Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, tajfun, Prezesod13lat, blazejh, gab, Phantos, lolekanabolek, azygnerski, wp44, kamil_w, drops, Haneczka, Michał81, Michał, koziorozka, pacek57

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-02-2020 zmieniony
   
  Pierwszy wniosek jaki się nasuwa po zapoznaniu z treścią Twojego wpisu , to taki, że nie znasz treści ustawy o własności lokali , to tak jakbyś nie znał alfabetu czy tabliczki mnożenia do 100 a prowadził biznes - handel.

  Mih: W związku z powyższym czy jest możliwość odłączenia się w pewnym stopniu od wspólnoty. Założyć własną wspólnotę tylko dla lokali i osobną dla mieszkań.

  Wiadomo, remont dachu, elewacja piony kanalizacyjne dotyczą jednych i drugich więc tutaj jakby obie strony muszą płacić na fundusz remontowy. Co jednak z kosztami, które dotyczą tylko jednej ze stron?
  Nie ma takiej możliwości prawnych, aby na jednej działce gruntowej były dwie wspólnoty . O tym dowiesz się czytając ustawę o własności lokali.
  Nie ma czegoś takiego jak koszty jednej strony ? Koszty utrzymania części wspólnych jest wspólny dla lokali mieszkalnych i niemieszkalnych (użytkowych). Każdy właściciel lokalu ponosi je do wysokości posiadanego udziału w NW. Koszt utrzymania NW X udział w NW.

  Mih: Czy jeśli mieszkańcy [właściciele lokali] przegłosują sobie remont klatki schodowej na bogato: złote poręcze, winda, marmury to właściciele lokali (4 osoby) muszą się na wszystko zgodzić będąc w mniejszości?
  Nie.... mogą taki zakres remontu (uchwałę) zaskarżyć do sądu . Sąd rozstrzygnie czy taki zakres ( koszty do pokrycia ) są niezbędne, aby nieruchomość nie traciła na wartości.

  Jeszcze jedna uwaga, dlaczego podajesz wynik głosownia "jeden właściciel jedne głos", a nie w liczbach wynikających z udziału w NW ?. We wspólnocie głosuje się posiadanymi udziałami w NW

  Art 23. 2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba, że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.

  Mih: a do lokali [niemieszkalnych] jest oddzielne wejście od strony ulicy, poprzez część wspólną, taką jakby klatkę schodową.
  Mieszkańcy [Właściciele lokali] nagle zażyczyli sobie windę i remont klatki schodowej= koszt ogromny. W drodze głosowania oczywiście została uchwała przegłosowana (30 na tak, 4 na nie) i teraz właściciele lokali [niemieszkalnych] również będą musieli za to płacić.

  Z drugiej strony właściciele lokali [niemieszkalnych] chcąc wyremontować część wspólna prowadzącą do [ich] lokali odzyskali odmowę (30 na nie, 4 na tak). Czyli remont na własny koszt.
  To taką uchwałę o odmowie łożenia na część wspólną związaną z lokali niemieszkalnymi, czyli taką, która służy co najmniej dwóm właścicielom, należny zaskarżyć do sądu . Uważam, że w tym wypadku macie sprawę wygraną, jako właściciele lokali niemieszanych . UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego