Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  https://www.saos.org.pl/judgments/227534

  Właściciel lokalu nie może samowolnie decydować o przeznaczeniu elewacji i umieszczać na niej tablic wedle własnego uznania bez zgody wspólnoty, o czym przekonała się pewna warszawska radczyni prawna, która została uznana za winną wykroczenia.

  Skoro zatem obwiniona nie uzyskała zgody wspólnoty mieszkaniowej na umieszczenie tablicy informacyjnej, to jej działanie było bezprawne. Sąd zwrócił przy tym uwagę, że zgoda taka powinna być bowiem wyrażona wyraźnie, a nie w sposób dorozumiany.
  Obwiniona jest osobą pełnoletnią i jej poczytalność nie budzi wątpliwości – czyn jej zatem jest zawiniony, tym bardziej, że wykonując zawód radcy prawnego winna postępować w sposób, który nie narusza prawa. Tymczasem popełniając go naruszyła dobro jakim jest prawo osoby zarządzającej danym miejscem do decydowania o jego przeznaczeniu. Nie ulega wątpliwości, że obwiniona zawieszając bez zgody właścicieli lokali na elewacji budynku tablice informacyjne naruszyła słuszne interesy pozostałych właścicieli, decydując samowolnie o przeznaczeniu nieruchomości wspólnej i pozbawiając wspólnotę dochodów za umieszczenie tablic, nie będąc od tego w odpowiedni sposób zwolnioną.

  (por. uzasadnienie wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie XI Wydział Karny z dnia 16 marca 2016 r., sygnatura akt: XI W 3918/15).

  http://www.zarzadca.pl/abc-wspolnoty/2854-reklama-na-budynku-wlasciciel-musi-sie-liczyc-ze-wspolnota-mieszkaniowa

  UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthormontador
  • CommentTime8-08-2019 zmieniony
   
  Oczywiście, że właściciel nie może umieszczać żadnych reklam i oznaczeń bez zgody administratora budynku. Co więcej, w myśl nowych przepisów odnośnie reklam (uchwała krajobrazowa) np. w Gdańsku, niebawem zacznie się naliczanie wysokich kar za niedostosowanie reklam do przepisów.
  montador.com.pl
  •  
   CommentAuthorsawa12
  • CommentTime20-09-2019
   
  Bardzo dobrze niech w końcu coś z tym zrobią, czasami te reklamy są zrywane przez wandali i później latają po ulicach / chodnikach.Sprawdź stronę:https://www.trojmiasto.pl/Laryngolog-dr-D-Tretiakow-o56307.html
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego