Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, azygnerski, Do-da, drm, gab, t66, wp44, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  Sasanka:1) Jaki wygląda wypowiedzenie umowy z aktualnym zarządcą? Czy ma być to uchwała, dokument zatytułowany "Wypowiedzenie umowy"? Czy są dostępne jakieś wzory takich dokumentów 'rozwodowych' przy zarządzie powierzonym?

  2) Czy w takiej sytuacji najpierw wymawia się umowę o zarządzanie/administrowanie (proszę wybaczyć, jeśli używam nie takiej nazwy dla takiego dokumentu), a potem notarialnie jednocześnie odwołuje firmę z funkcji zarządcy i powołuje następną do tej roli i podpisuje z nią umowę?

  3) Jakiej treści powinna być uchwała odwołująca zarząd powierzony firmie A i powierzająca firmie B?

  4) Czy składając wypowiedzenie umowy, można użyć zwrotu "porozumienie stron" ? Chcielibyśmy się rozstać wcześniej niż po 3 miesiącach, nie mniej jednak mamy świadomość, że aktualny zarządca może się nie zgodzić. Chcielibyśmy zaproponować możliwość wcześniejszego rozstania się (o ile w ogóle mamy na to szansę) i nie wiemy, jak to sformułować

  Z góry dziękuję za pomoc. :-)

  ad1. uchwała, nie inaczej. Może tytułu nie być, tylko sama treść, bez wstępu nawet, byleby było jasno napisane, jak w Konstytucji 3-Maja.
  Wzory pewnie są ale nie muszą pasować, lepiej użyć własnej logiki i własnych zrozumiałych sformułowań, to nie musi przypominać decyzji urzędu.
  ad2. Jeżeli umowa o zarządzanie jest zawarta notarialnie, to powinna być wypowiedziana przy udziale notariusza - technicznie dość skomplikowane.
  Wszystko odbywa się na jednym zebraniu WM i głosowane jest zarówno wypowiedzenie umowy jak i zatrudnienie nowego zarządcy. Wszystko powinno być dopięte, dlatego wątpię, że jesteście w stanie zrobić to w ten sposób.
  ad3 i 4. zbyt konkretne pytania, jak na abstrakcyjne okoliczności, i z rodzaju tych odpłatnych.

  Sasanka:Zazwyczaj słyszymy też tak : "proszę na wstępie złożyć wypowiedzenie umowy obecnemu zarządcy". Tylko żeby taką umowę wypowiedzieć, trzeba by ją chyba najpierw przeczytać, prawda? Głupio wypowiedzieć umowę, której się nie miało w ręku i nie zna dokładnych zapisów. I na zmianę jedni nazywają tę umowę "umową o zarządzanie" inni "umową o administrowanie". Domyślam się, że z prawnego punktu widzenia to nie to samo, więc za każdym razem mówię, że nie wiem, jak się nazywa nasza umowa i trzeba nam najpierw do niej dotrzeć, bo nikt z nas jej na oczy nie widział.

  Jest w tym jakieś asekuranctwo z naszej strony, ale dobrze by było wiedzieć, jak się poprawnie załatwia takie sprawy, żeby też móc w ten sposób sprawdzić, czy firma, którą jesteśmy ewentualnie zainteresowani dobrze by pokierowała nami przy kwestiach proceduralnych.
  Pani kochana, z tego co zostało tu napisane, rozumiem, że jest pewien brak zaufania do obecnego zarządcy, jak również do przyszłego-niedoszłego.
  Jednocześnie wyczuwam lęk przed odpowiedzialnością związaną z powołaniem do właścicielskiego zarządu wspólnoty.
  Zanim posypią się konkretne odpowiedzi, prawdopodobnie różne i poparte innym doświadczeniem, proponowałbym żeby pani (państwo) zadali sobie pytania; czego nie lubię u swojego zarządcy, jakie mam do niego zarzuty, w czym wydaje mi się nierzetelny/nieuczciwy?
  Jak już zbierzecie pakiet zagadnień, idźcie z tym do potencjalnych nowych zarządców i wysondujcie jak zachowaliby się ci nowi.
  Zadawanie pytania nowemu potencjalnemu zarządcy jak należy przeprowadzić wymianę zarządcy, nic nie wnosi do oceny jego kompetencji.
  Dobrze jest wypytać o portfolio takiego zarządcy i zrobić wywiad we wskazanych wspólnotach.

  Jak już traficie na tego idealnego, warto rozważyć tę podpowiedź
  KubaP: Myślę z najpierw trzeba wybrać nowego Zarządcę, a ten już Wami pokieruje, co i jak .

  Co do samego wypowiadania umowy o zarządzanie, to tak czy inaczej, tę uchwałę powinien procedować stary zarządca. Jeśli ma być zmiana na innego zarządcę, to musi być już wybrany nowy kandydat, inaczej nie widzę...
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego