Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

koziorozka, Zarządca, blazejh, KubaP, Phantos, Sambor, Lysy, t66, wp44, Haneczka, Pablo199, SwietyDiabel, ona_06, SwiStakowo, KAROLSKO

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    t66:Do zmiany osoby zarządcy (prawnej lub fizycznej), której zarząd został powierzony w trybie art. 18 UoWL, na drugą osobę (prawną lub fizyczną), czyli w praktyce jednej firmy zarządzającej na drugą, wystarcza zwykła uchwała, bez udziału notariusza. Jeżeli stary zarządca rzeczywiście doskwiera większości właścicieli to uchwałę taką łatwo podjąć częściowo na zebraniu i częściowo zbierając głosy w trybie indywidualnego ich zbierania. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 15 stycznia 2002 r. (sygn. akt: I ACa 995/2001).

    Być może masz rację i te zabiegi z notariuszem są zbędne. Jak dla mnie ma to sens i jest dużym uproszczeniem.
    Mam jedynie wątpliwości, jak obecnie sądy do tego podchodzą, czy to nie stoi w sprzeczności z art.77 k.c.
    i co z ujawnionym wpisem w KW dotyczącym sprawowania zarządu? Kto będzie wnioskował do sądu, czy ten uzna zmianę?
    Co sąd, to inne spojrzenie.
    http://www.zarzadca.pl/komentarze/896-zmiana-osoby-zarzadcy-wymaga-wpisu-w-ksiedze-wieczystej-
    Pzdr
    AZ
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego