Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, blazejh, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime9-07-2019
   
  Gmina nie wnosi wpłat na zaliczki eksploatacyjne a zarządca będący sp. z o.o. z jednoosobową własnością gminy pokrywa z wniesionych przez właścicieli mieszkań wyodrębnionych także należności gminy (chociaż ona nie wpłaca swoich należności)wobec podmiotów zewnętrznych, min. za wodę, śmieci, sprzątanie itd. Z tych opłat wł. mieszkań wyodrębnionych pobiera sobie także 100 % wynagrodzenia za zarządzanie. Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-07-2019 zmieniony
   
  gor11:Gmina nie wnosi wpłat na zaliczki eksploatacyjne a zarządca będący sp. z o.o. z jednoosobową własnością gminy pokrywa z wniesionych przez właścicieli mieszkań wyodrębnionych także należności gminy (chociaż ona nie wpłaca swoich należności)wobec podmiotów zewnętrznych, min. za wodę, śmieci, sprzątanie itd.

  Z tych opłat wł. mieszkań wyodrębnionych pobiera sobie także 100 % wynagrodzenia za zarządzanie. Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ?
  wezwanie i do sądu z nią

  gor11:zarządca będący sp. z o.o. z jednoosobową własnością gminy pokrywa z wniesionych przez właścicieli mieszkań wyodrębnionych także należności gminy (chociaż ona nie wpłaca swoich należności)wobec podmiotów zewnętrznych
  to strasznie macie zawyżone stawki na zaliczki , chociaż w to nie wierzę.

  Czym innym jest regulowanie zobowiązań WM ze środków finansowych zgromadzanych na koncie WM, a czym innym jest rozliczenie tych pokrytych kosztów na poszczególnych właścicieli lokali w tym też gminę.

  gor11: Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ?
  masz małą wiedzę, aby cokolwiek gryźć, sprawdź dokumentację wspólnoty...

  ile ta gmina ma lokali we WM ? jaki udział? UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorgab
  • CommentTime10-07-2019
   
  Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ?


  Zacznij od zapoznania się z ustawą o własności lokali.

  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19940850388

  Tekst ujednolicony.


  Ile jest wszystkich lokali?

  Macie wybrany zarząd?
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime11-07-2019
   
  KubaP dobrze napisał
  wezwanie i do sądu z nią
  z tym że jak nie jesteś w zarządzie to licz się od razu z tym, że urzędasy z gminy będą próbowali z Ciebie zrobić kogoś kogo nie warto słuchać. Tak jest najlepiej, najtaniej i najszybciej (oczywiście piszę z perspektywy urzędniczej patologii). Jak tylko zaczną tak robić, w trybie dostępu do informacji publicznej zapytaj ile gmina jest winna wspólnotom mieszkaniowym w twoim mieście. Sprawdź czy gmina wpłaca swoją cześć za fundusz remontowy.

  Jak jesteś w zarządzie, bez certolenia się, do sądu a szybciej będzie do e-sądu. Na 100% zawyżają wam zaliczki na czym się da i kredytują się z waszych zaliczek. Taka akcja może trwać całymi latami do momentu aż ktoś powie: STOP, Sprawdzam.
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime12-07-2019
   
  Miło mi, że zainteresowaliście się sprawą, ale odpowiedzi na pytanie nie znalazłem. Zaliczki mamy niezawyżone bo sam je ustalam (w stałej wojnie z zarządcą) ale ilość udziałów mieszkań wyodrębnionych jest taka że zaliczki w pełni pokrywają w 100% naliczeń koszty. Z woli właścicieli (nauczeni bolesnymi niedopłatami) wnosimy opłaty "za media" o 30 % większe niż przewidywane koszty. Ale nie o ronienie łez mi tu chodzi, ale możliwość innej drogi prawnej, nawet z KK wobec osób fizycznych ze strony zarządcy. Zarządca jest tworem po przeobrażeniu dawnego socjalistycznego ciała miejskiego z którym przy wyodrębnieniu 1. mieszkania, powstała WM podpisała 2 umowy (wg art. 18. UWL) o zarzadzanie (administrowanie) z 2005 ci 2010 r. nie powołując zarządu, bo tak im zapewne było na rękę. Dopiero w 2014 r. wybrano zarząd (właścicielski) ze mną jako nieformalnym "hersztem" a pewne zaszłości na linii Gmina - WM powodowały że taki stan był tolerowany. W nowej powyborczej konfiguracji personalnej w Gminie tudzież zarządcy (wręcz można określić to jako finansowanie bezsensownych obietnic wyborczych pieniędzmi z zadłużenia wobec WM) trzeba powiedzieć "basta" Akty prawne jak UWL, KC, są mi znane. Szukam teraz straszaka na Gminę i zarządcę ale od strony personalnej czyli z Kodeksu Karnego. Mamy w planie rozwiązanie umów "notarialnych" z tymże zarządcą i zawarcie z nim albo z podmiotem trzecim umów cywilno - prawnych. ale na początek ucywilizować chce kwestie finansowe. To procesy wzajemnie się zazębiające ale "miecz Damoklesa" na czyimiś głowami musi zawisnąć. Tym bardziej że Gminą i na zasadzie synekury zarządcą rządzą teraz dyletanci ale za to tacy co nikt im nie wmówi że "czarne jest czarne a białe jest białe"
  Proszę o pomysły z tym KK bo w innych aspektach sprawy sobie poradzimy.
  PS. Z tym sądem i owszem ale ta droga jest wyboista i "racja racją ale w sadach różnie bywa"

  Nowy doklejony: 12.07.19 16:19
  masz małą wiedzę, aby cokolwiek gryźć, sprawdź dokumentację wspólnoty...

  ile ta gmina ma lokali we WM ? jaki udział?


  Wiedzę mam całkowitą, a w dokumentacji WM nie ma odpowiedzi na moje pytanie bo to nie katalog prawa karnego czy cywilnego. Odebrałem zarządcy "rządzenie się wg jego uważania" Teraz pora na dyscyplinowania go bądź rozstanie. Oczekuję podpowiedzi jakiemu paragrafowi Kodeksu Karnego polecieć po oczach prezesowi firmy "zarządcy" o wiceprezydentowi branżowego.
  Po tym będzie pora na prawnika i ciąg dalszy.
 1. Nie ma drogi z KK. Jest droga cywilna.
  Ale żeby na nią wejść, trzeba wiedzieć jak i kto może w imieniu wspólnoty to zrobić.

  Zarządca jest tworem po przeobrażeniu dawnego socjalistycznego ciała miejskiego z którym przy wyodrębnieniu 1. mieszkania, powstała WM podpisała 2 umowy (wg art. 18. UWL) o zarzadzanie (administrowanie) z 2005 ci 2010 r. nie powołując zarządu, bo tak im zapewne było na rękę. Dopiero w 2014 r. wybrano zarząd (właścicielski) ze mną jako nieformalnym "hersztem" a pewne zaszłości na linii Gmina - WM powodowały że taki stan był tolerowany.


  Pytanie czy jesteś leganie wybranym zarządem? Bo jeśli tak, tylko ty jesteś winny temu, że gmina ma długi wobec wspólnoty.

  Pytania o liczbę lokali ma na celu ustalenie kto może w imieniu wspólnoty wystapić do sądu.


  Wiedzę mam całkowitą, a w dokumentacji WM nie ma odpowiedzi na moje pytanie bo to nie katalog prawa karnego czy cywilnego.


  No niestety - KubaP ma rację. Wiedzy nie masz żadnej, jeśli przez tyle lat nie zapoznałeś się z ustawa o własności lokali i nie podjąłeś żadnych działań.

  Chcesz pomocy, to odpowiedz pytania.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime12-07-2019 zmieniony
   
  gor11:Wiedzę mam całkowitą,

  Zaliczki mamy niezawyżone bo sam je ustalam (w stałej wojnie z zarządcą) ale ilość udziałów mieszkań wyodrębnionych jest taka że zaliczki w pełni pokrywają w 100% naliczeń koszty.

  Z woli właścicieli (nauczeni bolesnymi niedopłatami) wnosimy opłaty "za media" o 30 % większe niż przewidywane koszty. .
  na podstawie mojego doświadczenie (24 lat w Zarządza WM ) stwierdzam że "z woli właścicieli" sponsorujecie wewnętrzne długi .
  Nie zmam WM, gdzie stawki na media są zawyżone o 30% !!! o 10 % to raczej norma związaną ze zmiana stawek dostawcy mediów (kosztów dla WM)

  Nie odpowiedziałeś na pytanie
  ile lokali jest w twojej WM ?
  Ile należy do Gminy?


  gor11: nawet z KK wobec osób fizycznych ze strony zarządcy.
  Zarządca jest tworem po przeobrażeniu dawnego socjalistycznego ciała miejskiego z którym przy wyodrębnieniu 1. mieszkania, powstała WM podpisała 2 umowy (wg art. 18. UWL) o zarzadzanie (administrowanie) z 2005 ci 2010 r. nie powołując zarządu, bo tak im zapewne było na rękę.
  ale ten stan prawny można zmienić w każdej chwili , powtarzam w każdej chwili , tylko, że właściciele muszą tego chcieć. a Nie użalać się i wyciągając demony z przeszłości "socjalizm" skończył sie 30 lat temu !!!! a i pracownicy w twym TWORZE też sie wymienili przez te 30 lat.


  gor11:Dopiero w 2014 r. wybrano zarząd (właścicielski) ze mną jako nieformalnym "hersztem" a pewne zaszłości na linii Gmina - WM powodowały że taki stan był tolerowany.

  Mamy w planie rozwiązanie umów "notarialnych" z tymże zarządcą
  czyli ten Zarząd WM działa niezgodnie z prawem takie "towarzystwo wzajemnej adoracji z "hersztem" na czele" ,

  gor11: Akty prawne jak UWL, KC, są mi znane.
  teoria to nie wszytko . Trzeba umieć tę teorię zastosować dla dobra właścicieli, a nie podnosić zaliczki (dla tych co płacą regularnie zaliczki) o 30% !!!

  Milczysz, jak walczycie z długiem wewnętrznym czy z tymi co zalegają z bieżącymi wpłatami, jak Gmina.
  Ile windykacji zostało zrobione w ostatnim roku i ile wynosi wewnętrzne zadłużenie ? też 30 %?

  gor11: Z tym sądem i owszem ale ta droga jest wyboista i "racja racją ale w sadach różnie bywa"
  to jakiś żart !!! takie nic nie robienie ws sprawie dochodzenia długu od tych, co zalegają , niezależnie czy jest to Gmina czy właściciel lokalu- sąsiad -kumpel od kieliszka , działa destrukcyjnie na sprawy wspólnotowe


  gor11: Odebrałem zarządcy "rządzenie się wg jego uważania"
  Teraz pora na dyscyplinowania go bądź rozstanie.
  no, nie wiem czy świat się stał z tego powodu różowy .

  Uważam, że lepiej jest współpracować i uczyć się przy nim, niż drzeć koty kosztem właścicieli lokali . O takim zachowaniu, jaki prezentujesz idzie fama w świat i przy ewentualnej zmianie ADMINISTRATORA mogą być trudności UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime13-07-2019 zmieniony
   
  KubaP, ponownie w tym przypadku się z tobą się zgodzę.

  na podstawie mojego doświadczenie (24 lat w Zarządza WM ) stwierdzam że "z woli właścicieli" sponsorujecie wewnętrzne długi .
  Nie zmam WM, gdzie stawki na media są zawyżone o 30% !!! o 10 % to raczej norma związaną ze zmiana stawek dostawcy mediów (kosztów dla WM)

  gor11 moim zdaniem w porozumieniu z gminą zgadzasz się na zawyżone zaliczki, te zawyżone zaliczki są oczywiście po to aby pokrywać cześć zaliczek jakie powinna wpłacać gmina. Gmina w sprytny sposób bezkosztowo zadłuża się u Was. Wszystko dzieje się kosztem reszty właścicieli którzy uczciwie wpłacają miesięcznie swoją cześć zaliczek. Jeżeli nic z tym nie robisz a masz świadomość tego co się dzieje to wspólnie z gminą działasz na szkodę reszty właścicieli.

  Z doświadczenia wiem że ten proces znakomicie funkcjonuje we wspólnotach gdzie są nieświadomi ludzie bardzo często są to ci najbardziej bezbronni czyli seniorzy którzy nawet jeżeli wiedzą co się dzieje to najzwyczajniej nie mają już chęci i siły na walkę z taką urzędniczą patologią i ich poplecznikami.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime13-07-2019 zmieniony
   
  drm:KubaP, ponownie w tym przypadku się z tobą się zgodzę.
  :bigsmile: nie musisz, nie ma takiego przymusu .... ale dziękuję za wsparcie ... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime14-07-2019
   
  Dziękuję Wam za wasze wypowiedzi, ale nikt z Was nie wypowiedział się czyli odpowiedział na moje pytanie. A propos "herszta" i jakiejś "bandy" - jestem jednoosobowym zarządem bez jakiejkolwiek "bandy" Jedynym dłużnikiem jest Gmina, choć najemcy jej mieszkań płacą 100 % i regularnie. Panie "kubaP", nie odpowiem na Twoje pytania bo one nie mają żadnego związku z moim pytaniem. Proszę albo podpowiedz " Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ? " albo skorzystaj z szansy milczenia i nie filozofuj, jak to robisz w każdym prawie wątku. gab - to co piszę do kubyP Ciebie również dotyczy bo odnoszę wrażenie iż jesteś jego echem :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime14-07-2019 zmieniony
   
  gor11: Dopiero w 2014 r. wybrano zarząd (właścicielski) ze mną jako nieformalnym "hersztem" a pewne zaszłości na linii Gmina - WM powodowały że taki stan był tolerowany.

  Mamy w planie rozwiązanie umów "notarialnych" z tymże zarządcą


  jestem jednoosobowym zarządem
  jesteś nikim , co najwyżej reprezentujesz samego siebie :bigsmile: dopóki z udziałem notariusza nie zmienicie zarządu NW z art. 18.1 na art.20 UoWL

  gor11: Panie "kubaP", nie odpowiem na Twoje pytania bo one nie mają żadnego związku z moim pytaniem. :

  Nie odpowiedziałeś na pytanie
  ile lokali jest w twojej WM ?
  Ile należy do Gminy?


  błądzenie jest ludzkie i Ty tak dryfujesz . Ma to związek i to jest ważne dla odpowiedzi
  Najgorsze jest to, że Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że tak niewiele wiesz jak funkcjonuje Wspólnota Mieszkaniowa, a chcesz ją zbawiać na swoją modłę wprowadzając anarchię .

  "Nie jest to mój cyrk, a i ... też nie moje " - dryfuj dalej

  gor11:nikt z Was nie wypowiedział się czyli odpowiedział na moje pytanie.
  " Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ? "
  nie ma takiego paragrafu, aby gryźć jednego z właścicieli lokali i Zarządcę jednocześnie UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime14-07-2019
   
  kubaP wyłącz się ze swoimi mądrościami z poziomu "chłopskiego filozofa" :bigsmile:
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime14-07-2019
   
  gor11: To wreszcie, jak sam napisałeś, jesteś nieformalnym hersztem czy nie? Z tego co do tej pory zrozumiałem to mieliście wybranego zarządce z art. 18 ust. 1 i zmieniło się to w 2014 roku i według ciebie stałeś się zarządem właścicielskim w roku 2014? Czy aby na pewno? Nie będę pisał że zgadzam się z KubaP :), ale wydaje mi się że wartałoby sobie odpowiedzieć na pytanie czy sposób w jaki zmieniliście zarządce na zarząd właścicielski był właściwy (skuteczny). Póki co, wyglądać może na to, że tobie się wydaje że jesteś zarządem właścicielskim.

  Gminie może to pasować. Dalej będą się zadłużać jak do tej pory a tobie to najwyraźniej nie przeszkadza. Niezłe kombo macie we wspólnocie.
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime14-07-2019
   
  drm - Jestem jednoosobowym zarządem. A to "nieformalnym hersztem" to takie odniesienie się do tego że niektórzy w zarządach nazywają siebie "prezesem" czy "przewodniczącym" a ja jestem takim "hersztem". Tylko co to ma do zadanego pytania ? Nie wydaje mi się, że jestem zarządem właścicielskim bo w UWL nie ma pojęcia "właścicielski" dlatego napisałem to w nawiasie. Jestem tylko zarządem w składzie jednoosobowym jako osoba fizyczna. I znowu: co to ma wspólnego z zadanym pytaniem: Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ? Odpowiedzcie lub nie na zadane pytanie a relacje na zarząd - zarządca (taka historyczna zaszłość) pomijajcie w swoich dywagacjach bo nie znacie realiów w moim mieście, Zarządca (administrator) został notarialnie ustanowiony w 1994 r. umową notarialnie zaprotokołowaną dla ok. 170 WM (sto siedemdziesiąt) i taki stan istniał do 2014 kiedy to do kontaktów właścicieli z zarządcą uchwałami powoływano pełnomocników. W 2014 nowy prezes (już Sp. z o.o. a nie zakładu Gminnego) zadał sobie pytanie "co my właściwie możemy pokazać takiemu pełnomocnikowi ?" i doszedł do wniosku żeby wybierać w czasie kampanii zebrań (tych nakazanych przez UWL) zarządy (określone w art. 20.1 UWL) uważając że jeżeli w umowach notarialnie jest zapis "zarządzanie (administrowanie) to z chwilą wyboru zarządów (z art. 20.1. UWL) oni będą zarządzać (administrować) i taki stan rzeczy istnieje nadal. I proszę nie roztrząsajcie tego tematu, bo to tylko mowa trawa z Waszej strony a nic w odpowiedzi na zadane pytanie w końcowym zdaniu mojego pierwszego postu. Dla takiej odpowiedzi nie ma znaczenia kim ja jestem we WM. Więc proszę - udzielcie odpowiedzi albo nie zaśmiecajcie wątku pisaniem dla pisania. Ja jestem na etapie normowania sytuacji na linii zarządca (administrator) - zarząd. Są przesłanki do tego aby opisane w pierwszym moim poście przypisać do kliku paragrafów KK przypisać ale chciałbym poznać zdanie innych (tu na forum) bo może jeszcze coś się znajdzie. Połajanek, pouczeń, odsyłania do UWL mi nie potrzeba bo nie o to proszę.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime15-07-2019 zmieniony
   
  Zarządca (administrator) został notarialnie ustanowiony w 1994 r. umową notarialnie zaprotokołowaną dla ok. 170 WM (sto siedemdziesiąt) i taki stan istniał do 2014 kiedy to do kontaktów właścicieli z zarządcą uchwałami powoływano pełnomocników.

  W 2014 nowy prezes (już Sp. z o.o. a nie zakładu Gminnego) zadał sobie pytanie "co my właściwie możemy pokazać takiemu pełnomocnikowi ?" i doszedł do wniosku żeby wybierać w czasie kampanii zebrań [:bigsmile: ](tych nakazanych przez UWL) zarządy (określone w art. 20.1 UWL) uważając że jeżeli w umowach notarialnie jest zapis "zarządzanie (administrowanie) to z chwilą wyboru zarządów (z art. 20.1. UWL) oni będą zarządzać (administrować) i taki stan rzeczy istnieje nadal.

  gor11- Zgodnie z prawem nie jesteś Zarządem WM na tę chwilę , możesz się co najwyżej tytułować "pełnomocnikiem właścicieli lokali", bez możliwości podejmowania decyzji. Zmiana sposobu zarządu NW musi nastąpić uchwała właścicielei lokali zaprotokołowana przez notariusza .

  Jak uważasz inaczej do złóż, jako Zarząd WM do Sądu, pozew o windykację wobec Gminy ( długi przedawniają się po 3 latach), a zobaczyć kim jesteś we WM , sąd ci to wyłuszczy...:bigsmile: UoWL ; UoGN ;
 2. Nie opisałeś szczegółowo mechanizmu, który nosiłby znamiona czynu zabronionego.

  Być może chodzi ci o to, że zarządca celowo zawyża zaliczki na media i opłaty zależne wszystkim właścicielom lokali w ten sposób, że już w odpowiedniej wysokości naliczeń uwzględnia (zakłada) że gmina nie zapłaci. Czyli że celowo i na bieżąco dług wewnętrzny pokrywa zawyżonymi naliczeniami.

  Nie ma tu jeszcze wszystkich znamion oszustwa opisanego w 285 kk, bo nie ma jeszcze korzyści majątkowej dla gminy.

  Chyba żebyś dodatkowo wykazał, że zadłużenie wewnętrzne (dług gminy) jest ukryte i zarządca udaje przed wspólnotą że gmina nie ma długu lub ma znacznie obniżony.
  Wtedy byłoby to normalne oszustwo.


  Na samo niepłacenie akurat nie ma paragrafu. Nie jest zabronione.
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime15-07-2019
   
  kubaP. Uwolnij mnie już od swoich chłopskich filozofii o swojego towarzystwa :bigsmile:

  Nowy doklejony: 15.07.19 09:02
  blazejh - Nie będę tu się szczegółowo rozpisywał, ale Twój post jest bliski moim oczekiwaniom.
 3. jestem jednoosobowym zarządem (...) Jedynym dłużnikiem jest Gmina (...). Proszę albo podpowiedz " Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ? "

  1. Jesteś członkiem zarządu - wysyłasz listem poleconym z potwierdzeniem odbioru dwa monity z terminem wpłaty i uprzedzasz, że potem sąd. W e-sądzie jest minimum formalności i szybkie terminy.
  2. Masz zarządcę notarialnego = NIE jesteś członkiem zarządu właścicielskiego. Możesz spróbować zainteresować lokalną prasę, ale lepiej by było, gdyby zrobiło to kilka wspólnot w tej samej sytuacji.
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime16-07-2019
   
  koziorozka - dziękuję ale kubaB już się wypowiedział podobnie jak Ty nie na temat. Nie zapunktowałaś :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime16-07-2019 zmieniony
   
  gor11:koziorozka - dziękuję ale kubaB już się wypowiedział podobnie jak Ty nie na temat.
  Nie zapunktowałaś :bigsmile:
  nie wiem, co Ty bierzesz gor11, ale bierz pół ... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime16-07-2019
   
  KubaP odstaw swoje świństwo z zza rogu :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorPhantos
  • CommentTime16-07-2019
   
  KubaP: nie wiem, co Ty bierzesz gor11, ale bierz pół ...
  Zamiast obrażać członków tego forum, KubaP zabrałbyś się do nauki lepiej. Przede wszystkim z logiki, składani zdań oraz kultury i czytania ze zrozumieniem. Jak to zrobisz, wróc na forum i pochwal się osiągnięciami. :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime16-07-2019
   
  młodzianku,
  Uważaj, bo możesz się stać kolejną padliną takich, jak gor11 ... to tylko kwestia czasu . UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorPhantos
  • CommentTime16-07-2019
   
  KubaP : młodzianku,
  Uważaj, bo możesz się stać kolejną padliną takich, jak gor11 ... to tylko kwestia czasu .
  Co do padliny to vice versa....Uważaj, bo możesz się stać kolejną padliną takich, jak KUBAp ... to tylko kwestia czasu .
  •  
   CommentAuthorgor11
  • CommentTime21-07-2019
   
  kubaP - o co chodzi z tą padliną takich jak ja ? :bigsmile:
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime31-07-2019
   
  blazejh:Nie opisałeś szczegółowo mechanizmu, który nosiłby znamiona czynu zabronionego.

  Być może chodzi ci o to, że zarządca celowo zawyża zaliczki na media i opłaty zależne wszystkim właścicielom lokali w ten sposób, że już w odpowiedniej wysokości naliczeń uwzględnia (zakłada) że gmina nie zapłaci. Czyli że celowo i na bieżąco dług wewnętrzny pokrywa zawyżonymi naliczeniami.

  Nie ma tu jeszcze wszystkich znamion oszustwa opisanego w 285 kk, bo nie ma jeszcze korzyści majątkowej dla gminy.

  Chyba żebyś dodatkowo wykazał, że zadłużenie wewnętrzne (dług gminy) jest ukryte i zarządca udaje przed wspólnotą że gmina nie ma długu lub ma znacznie obniżony.
  Wtedy byłoby to normalne oszustwo.


  Na samo niepłacenie akurat nie ma paragrafu. Nie jest zabronione.

  Jakbyś miał u siebie taką sytuację, że gmina właśnie udaje/udawała przed wspólnotami, masowo, że długu wewnętrznego nie ma lub jest znaczenie obniżony. Jakbyś to starał się udowodnić przed sądem.
  Mógłbyś opisać to w punktach tak do zobrazowania?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime31-07-2019
   
  drm:Jakbyś miał u siebie taką sytuację, że gmina właśnie udaje/udawała przed wspólnotami, masowo, że długu wewnętrznego nie ma lub jest znaczenie obniżony. Jakbyś to starał się udowodnić przed sądem.
  Mógłbyś opisać to w punktach tak do zobrazowania?
  przecież to jest proste
  naliczane zaliczki ,
  wpłaty Gminy na konto bankowe WM,
  treści uchwał o stawkach służących do naliczeń zaliczek
  wezwania wysłane do gminy o zapłatę długu
  reszta to treść pozwu do sądu UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime1-08-2019
   
  gor11:WM podpisała 2 umowy (wg art. 18. UWL) o zarzadzanie (administrowanie) z 2005 ci 2010 r. nie powołując zarządu, bo tak im zapewne było na rękę.

  A po co mieli powoływać zarząd skoro mieli zarządcę powolanego notarialnia na podstawie art 18 UoWL?

  gor11:Dopiero w 2014 r. wybrano zarząd (właścicielski)

  Jeśli zarządcy nie odwolano notarialnie to żadnego zarządu nie wybrano. To były działania pozorne.

  Bez poprawnego odwołania zarządcy i wybrania na podstawie art 20 UoWL zarządu właścicieskiego niczego nie załatwisz.
  Tylko zarząd ma prawo do reprezentowania WM na zewnątrz w tym w sądzie.
  Żeby gminę zmusić do płacenia potrzebny jest wyrok sądu.

  Jeśli uważasz że jesteś zarządem to spróbuj zmienić "administratora".
  Po reakcji tego "administratora" zorientujesz się co z Ciebie za zarząd. :)
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime2-08-2019 zmieniony
   
  Trzeba by dotrzeć i przekopać się przez sporą ilość dokumentów.

  I tu problem bo, jeśli jest, czy była, taka sytuacja z ukrywaniem wewnętrznego zadłużenia lub celowym nie dochodzeniem należności od gminy, to bądź pewien, że wszystkie papiery zostały dokładnie wyczyszczone przez gminnego administratora. Ukrywanie czegokolwiek przez administratora polega głownie przecież na "gubieniu" dokumentów.

  ZGM-y bywało, że stosowały tzw. opcję zerową, która polegała na pozbyciu się obciążających papierów i wykonaniu stosownej operacji księgowej poprzez wyzerowaniu sald na kontach poszczególnych lokali gminy, lub nawet właścicieli wszystkich lokali. Np. pod pozorem zmiany systemu komputerowego lub przejścia z ewidencji księgowej prowadzonej ręczenie na komputerową.

  Było to łatwe np. w przypadku funduszu remontowego - tu z kolei dodatkowo pod pozorem rozdziału kwot ze wspólnego funduszu zasobów ZGM na poszczególne budynki.

  Najłatwiej ukryć stare długi, a one starzeją się szybko, bo tylko 3 lata.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime2-08-2019
   
  Jeśli zarządcy nie odwolano notarialnie to żadnego zarządu nie wybrano. To były działania pozorne.
  święta prawda , zaklinanie rzeczywistości nie pomoże ... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime9-08-2019
   
  gor11: I jak sprawdziłeś może na ile jesteś zarządem?

  Proponuje również stary, jednak wciąż aktualny, post http://www.zarzadca.eu/komentarz/2522/
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego