Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, Zarządca

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

Powrót do listy ekspert radzi

Przeglądy kominiarskie: gdy sąsiad nie usuwa usterek

Po ostatnich przeprowadzonych okresowych przeglądach instalacji wentylacyjnej, kominowej zostały sporządzone protokoły z zaleceniami usunięcia przez mieszkańców usterek. Jako zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, na podstawie w/w protokołów sporządziliśmy zalecenia dla lokali mieszkalnych, w których te nieprawidłowości występowały nieprawidłowości z zaleceniem ich usunięcia (z podanym terminem). W najbliższym czasie zaczną się ponownie okresowe przeglądy i obawiamy się, że będą te same nieprawidłowości co w roku poprzednim. Jak mamy postąpić, aby wyegzekwować usunięcie usterek? Kolejnym problemem jest nieodpowiedzialny właściciel lokalu mieszkalnego, który nikogo nie wpuszcza do mieszkania i od dawna nie ma dokonywanych przeglądów, teoretycznie stanowi dla pozostałych mieszkańców zagrożenie.

Na pytania użytkowników serwisu zarzadca.eu odpowiadają specjaliści Stowarzyszenia "Kominy Polskie":

Stowarzyszenie Kominy Polskie

 

 

 

 

 

Wszystkie usterki i niezgodności w funkcjonowaniu instalacji kominowej i wentylacyjnej powinien usunąć lokator zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dn. 16.08.1999 w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. 74/99) pod rygorem pełnej odpowiedzialności karnej i cywilnej.


Równocześnie Zarządca Nieruchomości w przypadku stwierdzonego zagrożenia dla zdrowia, życia i bezpieczeństwa mieszkańców powinien zawiadomić właściwego Inspektora Nadzoru Budowlanego (powiatowego, wojewódzkiego, itp.), który z urzędu może wyegzekwować obowiązek eliminacji zagrożeń w budownictwie mieszkaniowym. Podobnie można postąpić z lokatorem, który uniemożliwia przeprowadzenie kontroli i przeglądów przewodów kominowych i wentylacyjnych i tym samym stwarza zagrożenie dla innych mieszkańców.

 

 


Powrót do listy ekspert radzi

 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego