Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, blazejh, norbert, gab, azygnerski, Prezesod13lat, suziiza, Phantos, JD, tajfun, bogna, koziorozka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam ponownie
  Mam pytanie:
  Lokator poinformował Wspólnotę o nieszczelnośći w mieszkaniu i woni gazu przed licznikiem ( pion gazowy ) zadzwonił na pogotowie gazowe po czym pogotowie stwierdziło iż nie ma nieszczelności kolejnego dnia przyjechała firma prywatna z miernikiem i stwierdziła że rzeczywiście jest nieszcelność i teraz pojawia się pytanie co dalej:
  Czy Wspólnota powinna usunąć tą usterkę czy Wspólnota powinna ( lokator ) wezwać ponownie pogotowie gazowe , czytam kilka uwag na necie i jedni piszą że to po stronie gazowni a inni że po stronie Wspólnoty.
 2. wp44
  Pogotowie gazowe z zakładu gazowniczego, jak mówi sama nazwa, jest pogotowiem. Ma obowiązek interweniować, jeśli istnieje bezpośrednie zagrożenie. Czyli odciąć dopływ paliwa gazowego, w tym wypadku do budynku, względnie do Twojego pionu, o ile jest możliwość wyłączenia tylko tego fragmentu. Dziwne jest, że nie wykryli nieszczelności, podczas gdy firma prywatna ją wykryła. Z reguły ziomeczki z pogotowia mają bardzo dobry sprzęt, daleko lepszy, niż taka przeciętna firma prywatna. No, ale mniejsza o to.

  Jeśli nie ma zagrożenia (nie każdy wyciek, to przyczynek do katastrofy), to należy nieszczelność usunąć niezwłocznie, a skoro jest to fragment będący elementem nw, to powinna to zorganizować wspólnota. Problemem jest tylko to, że to jest ten zawór przed gazomierzem, czyli ten trochę gorszy. Bo to oznacza wyłączenie całej instalacji, względnie tylko całego pionu, o ile pod pionem jest zawór umożliwiający odseparowanie Twojego fragmentu. Ale może go tam nie być i wtedy kłopot. Instalację w takim przypadku należy opróżnić, a następnie, po uszczelnieniu, ponownie odpowietrzyć i napełnić gazem. Ot, taka sytuacja.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime7-09-2019 zmieniony
   
  wspolnota2:Czy Wspólnota powinna usunąć tą usterkę czy Wspólnota powinna ( lokator ) wezwać ponownie pogotowie gazowe , czytam kilka uwag na necie i jedni piszą że to po stronie gazowni a inni że po stronie Wspólnoty.
  Wspólnota!!! , ze względów bezpieczeństw , powinna usunąć nieszczelność na instalacji gazowej .
  Dostawca gazu odpowiada za rury do przyłącza gazowego. UoWL ; UoGN ;
 3. Dziękuję za odpowiedź
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego