Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, Zarządca, Egzo, koziorozka, wp44, tajfun, Haneczka, leszekkk, wixtra, Lysy, azygnerski, t66, ANNAMARIA, trader

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    W kwestii uzupełnienia wcześniejszej wypowiedzi to zlecenie sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej składa właściciel lub zarządca budynku (w przypadku sprzedaży lub najmu), osoba, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (w przypadku zbycia tego prawa), najemca (w przypadku, o którym mowa w art. 11 ust. 3 ustawy). Następnie przekazują świadectwa nabywcy albo najemcy. W razie niewywiązania się z tego obowiązku, nabywcy lub najemcy przysługuje prawo do wykonania świadectwa na koszt zbywcy albo wynajmującego. Nabywca albo najemca nie mogą zrzec się prawa do otrzymania świadectwa. Nabywca albo najemca może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy przeniesienia własności albo umowy najmu, wezwać pisemnie zbywcę lub wynajmującego do wywiązania się z obowiązku wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia wezwania. A jeśli takiego dokumentu najmujący nie otrzyma, to w ciągu kolejnych sześciu miesięcy od podpisania umowy najmu lub 12 miesięcy od momentu podpisania umowy sprzedaży albo zbycia nieruchomości ma prawo zlecić wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej na a na koszt wynajmującego lub sprzedającego.
    Zapraszamy do współpracy:
    tel:787583988
    e-mail:kontakt@ceb.com.pl
    http://www.ceb.com.pl
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego