Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Michał, koziorozka, blazejh, man, KubaP, AnnaR, lolekanabolek, Lysy, azygnerski, Sraska123, Jacek_krk

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

Powrót do listy ekspert radzi

Jak prawidłowo wypełnić wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego w zakresie miesięcznych wydatków na centralne ogrzewanie

Jak prawidłowo wypełnić wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego w zakresie miesięcznych wydatków na centralne ogrzewanie. Zaliczki naliczane są wyłącznie w miesiącach sezonu grzewczego, w okresie 06 – 08 właściciele nie dokonują wpłat na ten cel. Czy dla potrzeb obliczenia dodatku mieszkaniowego należy te koszty uśrednić ?

 

Na pytania użytkowników serwisu zarzadca.eu odpowiadają specjaliści Lubuskiego Centrum Edukacji Samorządowej i Specjalistycznej

 

 

Autor: Józef Bajor

 

W przypadku ustalania opłat za energię cieplną przez zarządców w formie opłaty stałej przez cały rok i opłaty zmiennej w sezonie grzewczym dla ustalenia wydatku na miesiąc dla celów dodatku mieszkaniowego należy wydatki z tego tytułu zsumować z okresu 12 miesięcy i podzielić  przez 12, bowiem okres rozliczeniowy powinien wynosić 12 miesięcy. Analogicznie należy przeliczyć, gdy zaliczki są naliczane wyłącznie w miesiącach sezonu grzewczego, czyli sumę zaliczek naliczanych w sezonie grzewczym dzielimy przez 12, bowiem okres rozliczeniowy powinien wynosić 12 miesięcy.

 

Opinia powyższa wynika m.in. z przepisu § 2 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie dodatków mieszkaniowych (Dz. U. Nr 156, poz. 1817 z późn. zm.) zgodnie z którym wydatki naliczone i ponoszone za okres dłuższy niż jeden miesiąc przelicza się na okresy miesięczne.

 

 

 

Józef Bajor - Naczelnik Wydziału do Utrzymania Zasobów Mieszkaniowych - Departament Strategii Budownictwa i Mieszkalnictwa w Ministerstwie Infrastruktury






Powrót do listy ekspert radzi

 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego