Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, azygnerski, Do-da, drm, gab, t66, wp44, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorSasanka
  • CommentTime20-04-2018 zmieniony
   
  Witam,
  Panie Kubo, z różnych względów najpierw chcielibyśmy już teraz wstępnie poznać takie procedury. Zauważyłam w czasie rozmów z niektórymi firmami, że czasem są podawane niekoniecznie prawdziwe informacje. Chyba większość firm próbuje wszystkiego, żeby w negocjacjach przeforsować zarząd właścicielski, więc np. otwarcie rozmawia się o tym, że chcemy zarząd powierzyć, natomiast przykłady dokumentów przychodzą przygotowane pod art.20, nie art.18. Albo, że zarząd właścicielski to właściwie nic takiego, bo i tak cała odpowiedzialność spoczywa na administratorze (ciekawe). Czyli to nie są dokumenty nas interesujące, a bezkrytyczne podpisanie takowych miałoby krytyczne skutki.

  Zazwyczaj słyszymy też tak : "proszę na wstępie złożyć wypowiedzenie umowy obecnemu zarządcy". Tylko żeby taką umowę wypowiedzieć, trzeba by ją chyba najpierw przeczytać, prawda? Głupio wypowiedzieć umowę, której się nie miało w ręku i nie zna dokładnych zapisów. I na zmianę jedni nazywają tę umowę "umową o zarządzanie" inni "umową o administrowanie". Domyślam się, że z prawnego punktu widzenia to nie to samo, więc za każdym razem mówię, że nie wiem, jak się nazywa nasza umowa i trzeba nam najpierw do niej dotrzeć, bo nikt z nas jej na oczy nie widział.

  Jest w tym jakieś asekuranctwo z naszej strony, ale dobrze by było wiedzieć, jak się poprawnie załatwia takie sprawy, żeby też móc w ten sposób sprawdzić, czy firma, którą jesteśmy ewentualnie zainteresowani dobrze by pokierowała nami przy kwestiach proceduralnych.
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego