Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, koziorozka, Haneczka, gab, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  Na razie hasło zastawiamy ze znakiem zapytania, ale odnotujmy, że wczoraj była taka oto zapowiedź pani minister Emilewicz:


  Emilewicz: od przyszłej kadencji rządu prosumentem mają zostać objęte wspólnoty mieszkaniowe
  26.07.2019r. 14:53

  Chcemy rozszerzać możliwość uzyskania statusu prosumenta też na wspólnoty mieszkaniowe; mogłoby się to stać w przyszłej kadencji rządu - mówiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

  "Chcemy rozszerzać możliwość uzyskania statusu prosumenta dla wszystkich Polaków, co da możliwość zaopatrywania się m.in. w tani prąd (...) Choć to będą plany na przyszłą kadencję, możliwość dostarczenia takiego statusu dla wspólnot mieszkaniowych" - powiedziała Emilewicz na konferencji prasowej.

  Obecnie prosumentami, czyli jednoczesnymi producentami i konsumentami energii elektrycznej, mogą być odbiorcy indywidualni, sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz jednostki samorządu terytorialnego (JST).

  https://www.cire.pl/item,184167,1,0,0,0,0,0,emilewicz-od-przyszlej-kadencji-rzadu-prosumentem-maja-zostac-objete-wspolnoty-mieszkaniowe.html
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime27-07-2019
   
  BTK-Legal proponuje, by prosument energii odnawialnej był to odbiorca końcowy, wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby, który może magazynować lub sprzedawać tę energię elektryczną, pod warunkiem, że w przypadku prosumenta energii odnawialnej, niebędącego gospodarstwem domowym, działania te nie stanowią jego podstawowej działalności handlowej, zawodowej lub gospodarczej regulowanej ustawą z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. poz. 646, 1479, 1629, 1633 i 2212), zwaną dalej „ustawą – Prawo przedsiębiorców;”. UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego