;
 27.  
  ***** Już mi nic nie musisz mówić, wyrobiłem sobie już opinię.
  A w UoWL nie ma nic o formatowaniu tekstów na forum zarządca. Mam więc prośbę do uczestników forum,ja nie obrażę się jak ktoś mi wskaże jak sformatować tekst, żeby cytaty byly bardziej widoczne. Z góry dziękuję.
  Ale wiedzionemu ,że admin KubaP nie wytrzyma dłużej krytyki i się wypowie, oczywiście nie merytorycznie a o formatowaniu, albo o "księdze macierzystej gruntu".:bigsmile:

  Nowy doklejony: 05.08.19 15:37
  Korekta - chochlik drukarski - powinno być - Ale wiedziałem........., że
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime5-08-2019 zmieniony
   
  :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  Prezesod13lat *****
  Prezesod13lat A w UoWL nie ma nic o formatowaniu tekstów na forum zarządca.


  http://www.zarzadca.eu/wiki/regulamin

  Funkcja * -BBCode


  Prezesod13lat Korekta - chochlik drukarski
  nie wiedziałem ze twoje wpisy dokonuje "chrząszcz drukarz"
  UoWL ; UoGN ;
 28. :bigsmile::bigsmile::bigsmile:Niestety admin czyli KubaP stwierdził, że nie nadaje się do tego specjalistycznego forum. Przyjmuje ten wyrok ze zrozumieniem. Niech mu nikt nie przeszkadza w dyskusji ze sobą.:bigsmile:
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego