Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorph
  • CommentTime22-12-2017
   
  bo może na zebraniu właściciele tak postanowili i zmienili treść proponowaną przy zawiadomieniu o zebraniu, gdzie był uchwalany . Uważam, że taki regulamin (treść uchwalona) , powinien mieć każdy właściciel lokalu.


  To może opisze 4 wersje zarządu:
  1. My nic nie zmienialiśmy, tak zostało z czasów spółdzielni
  2. (zarząd szeptem jeden do drugiego, podczas dyskusji na ten temat) [imię] nazmieniał, teraz będzie..
  3. To skreślenie to były moje notatki, widocznie ktoś z administracji przez pomyłkę wziął i wg tego zaczął rozliczać
  4. To nie były moje notatki, mi się pomyliło. Tak to na zebraniu było uchwalone.

  Wersje sąsiadów, z którymi udało mi się porozmawiać, którzy cokolwiek wiedzieli na ten temat:
  1. (twierdzi, że był jednym z inicjatorów założenia podzielników) Nie, nigdy nie było uchwalane 80:20, jeśli tak jest rozliczane to jest źle i należy to zmienić.
  2. A z tymi wartościami to podobno tak było, że na zebraniu było uchwalone 40:40:20, a [imię członka zarządu] jak jechał zawieźć uchwałę do administracji to sam po drodze skreślił i dopisał inne wartości.

  taka jest rola Zarządu, jak jest problem to należy go rozwiązać i to należy do obowiązku Zarządu WM

  Ale jak oni go rozwiązali? Założyli głowice żeby dalej móc rozliczać na tych niesprawiedliwych zasadach gdzie jeden lokal płaci tyle samo co 15 innych lokali w tym samym budynku bo oni mają w tym interes? Tak wpłynęli na decyzję mieszkańców żeby podpisali jak zarządowi pasuje? Bo nie wierzę, że gość który przez te zasady płaci więcej o 1,5tys. zł był do końca świadomy co podpisuje. Ja wiem że to jego wina i powinien zainteresować się tym na czym składa podpis, ale nie o to mi chodzi, a o to że zarząd to kombinatorzy i dbają tylko o własny interes.
  Dodatkowo rozmawiałem z członkiem wspólnoty, który płaci najwięcej w bloku, a "był" przeciw rozliczaniu metrażowemu. Powiedział, że ani on ani jego żona niczego nie podpisywali. Specjalnie zrobiłem kopię uchwały i pokazałem mu podpis, powiedział że to nie jego podpis, ani jego żony.

  "ten się nie myli, co nic nie robi" ... nie rozumiem, że prze cały rok obrachunkowy nie mogłeś tego wyjaśnić w źródełku czyli w podmiocie, który prowadzi "ewidencje pozaksięgowa wspólnoty"

  Bo nie wiem co, jak i gdzie. Nie znam się na tym dlatego właśnie jestem na tym forum i proszę o poradę ludzi, którzy się na tym znają. Chce się dowiedzieć jak mam działać, żeby działać.

  ----

  Patrząc ogólnie na mój cały post i różnice w wysokościach rachunków tj.: 16zł vs. 2700zł jesteś mi w stanie doradzić co mam zrobić, żeby rozliczenia w naszym bloku były bardziej sprawiedliwe? Zaznaczam, że dyskusja z zarządem nie wchodzi w grę. Próbowałem z zerowym skutkiem. No chyba, że takie różnice to normalka, a ja szukam dziury w całym bo należę do tych co płacą najwięcej. Jeśli tak jest to też proszę o uświadomienie mi tego.
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego