Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, tajfun, Prezesod13lat, blazejh, gab, Phantos, lolekanabolek, azygnerski, wp44, kamil_w, drops, Haneczka, Michał81, Michał, koziorozka, pacek57

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime30-01-2020 zmieniony
     
    Witam
    Czy wejście - schody - do dwóch lokali użytkowych, których właścicielem jest jedna i ta sama osoba stanowi cześć wspólną czy nie .
    Kto ma ponosić koszty utrzymania ( remontów ) tych schodów ? wspólnota czy właściciel?

    z ustawy o własności lokali

    Art. 3. 2. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.
    UoWL ; UoGN ;
  1. Fascynujące, ukryty KubaP wymyśla zagadki.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthordrops
    • CommentTime30-01-2020
     
    Właściciel lokali jeden, ale schody na czyim terenie się znajdują?
    •  
      CommentAuthorPhantos
    • CommentTime30-01-2020 zmieniony
     
    drops: Właściciel lokali jeden, ale schody na czyim terenie się znajdują?
    A komu ten teren służy? skoro schody na nim stoją to wiadomo, że właścicielowi lokalu użytkowego Art. 3. 2. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime30-01-2020 zmieniony
     
    drops:Właściciel lokali jeden, ale schody na czyim terenie się znajdują?
    a co ma teren do tego ? Można by zapytać na czyim terenie położony jest twój lokal ? ... a sam go konserwujesz i to na swój koszt

    Podobnie można zapytać : komora techniczna z licznikami EE , z tej komory do lokalu na 11 pietrze prowadzą przewody do jednego lokalu . Kto ma naprawić te przewód i na czyj koszt, gdy ulegną uszkodzeniu ? UoWL ; UoGN ;
  2.  
    W naszej wspólnocie też jest ciekawy przypadek. Składa się ona z 7 budynków, gdzie 6 to bloki mieszkalny a jeden to 2-piętrowy budynek usługowy należący do dewelopera znajdujący się na ośrodku osiedla. Wynajmowany jest on na biura dla firm. Koszt zużytej energii elektrycznej wszystkich budynków (oświetlenie klatek, oświetlenie zewnętrzne, przepompownia, bram garażowych, węzłów cieplnych, itp.) pokrywane jest wspólnie przez wszystkich w ramach wydatków z kosztów eksploatacyjnych.

    I tu powstaje pytanie, czy koszty energii elektrycznej wygenerowane przez budynek usługowy należący do 1 osoby (w tym budynku jest winda, oświetlenie i podgrzewacze elektryczne do wody oraz węzeł cieplny) powinna pokrywać wspólnota czy też tylko właściciel tego budynku??
    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime31-01-2020 zmieniony
     
    Moim zdaniem , absolutnie nie. Jeśli cały budynek ma jednego właściciela to nie jest elementem NW, podobnie jak lokal.
  3. tajfun - dajesz się wciągnąć w idiotyczny wątek jak dziecko.:bigsmile:
  4. Prezesod13lat:tajfun - dajesz się wciągnąć w idiotyczny wątek jak dziecko.:bigsmile:
    a coś bardziej merytorycznego dasz radę napisać??
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime31-01-2020
     
    tajfun:Moim zdaniem , absolutnie nie. Jeśli cały budynek ma jednego właściciela to nie jest elementem NW, podobnie jak lokal.
    no, nie do końca się zgodzę , bo nie wiadomo, czy ten węzeł nie obsługuje wielu budynków.
    Może wrócicie do tematu wątku .... UoWL ; UoGN ;
  5.  
    KubaP: bo nie wiadomo, czy ten węzeł nie obsługuje wielu budynków.
    każdy blok ma swój własny węzeł na swoje własne potrzeby. Gdyby tam był jeden wspólny węzeł dla całego osiedla nie zadawałbym nawet pytania
    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime31-01-2020 zmieniony
     
    Prezes - przepraszam , ale nie uważam ten wątek za idiotyczny.Odwrotnie . Pytanie jest jak najbardziej racjonalne.

    Nowy doklejony: 31.01.20 21:59
    lolekanabolek
    a coś bardziej merytorycznego dasz radę napisać??


    Tego po Panu Prezesie spodziewać sie nie można . On tu jest od obrażania , oceniania i klonowania
  6. :bigsmile:KubaP wymyśla wątki, żeby byly wplywy z tego forum. Jedynie o co mam pretensje to sensowność tematyki. Żeby o czymś dyskutować trzeba mieć pojęcie o temacie.
    Czy wejście - schody - do dwóch lokali użytkowych, których właścicielem jest jedna i ta sama osoba stanowi cześć wspólną czy nie .
    Kto ma ponosić koszty utrzymania ( remontów ) tych schodów ? wspólnota czy właściciel?

    I co dalej robi twórca? Cytuje przepis , który odpowiada na to pytanie. Czy po tych schodach chodzi tylko ten właściciel lokali? A może też i klienci? Jakie to są lokale? Gabinet wróżki, gabinet dentystyczny, szewc, czy sklep? drops i Phantos zadali logiczne pytanie, ale zaraz naskoczyl na nich guru tego forum, więc się wycofali, co będą się kopać z koniem.
    A już wymysly lolekanabolek pozostawię bez komentarza.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime31-01-2020 zmieniony
     
    Czy wejście - schody - do dwóch lokali użytkowych, których właścicielem jest jedna i ta sama osoba stanowią cześć wspólną czy nie .
    Prezes13+ przestań już pieprzyć i odpowiedz na zadane przez mnie pytanie, krótko
    1. TAK
    czy
    2. NIE UoWL ; UoGN ;
  7. :bigsmile:NIE:bigsmile:
    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime31-01-2020
     
    Moim zdaniem także nie. poniewaz def NW odnosi sie do ilości właścicieli a nie ilości lokali. To jest ciekawy przykład. Bo jeśli to jest układ tylko do dwóch lokali w duzej wspolnocie to jesli ten własciciel sprzeda jeden lokal to schody stana sie elemntem NW i wtedy finansować je będą nie tylko ci dwaj właściciele ale wszyscy właściciela .
    •  
      CommentAuthorPhantos
    • CommentTime31-01-2020
     
    Piszę po piwkach ale nadal odpowidz brzmi NIE :cry:
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime1-02-2020 zmieniony
     
    tajfun:Moim zdaniem także nie, ponieważ def NW odnosi sie do ilości właścicieli a nie ilości lokali. To jest ciekawy przykład. Bo jeśli to jest układ tylko do dwóch lokali w dużej wspólnocie to jeśli ten właściciel sprzeda jeden lokal to schody staną sie elementem NW i wtedy finansować je będą nie tylko ci dwaj właściciele ale wszyscy właściciela .
    Takie stanowisko i ja reprezentuję i o to chodzi ....
    ...a poszło o reklamy umieszczone na daszku nad schodami, grupka właścicieli lokali ma pretensje, że Zarząd WM nie pobiera opłat za reklamy, a kiedyś, jak było dwóch właścicieli lokali to pobierał.

    Dzięki wszystkim, który konstruktywnie zabrali głos w sprawie. UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego