Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorEwab
  • CommentTime20-03-2020
   
  Dzień dobry
  Chciałabym się dowiedzieć, czy uchwała podjęta przez wspólnotę mieszkaniową może dotyczyć kilku rzeczy naraz, np. stawki za c. o. i opłaty za windę czy każda z tych opłat powinna zostać poddana głosowaniu oddzielnie i wówczas będzie na 2 uchwałach. U nas została podjęta uchwała dotyczącą tych dwóch stawek na jednej uchwale i zastanawia mnie, czy jest to poprawne. Przecież można się zgadzać z jedną stawka a z drugą już nie i co wtedy? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime20-03-2020 zmieniony
   
  Ewab:Chciałabym się dowiedzieć, czy uchwała podjęta przez wspólnotę mieszkaniową może dotyczyć kilku rzeczy naraz, np. stawki za c. o. i opłaty za windę czy każda z tych opłat powinna zostać poddana głosowaniu oddzielnie i wówczas będzie na 2 uchwałach.

  U nas została podjęta uchwała dotyczącą tych dwóch stawek na jednej uchwale i zastanawia mnie, czy jest to poprawne. Przecież można się zgadzać z jedną stawka a z drugą już nie i co wtedy? Czekam na odpowiedź.
  Podstawą kreowania stawek służących do naliczenia zaliczek jest Plan Gospodarczy na dandy rok obrachunkowy .

  Głosowanie uchwały za Planem Gospodarczym, który jest pochodną kosztów z trzech ostatnich lat oraz Planem remontów NW na rok bieżący , głosuje się za stawkami, jakie z niego wynikają i służą do naliczenia zaliczek.

  Jest to dopuszczalne i nie ma sensu głosowania każdej stawki oddzielnie,
  bo może to doprowadzić do "bankructwa" WM (posypie sie Plan Gospodarczy) i co wtedy ..latanie z kapeluszem, bo zabrakło na opłacenie faktury ....

  Głosowanie oddzielne wykonuje się przy udzielaniu absolutorium , gdy Zarząd jest kilkuosobowy czy w przypadku uchwalania plany remontów ... głosuje się nad każdą osobą / pozycją odrębnie .
  W przypadku Planu Remontów, do realizacji kierowane są te pozycje, które otrzymały największe poparcie i mają oparcie w posiadanym budżecie WM. UoWL ; UoGN ;
 1. Głosowanie oddzielne wykonuje się przy udzielaniu absolutorium , gdy Zarząd jest kilkuosobowy

  To jest PRAWDA OBJAWIONA czy też poparta jakimś przepisem prawnym? Ocena pracy Zarządu to nie KONKURS piękności i wybory miss. Co statystyczny Kowalski wie o pracy trzeciego członka Zarządu Pana X??NIC, może oceniać go jedynie po wyglądzie. Uowl mówi o uchwaleniu ABSOLUTORIUM dla Zarządu a nie jego członków. Jak któryś z członków Zarządu żle pracuje to go się zawiesza lub odwołuje. I najważniejsze na koniec , w Zarządach nie ma żadnych I Sekretarzy, Przewodniczących czy nie daj Bóg Prezesów. Wszyscy są równi wobec prawa, a kto rządzi na zebraniu ustala się rzucając kostkę.:bigsmile:
  •  
   CommentAuthorEwab
  • CommentTime20-03-2020
   
  Bardziej chodziło mi o to, czy te stawki można uchwalić jedna uchwałą czy na każdą stawkę powinna być oddzielna uchwała.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime20-03-2020 zmieniony
   
  Ewab:Bardziej chodziło mi o to, czy te stawki można uchwalić jedna uchwałą czy na każdą stawkę powinna być oddzielna uchwała.
  Można uchwalać jedną uchwałą, nie ma potrzeby uchwalać odrębnie ... UoWL ; UoGN ;
 2. czy te stawki można uchwalić jedna uchwałą czy na każdą stawkę powinna być oddzielna uchwała

  Można razem, można oddzielnie - to zależy od tego, jak zdecydują właściciele
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego