Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, blazejh, norbert, gab, azygnerski, Prezesod13lat, suziiza, Phantos, JD, tajfun, bogna, koziorozka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorsargath
  • CommentTime27-08-2019
   
  Witam wszystkich :)

  Nawiązując do zmian, które mają wejść w życie od 01.01.2020 (https://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/prawo/3044397,Mala-wspolnota-mieszkaniowa-zmiany-od-2020-r.html?fbclid=IwAR1_SA9Ey1Ow7e1xAaxrWXl22gPKJ-NVRe-2ut5Q4-0raIVwZPLa3bW4MJY). Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość, aby w jakiś sposób zmusić sąsiadów do rejestracji wspólnoty i powierzenia zarządu zewnętrznemu zarządcy?

  Pytam, ponieważ mój blok w którym mieszkam został wybudowany w 2015. Jest w nim 6 oddzielnych lokali i w związku powyższym staniemy się dużą wspólnotą. Niestety, wcześniej jeden lokator, posiadający dwa mieszkania w tym bloku, nie chciał powierzyć zarządu osobie zewnętrznej oraz w zasadzie "storpedował" pomysł rejestracji wspólnoty tj założenia REGONu. Widział w tym koszty, których nie chce ponosić. Sprawa ucichła, a ja nie chciałem wnosić o zarządce przymusowego ponieważ wiadomo jak to potem wygląda. Teraz, gdy pojawiła się powyższa zmiana, jest szansa by przegłosować tego lokatora i niejako zmusić do "formalizacji" wspólnoty, składania pieniędzy i sprawowania właściwego zarządu. Zastanawiam się, ponieważ ustawodawca nie podał terminów do kiedy należy powołać zarząd i obawiam się, że trochę moi pozostali sąsiedzi nie będą ponownie się tym przejmować skoro, nie ma terminów. Pozostanie mi wnoszenie o zarządce przymusowego, ale chciałbym tego uniknąć. Jest jakiś sposób by niejako zmusić ludzi do zebrania się i powołania zarządu, a następnie ustanowić zarząd zewnętrzny?

  Z góry dziękuje za pomoc
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime7-09-2019
   

  https://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/prawo/3044397,Mala-wspolnota-mieszkaniowa-zmiany-od-2020-r.html?fbclid=IwAR1_SA9Ey1Ow7e1xAaxrWXl22gPKJ-NVRe-2ut5Q4-0raIVwZPLa3bW4MJY

  Mała” wspólnota mieszkaniowa - zmiany od 2020 r.

  Od 1 stycznia 2020 r. „małą” wspólnotę mieszkaniową będą tworzyły nie więcej niż 3 lokale. Wspólnoty mieszkaniowe, w których liczba lokali wyodrębnionych i lokali niewyodrębnionych jest większa niż trzy będą zarządzane zgodnie z ustawą o własności lokali a nie na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego o współwłasności.
  UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego