Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, blazejh, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime5-07-2019
   
  https://www.rp.pl/Zadania/190709607-Kary-za-niesegregowanie-smieci.html

  Osoby, które nie będą chciały segregować śmieci zapłacą za ich wywóz jeszcze więcej niż obecnie.


  Sejm uchwalił nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości w gminach. Teraz akt trafi do senatu. Dokument przewiduje wprowadzenie podwyższonej opłaty dla właścicieli nieruchomości nie wypełniających obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Określi ją rada gminy. Opłata nie będzie mogła być niższa niż dwukrotna wysokość i nie wyższa niż czterokrotna wysokość maksymalnej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami.

  Natomiast w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych (mimo, że zadeklarował segregację), podmiot je odbierający przyjmie je jako zmieszane, o czyn powiadomi samego zainteresowane jak i wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Powyższe stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wydania decyzji administracyjnej – która uwzględniać już będzie wysokość opłaty podwyższonej.
  UoWL ; UoGN ;
 1. Szykują się niezłe awantury, bo we wspólnotach w tym przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime28-07-2019
   
  koziorozka:Szykują się niezłe awantury, bo we wspólnotach w tym przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa

  No to będziemy skandować KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA....
  Oczywiście wszytkie śmietniki będą musiały być zamknięte na klucz żeby nikt obcy nie wrzucił niesortowanych śmieci. :)
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime28-07-2019 zmieniony
   
  man:
  No to będziemy skandować KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA....
  A może ...IM SIĘ PRZECIEŻ NALEŻAŁO ....:wink: UoWL ; UoGN ;
 2. man - a jak się zabezpieczysz przed swoimi?
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime29-07-2019
   
  Prezesod13lat:man - a jak się zabezpieczysz przed swoimi?

  W jakim celu mam się przed swoimi zabezpieczać?
  Nie wiem czy zauważyłeś ale odowiedzialność zbiorowa jest niekonstytucyjna.
 3. man - WM to grupa ludzi o różnych poglądach, część jest za segregowaniem część przeciwko.Ja jako ich ustawowy przedstawiciel składam w ich imieniu deklarację na SEGREGOWANE. I co ,sądzisz ,że się wszyscy dostosują? A kto to ma pilnować , JA? A najemcy lokali będą ochoczo segregować śmieci? Firma od śmieci, stwierdzając niesegregowanie ich, sporządzi dokumentację fotograficzną i powiadomi o tym gminę. Gmina wyśle zawiadomienie do mnie o podwyższeniu opłat, a ja to przekaże członkom. I każdy będzie mógl zaskarżyć niekonstytucyjność decyzji.Wierzysz w to co piszesz? W Konstytucji RP jest również o darmowej ochronie zdrowia. Dlaczego płacisz dentyście za usługę? Odeślij go do Konstytucji.
  •  
   CommentAuthorgab
  • CommentTime30-07-2019
   
  a jako ich ustawowy przedstawiciel składam w ich imieniu deklarację na SEGREGOWANE

  Ty jako ich ustawowy przedstawiciel powinieneś wiedzieć, że maja prawo wyboru: segregować czy nie. Wspólnota nie może narzucić przymusowej segregacji śmieci.
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime30-07-2019 zmieniony
   
  Prezesod13lat:man - WM to grupa ludzi o różnych poglądach, część jest za segregowaniem część przeciwko.Ja jako ich ustawowy przedstawiciel składam w ich imieniu deklarację na SEGREGOWANE. I co ,sądzisz ,że się wszyscy dostosują? A kto to ma pilnować , JA? A najemcy lokali będą ochoczo segregować śmieci? Firma od śmieci, stwierdzając niesegregowanie ich, sporządzi dokumentację fotograficzną i powiadomi o tym gminę. Gmina wyśle zawiadomienie do mnie o podwyższeniu opłat, a ja to przekaże członkom. I każdy będzie mógl zaskarżyć niekonstytucyjność decyzji.Wierzysz w to co piszesz? W Konstytucji RP jest również o darmowej ochronie zdrowia. Dlaczego płacisz dentyście za usługę? Odeślij go do Konstytucji.

  Ja nie mam wpływu na tych którzy wolą być traktowani jak niewolnicy, i będą się podporządkowywać bezkrytycznie do wszystkich zarządzeń "waaadzy". :)
  Kiedyś w Ameryce było prawo które mówiło że czarny niewolnik to nie jest człowiek i potrzebna była wojna domowa aby to prawo znieść.
  Jeśli zapłacisz więcej bo "waaadza" każe Ci płacić więcej za śmieci, bo ktoś (obcy/sąsiad) wrzucił śmieci niesortoowane, to Twój wybór.
  Wlaściciele mogą się nie zgodzić na wydawanie w ten sposób ich pieniędzy.
  W jaki sposób zmusisz wlaścicieli z Twojej wspólnoty do płacenia więcej jeśli oni uważają że nie zapłacą więcej bo oni śmieci sortują?
  Myślisz że jak jesteś "Prezesod13lat" to Cie wszycy posłuchają?
 4. gab, man - Panowie i Panie , czy wy jesteście tu na tym forum aby negować wszystko bo macie dużo wolnego czasu i nie lubicie PISu? Czy żeby wyjaśniać innym potrzebującym problemy WM? Żyjecie we WM czy w leśniczówkach?
  jeżeli we WM to jesteście zobowiązani do przestrzegania prawa. A prawo mowi ,że we WM wnosi się zaliczkę składającą się z 2 części : na utrzymanie części wspólnej i opłaty indywidualnej, w której WM jest jedynie pośrednikiem do dostawców mediów i usług. W zakresie odpadów ta "waadza" to nie Prezes ale Gmina. NIESTETY JEST TO ZASADA ZBIOROWEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI. KTO MA OCHOTĘ NIECH SOBIE IDZIE DO SĄDU.
  >>>>W jaki sposób zmusisz właścicieli z Twojej wspólnoty do płacenia więcej jeśli oni uważają że nie zapłacą więcej bo oni śmieci sortują? >>>> w NORMALNY, ZGODNY Z USTAWĄ.W trybie uproszczonym zwracam się do sądu o nakaz zapłaty. a tam referendarz sądowy popijając kawę przystawia pieczątkę i ide z tym do komornika.
  gab - >>>Ty jako ich ustawowy przedstawiciel powinieneś wiedzieć, że maja prawo wyboru: segregować czy nie. Wspólnota nie może narzucić przymusowej segregacji śmieci.>>>>
  Więc Ci co nie chcą sortować, składają deklarację , że będą wnosić na konto WM większe zaliczki.??!!!I w ten sposób zachowamy Konstytucyjne prawa obywateli RP. A że to FIKCJA, nikogo to nie interesuje.
  Moim oponentom proponuję sprzedać mieszkanie i kupić domek na wsi.
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime30-07-2019
   
  Prezesod13lat:>>>>W jaki sposób zmusisz właścicieli z Twojej wspólnoty do płacenia więcej jeśli oni uważają że nie zapłacą więcej bo oni śmieci sortują? >>>> w NORMALNY, ZGODNY Z USTAWĄ.W trybie uproszczonym zwracam się do sądu o nakaz zapłaty. a tam referendarz sądowy popijając kawę przystawia pieczątkę i ide z tym do komornika.

  Zanim pojawi się komornik odbędzie się pewnie kilka rozpraw i może się zdarzyć że sąd uzna że odpowiedzialność zbiorowa jest niezgodna z prawem nadrzędnym do każdego prawa jakie wymyśli sobie "waadza".
  I pewnie chwilę później albo jeszcze wcześniej przestaniesz być "prezesem". :)
 5. man - jeżeli w sądzie, który de facto reprezentuje interes Państwa chcesz wygrać z Gminą, która również reprezentuje interes państwa, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.
  •  
   CommentAuthorgab
  • CommentTime30-07-2019
   
 6. gab - a o czym ma świadczyć to orzeczenie?
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime30-07-2019
   
  Prezesod13lat:man - jeżeli w sądzie, który de facto reprezentuje interes Państwa chcesz wygrać z Gminą, która również reprezentuje interes państwa, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

  Jeśli uważasz że Państwo i Gmina mogą łamać prawo i Ty się z tym zgadzasz, to rzeczywiście nie mamy o czym ze sobą rozmawiać.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-07-2019 zmieniony
   
  Prezesod13lat: A prawo mowi ,że we WM wnosi się zaliczkę składającą się z 2 części :
  na utrzymanie części wspólnej i
  opłaty indywidualnej,
  skąd ty bierzesz takie nazewnictwo ???

  zaliczki na utrzymanie nieruchomości składają się :
  1.Zaliczki na utrzymanie nieruchomości wspólnej (NW)
  2. Zaliczki na utrzymanie lokalu w tym media
  3. Funduszy celowych ( np. Fundusz Remontowy NW)
  4. Opłat publicznoprawnych ( np . podatki - tu opłaty za zagospodarowanie odpadów)


  Prezesod13lat: WM jest jedynie pośrednikiem do dostawców mediów i usług.
  juz nie brnij dalej bo się pogrążasz ... kto ma spisaną umowę na dostawę mediów ( ZW,EE,EC) ?


  man: Zanim pojawi się komornik odbędzie się pewnie kilka rozpraw
  jaki komornik , jakich rozpraw .... Gmina sama sobie ściągnie z konta WM naliczone opłaty ....

  Art. 6qa. 1. Właściwy organ gminy, do której nie stosuje się art. 19 § 2 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, może wykonywać zadania z zakresu egzekucji administracyjnej należności pieniężnych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na podstawie porozumienia z naczelnikiem urzędu skarbowego. Porozumienie nie może dotyczyć prowadzenia egzekucji należności pieniężnych z nieruchomości. UoWL ; UoGN ;
 7. Rzeczywiście Panowie nudzicie się na tym forum i szukacie wroga, żeby go zaatakować. I lepiej się z tym czujecie?
  man - państwo i Gmina nie raz łamią prawo, czy ja się z tym zgadzam czy nie, nikogo to nie interesuje. Nie podoba mi się to ,że Ustawą zrobiono ze mnie, właściciela sprawującego zarząd tzw. właścicielski darmowego poborcę opłat za śmieci. Co mogę zrobić? Zrezygnować z funkcji, niech się martwi inny.
  KubaP - ja się tak pogrążam już 13 lat. Wtedy to podpisałem umowę z ZWiK na dostawę wody nie tylko dla potrzeb WM ale przede wszystkim jej członków. I ja nie podpisałem ze wszystkimi członkami umowy na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, bo tym nie zajmuje się WM a Zakład Wodociągów. Ale tak działa Państwo, wymusza takie działania, bo łatwiej im było podpisać z jednym facetem niż z 40-ma.I łatwiej rozliczyć 1 wodomierz niż 60. I nie zapłaci WM, to ZWiK zakręca wodę 40 ludziom, i wtedy nie łamie konstytucji? Dzisiaj jest łatwiej , większość nowych budynków ma oddzielne dla lokali liczniki pomiarowe usytuowane na zewnątrz lokali z możliwością odczytu radiowego. WM podpisują wówczas jedynie umowy na dostarczanie mediów do części wspólnej. Też tak bym chciał.
  >>>jaki komornik , jakich rozpraw .... Gmina sama sobie ściągnie z konta WM naliczone opłaty ....>>>> chyba nie zrozumiałeś o czym my dyskutowaliśmy? Ja wyjaśniałem w jaki sposób ściągnę pieniądze od dłużników. Oczywiście jak nie zaplacę Gminie to US ściągnie nam to w drodze egzekucyjnej. I NA KONIEC. Ja nie przygotowuje się do egzaminu na zarządcę nieruchomości, i mogę posługiwać się językiem potocznym, zrozumiałym dla przeciętnego człowieka we WM. I na koniec możecie mieć ostatnie zdanie ,że się nie znam i nie warto ze mną dyskutować. AMEN.:bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-07-2019 zmieniony
   
  Prezesod13lat:KubaP - ja się tak pogrążam już 13 lat.
  widać tym "barankom bożym" tak wygodnie , nie mają wiedzy , nie chcą jej mieć , co nie oznacza, że się nie pogrążasz w otmęcie nie mającym za wiele z obowiązującym prawem, strzyżesz ich równo  Prezesod13lat:Wtedy to podpisałem umowę z ZWiK na dostawę wody nie tylko dla potrzeb WM ale przede wszystkim jej członków.
  I ja nie podpisałem ze wszystkimi członkami umowy na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, bo tym nie zajmuje się WM a Zakład Wodociągów.
  i nie musiałeś podpisywać umów z poszczególnymi właściciela lokali , bo woda jest dostarczana do przyłącza wod-kan, a co z nią zrobią właściciele lokali czyli WM , jak rozlicza jej koszta dostawy to jest ich wewnętrzne prawo w postaci regulaminu rozliczenia mediów  Prezesod13lat: Ale tak działa Państwo, wymusza takie działania, bo łatwiej im było podpisać z jednym facetem niż z 40-ma.

  I łatwiej rozliczyć 1 wodomierz niż 60. I nie zapłaci WM, to ZWiK zakręca wodę 40 ludziom,
  to jest pól prawdy ... znam WM , gdzie wodę rozlicza dostawca , urządzenia pomiarowe są dostępne dla niego bez żadnych ograniczeń . To Zarządy wymusiły na dostawcy takie rozwiązanie. Nie mieli wyjścia


  Dzisiaj jest łatwiej , większość nowych budynków ma oddzielne dla lokali liczniki pomiarowe usytuowane na zewnątrz lokali z możliwością odczytu radiowego. WM podpisują wówczas jedynie umowy na dostarczanie mediów do części wspólnej. Też tak bym chciał.
  znane mi są takie WM , które po 50 latach wymieniały instalacje wod-kan i "wyrzuciły" liczniki na części wspólne oraz zmusiły dostawcę wody do jej indywidualnego rozliczania . Trzeba tylko chcieć .


  Prezesod13lat: Ja nie przygotowuje się do egzaminu na zarządcę nieruchomości, i mogę posługiwać się językiem potocznym, zrozumiałym dla przeciętnego człowieka we WM.
  I na koniec możecie mieć ostatnie zdanie ,że się nie znam i nie warto ze mną dyskutować. AMEN.:bigsmile:
  ... i nie musisz , bo egzaminów już nie ma.

  Natomiast , jak się wchodzi na forum, to należy używać języka fachowego, a nie potocznego zbliżonego do spółdzielczości mieszkaniowej, a nie wspólnot mieszkaniowych.
  Fora profilowane są od tego by uczyć przeciętnego człowieka , a nie "żargonić" w odmętach , być nie zrozumiałym

  Gdyby ode mnie z WM, kilkunastu właścicieli lokali, przeszło do twojej WM , to 5 minut byś nie był PREZESEM . Oni mają podstawową wiedzę, że funkcyjnych w Zarządzie WM nie ma , wszyscy członkowie są równi; dopiero dwaj podejmują decyzje więżące wszystkich właścicieli lokali UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorgab
  • CommentTime30-07-2019 zmieniony
   
  Rzeczywiście Panowie nudzicie się na tym forum i szukacie wroga, żeby go zaatakować.


  Przypominam, że to ty zmieniłeś nick i zacząłeś " nowe życie" od idiotycznych wrzutek pod adresem innych a teraz udajesz skrzywdzone niewiniątko.


  właściciela sprawującego zarząd tzw. właścicielski  Właściciel sprawujący zarząd, to z kc. Współwłasność, gdzie nie ma odrębności lokali lub tak zwana mała wspólnota.

  W uwl jest to członek zarządu.

  edy to podpisałem umowę z ZWiK na dostawę wody nie tylko dla potrzeb WM ale przede wszystkim jej członków


  Strona umowy jest wspólnota mieszkaniowa nie ty, wiec nie jęcz.

  Nie radzisz sobie , zrezygnuj.

  Ja nie przygotowuje się do egzaminu na zarządcę nieruchomości, i mogę posługiwać się językiem potocznym, zrozumiałym dla przeciętnego człowieka we WM.


  Przeciętny człowiek ze wspólnoty będzie miał problem z rozumieniem ciebie, zwłaszcza, gdy zaczniesz się powoływać na statut, ZOW i podawał za prezesa.


  Tak, nie podoba mi się prawo, które przerzuca na wspólnoty odpowiedzialność za długi właścicieli lokali. Ale skoro nie mogę tego zmienić to muszę to zaakceptować albo jeśli widzę szanse, to podać gminę do sądu.
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime30-07-2019
   
  KubaP:
  man: Zanim pojawi się komornik odbędzie się pewnie kilka rozpraw
  jaki komornik , jakich rozpraw .... Gmina sama sobie ściągnie z konta WM naliczone opłaty ....

  Art. 6qa. 1. Właściwy organ gminy, do której nie stosuje się art. 19 § 2 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, może wykonywać zadania z zakresu egzekucji administracyjnej należności pieniężnych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na podstawie porozumienia z naczelnikiem urzędu skarbowego. Porozumienie nie może dotyczyć prowadzenia egzekucji należności pieniężnych z nieruchomości.


  Czytaj uważnie zanim skomentujesz.
  To WM miałaby wziąć do sądu właściciela który nie będzie chciał płacić wyższych opłat za śmieci w sytuacji gdy WM będzie zmuszona przez urząd do płacenia więcej, z powodu wykrycia niesortowanych śmieci.

  Nowy doklejony: 30.07.19 16:27
  Prezesod13lat:Rzeczywiście Panowie nudzicie się na tym forum i szukacie wroga, żeby go zaatakować. I lepiej się z tym czujecie?
  man - państwo i Gmina nie raz łamią prawo, czy ja się z tym zgadzam czy nie, nikogo to nie interesuje. Nie podoba mi się to ,że Ustawą zrobiono ze mnie, właściciela sprawującego zarząd tzw. właścicielski darmowego poborcę opłat za śmieci. Co mogę zrobić? Zrezygnować z funkcji, niech się martwi inny.

  Kiedy pierwszy raz wprowadzono ustawę śmieciową mogłeś zrezygnować z zarządu i wtedy każdy wlaściciel musiałby złożyć swoją deklarację śmieciową.
  Tak właśnie stało się w naszej WM.
  Do dzisiaj wlaściciele rozliczają się ze śmieci samodzielnie.
  Gmina, po zmianie treści UŚ, chce teraz aby WM wypełniała deklarację śmieciową.
  Podchodzi do tego jednak w bezprawny sposób żądając od WM złożenia deklaracji śmieciowej za 3 lata wstecz, a jednocześnie nadal przyjmuje pieniądze za śmieci od poszczególnych właścicieli.
  Sprawa już raz byla w SKO i gmina przegrała.
  Teraz znowu zaczynają w ten sam sposób.
  To jest jak w tej definicji szaleństwa. Robić coś kolejny raz tak samo i oczekiwanie innego wyniku. :)
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-07-2019 zmieniony
   
  Kiedy pierwszy raz wprowadzono ustawę śmieciową mogłeś zrezygnować z zarządu i wtedy każdy wlaściciel musiałby złożyć swoją deklarację śmieciową.
  Tak właśnie stało się w naszej WM.
  Do dzisiaj wlaściciele rozliczają się ze śmieci samodzielnie.
  czyli w dalszym ciągu nie ma w twojej WM Zarządu ani osoby sprawującej zarząd np Zarządca

  Sprawa już raz byla w SKO i gmina przegrała.
  Teraz znowu zaczynają w ten sam sposób.
  To jest jak w tej definicji szaleństwa. Robić coś kolejny raz tak samo i oczekiwanie innego wyniku. :bigsmile:
  wiesz, że może się im udać, w obecnej sytuacji w kraju UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorJaromir
  • CommentTime30-07-2019
   
  Tyle gadania, a nikt nie zaproponował, co i jak zrobić, aby zmusić BRUDASÓW i BANDYTÓW ŁAMIĄCYCH PRAWO do stosowania się do tego prawa. Dyskutujcie sobie dalej, a jeden cham popsuje nerwy i portfele reszcie współwłaścicieli. Ci najwięcej krzyczący są NAJGORSI! To oni mają WSPÓLNY interes w d... i chcą aby wszyscy płacili WIĘCEJ i po równo, bo są parszywymi bolszewikami - stracę ja, ale i stracą WSZYSCY, zwłaszcza ci porządni! I będzie tak, jak ja sobzie ubzdurałem! A rozwiązanie jest takie proste.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-07-2019
   
  Nic nie zrobisz ...będziesz płakał i płacił płakał i płacił , bo tylko tak można "wychować" polskie społeczeństwo . UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime30-07-2019
   
  KubaP:
  Kiedy pierwszy raz wprowadzono ustawę śmieciową mogłeś zrezygnować z zarządu i wtedy każdy wlaściciel musiałby złożyć swoją deklarację śmieciową.
  Tak właśnie stało się w naszej WM.
  Do dzisiaj wlaściciele rozliczają się ze śmieci samodzielnie.
  czyli w dalszym ciągu nie ma w twojej WM Zarządu ani osoby sprawującej zarząd np Zarządca

  Po rezygnacji zarządu nikt nie chciał wejść do nowego zarządu bo nie chciał własnym majątkiem ryzykować wypełnianie deklaracji śmieciowej opartej na kłamstwach przysyłanych nam przez ZGN.
  Od 3 lat już jest zarząd, ale właściciele nadal płacą za śmieci indywidualnie a Gmina, pomimo że twierdzi że jest to niezgodne z prawem, nadal od nich pieniądze przyjmuje.
  Co ciekawe przez te pierwsze 3 lata ZGN nie płacił miastu za śmieci. :)
  Teraz Gmina wyliczyła WM wysokość opłaty za śmieci i grozi karami za niepłacenie pomimo że posiada pieniądze wpłacane przez poszczególnych właścicieli.
  My Gminie zaproponowaliśmy że zgodzimy się na wypełnianie DŚ ale od daty przyszłej a nie z datą wsteczną (3 lata). Gmina się na to nie zgadza.
  Gdybyśmy się zgodzili na datę sprzed 3 lat wystawilibyśmy się na kary za niepłacenie za śmieci przez te lata. Przypominam że za śmieci były/są wnoszone opłaty przez poszczególnych właścicieli.
  Gmina właścicielom chce zwrócić wpłacone pieniądze żeby mieć możliwość oskarżenia WM za niepłacenie.
  Ignorują zapis w UŚ mówiący że żadnych zwrotów nadpłat być nie może.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime31-07-2019 zmieniony
   
  man Od 3 lat już jest zarząd, ale właściciele nadal płacą za śmieci indywidualnie a Gmina, pomimo że twierdzi że jest to niezgodne z prawem, nadal od nich pieniądze przyjmuje.
  zmieniło się prawo więc Gmina ma rację że z budynków wielolokalowych należy składać zbiorczą deklarację . Od lutego 2015 to zarządcy nieruchomości wielolokalowych są zobowiązani do składania zbiorczych deklaracji .

  man Teraz Gmina wyliczyła WM wysokość opłaty za śmieci i grozi karami za niepłacenie pomimo że posiada pieniądze wpłacane przez poszczególnych właścicieli.
  U mnie było podobnie , ale przed sądem po decyzji SKO, w 2017 zawarliśmy ugodę . Przy okazji wyszło, że 1/5 właścicieli w ogóle nie płaciła za odpady i nie złożyła indywidualnych deklaracji . To oni zapłacili kary, jakie zostały naliczone WM.

  man My Gminie zaproponowaliśmy że zgodzimy się na wypełnianie DŚ ale od daty przyszłej a nie z datą wsteczną (3 lata). Gmina się na to nie zgadza
  Mają racje, bo od lutego 2015 to zarządcy nieruchomości wielolokalowych są zobowiązani do składania zbiorczych deklaracji . Do deklaracji należy podać spis lokali i ilość osób zamieszkujących oraz czy odpady są segregowane czy nie (przynajmniej tak jest w mojej gminie).

  Myśmy uchwali, że wszyscy będziemy segregować (mniejsze opłaty o połowę). 90% to robi ; segreguje. Założyliśmy monitoring (od 2 m-c) w osłonie zamykanej na kod od domofonu i "inwigilujemy" wyrzucających odpady . Kilku udało nam się złapać , byli to najmujący lokale. Sprawy w toku.

  U nas zrobiliśmy tak, że każdy właściciel złożył Zarządowi zerową deklarację a Zarząd złożył zbiorczą i to zostało przekazane do Gminy...i wszytko wróciło do normy. WM płaci za odpady

  man Gdybyśmy się zgodzili na datę sprzed 3 lat wystawilibyśmy się na kary za niepłacenie za śmieci przez te lata.
  Gmina właścicielom chce zwrócić wpłacone pieniądze żeby mieć możliwość oskarżenia WM za niepłacenie.
  Można też złożyć takie deklaracje, jak chce Gmina oraz cesje od właścicieli lokali za ten sam okres tak, aby wyszło na "zero" w rozrachunkach
  Gmina musi takie rozwiązanie honorować (u mnie tak zrobiła) UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime31-07-2019
   
  KubaP:
  man Od 3 lat już jest zarząd, ale właściciele nadal płacą za śmieci indywidualnie a Gmina, pomimo że twierdzi że jest to niezgodne z prawem, nadal od nich pieniądze przyjmuje.
  zmieniło się prawo więc Gmina ma rację że z budynków wielolokalowych należy składać zbiorczą deklarację . Od lutego 2015 to zarządcy nieruchomości wielolokalowych są zobowiązani do składania zbiorczych deklaracji .

  My to wiemy i chcemy się do tego podporządkować ale bez podstawiania głowy i zgadzania się na wypełnianie deklaracji z datą wsteczną.
  Z jednej strony byłoby to bezprawne bo nie może być kilku deklaracji śmieciowych na tą samą nieruchomość.
  Z drugiej nie możemy dać gminie do ręki argumentu do ukarania WM z spóźnione wypełnienie deklaracji.

  KubaP:
  man Teraz Gmina wyliczyła WM wysokość opłaty za śmieci i grozi karami za niepłacenie pomimo że posiada pieniądze wpłacane przez poszczególnych właścicieli.
  U mnie było podobnie , ale przed sądem po decyzji SKO, w 2017 zawarliśmy ugodę . Przy okazji wyszło, że 1/5 właścicieli w ogóle nie płaciła za odpady i nie złożyła indywidualnych deklaracji . To oni zapłacili kary, jakie zostały naliczone WM.

  Myśmy w Gminie uzgodniliśmy że nie będzie żadnych kar i pieniądze wpłacone przez właścicieli zostaną przeksięgowane na WM, ale po tygodniu dostaliśmy z Gminy pismo/decyzję w którym zapowiedzieli że pieniądze oddadza właścicielom a WM zostanie ukarana za spóźnioną DŚ.
  Poszliśmy więc do SKO. W SKO anulowało decyzję Gminy zawartą w ich liście.

  KubaP:
  man My Gminie zaproponowaliśmy że zgodzimy się na wypełnianie DŚ ale od daty przyszłej a nie z datą wsteczną (3 lata). Gmina się na to nie zgadza
  Mają racje, bo od lutego 2015 to zarządcy nieruchomości wielolokalowych są zobowiązani do składania zbiorczych deklaracji . Do deklaracji należy podać spis lokali i ilość osób zamieszkujących oraz czy odpady są segregowane czy nie (przynajmniej tak jest w mojej gminie).

  Gmina ma teraz problem bo nie mogą już żądać od nas DŚ od lutego 2015 bo ta data była w sprawie rozpatrywanej przez SKO i została odrzucona.
  Prawo mówi że nie można ponownie podnosić sprawy już raz zakończonej decyzją administracyjną.
  Nawet gdybyśmy chcieli to nie możemy złożyć DŚ za okres od lutego 2015 roku bo gminny ZGN nie dostarczał nam spisu ich lokali z ilością osób zamieszkałych z określeniem czy oni segregują czy nie. Dostawaliśmy tylko sumaryczną ilość ich mieszkańców bez indywidualnych deklaracji o sortowaniu bądź nie. Były to też Formy które składa się gdy jest to osobna nieruchomość.

  KubaP:Myśmy uchwali, że wszyscy będziemy segregować (mniejsze opłaty o połowę). 90% to robi ; segreguje. Założyliśmy monitoring (od 2 m-c) w osłonie zamykanej na kod od domofonu i "inwigilujemy" wyrzucających odpady . Kilku udało nam się złapać , byli to najmujący lokale. Sprawy w toku.

  My nie możemy altanki śmietnikowej inwigilować ponieważ śmieci do nie wyrzucają 4 WM i nie mamy wiedzy kto w nich mieszka.

  KubaP:U nas zrobiliśmy tak, że każdy właściciel złożył Zarządowi zerową deklarację a Zarząd złożył zbiorczą i to zostało przekazane do Gminy...i wszytko wróciło do normy. WM płaci za odpady

  Tak można zrobić ale na złożenie DŚ przez WM na datę przyszłą a nie wsteczną. Nie można składać dwóch różnych deklaracji na en sam okres rozliczeniowy.

  KubaP:
  man Gdybyśmy się zgodzili na datę sprzed 3 lat wystawilibyśmy się na kary za niepłacenie za śmieci przez te lata.
  Gmina właścicielom chce zwrócić wpłacone pieniądze żeby mieć możliwość oskarżenia WM za niepłacenie.
  Można też złożyć takie deklaracje, jak chce Gmina oraz cesje od właścicieli lokali za ten sam okres tak, aby wyszło na "zero" w rozrachunkach
  Gmina musi takie rozwiązanie honorować (u mnie tak zrobiła)

  Wszystko można jak się ma odczynienia z poważnymi ludźmi którzy dotrzymują danego słowa i ustaleń ze spotkań.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime31-07-2019
   
  Prawo mówi że nie można ponownie podnosić sprawy już raz zakończonej decyzją administracyjną.
  Można ją zaskarżyć do sądu

  Tak można zrobić ale na złożenie DŚ przez WM na datę przyszłą a nie wsteczną. Nie można składać dwóch różnych deklaracji na en sam okres rozliczeniowy.
  nie widzę przeciwwskazań , u mnie to zadziałało UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime31-07-2019
   
  KubaP:
  Prawo mówi że nie można ponownie podnosić sprawy już raz zakończonej decyzją administracyjną.
  Można ją zaskarżyć do sądu

  A to gmina miałaby swoją decyzję zaskarżyć?

  KubaP:
  Tak można zrobić ale na złożenie DŚ przez WM na datę przyszłą a nie wsteczną. Nie można składać dwóch różnych deklaracji na en sam okres rozliczeniowy.
  nie widzę przeciwwskazań , u mnie to zadziałało

  Nie wiem jaka dokładnie była u Ciebie sytuacja.
  U nas właściciele do dzisiaj płacą za śmieci indywidualnie. Składają deklaracje kiedy coś się zmieni w ich domostwie i gmina te deklaracje przyjmuje, pomimo że cały czas zarządowi wmawia że indywidualne deklaracje właścicieli są niezgodne z prawem.
  Taka urzędnicza schizofrenia.
 8. A rozwiązanie jest takie proste

  Tak? jakie? :eek:
 9. Na szczęście reprezentuję normalną WM, ktora przestrzega obowiązujące prawo w RP i nie mam żadnych problemow. Złożyłem po raz kolejny deklaracje, do członków WM wysłałem zawiadomienie o wysokości zaliczek, zadeklarowałem za nich ,że będą segregować śmieci. Tak złamałem ich KONSTYTUCYJNE PRAWO DO NIESEGREGOWANIA ŚMIECI, mogą to zgłosić do RPO, i mogą mnie za to zdjąć ze stanowiska.jeżeli będą mieli odwagę powiadomić mnie o tym, rzetelnie rozpropaguje ich stanowisko dla pozostałych członków WM, którzy mają konstytucyjne prawo do wiedzy, za kogo będą płacić więcej. Ja żyję w normalnej WM w której nie inwigiluje sie członków WM jakie śmieci wyrzucają, bo to nie mieści się w obowiązkach zarządu. Widocznie nie dorośliśmy jeszcze do poziomu WM KubyP, w ktorej łapią najemców i oddają ich do sądów.Może dlatego jestem jednoosobowym:bigsmile: zarządem już 13 lat?:bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime7-08-2019
   
  :bigsmile:
  Prezesod13lat: Ja żyję w normalnej WM
  każda liska swój ogonek chwali ....
  pozwolę sobie mieć odrębne zdanie :bigsmile: UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego