Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

man, azygnerski, blazejh, KubaP, koziorozka, Prezesod13lat, nathan0930

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthortajfun
  • CommentTime23-04-2018 zmieniony
   
  Podam Ci przykład mojego zarządcy.Zarzadza kikudziesięcioma wspolnotami.I teraz wyobraź sobie że jest jakis prawny problem.W naszej wspolnocie jest Rada Wspolnoty . Takie spoleczne "ciało" do konsultacji.
  Jestem jej członkiem. Ide do zarzadcy z tym problemem prawnym. Przedstawiam mu orzecznictwo sadowe dotyczące wspolnot o identycznym stanie faktycznym. Oto odpowiedź : Ale te orzeczenia nie dotyczą naszej wspolnoty. My mamy inny pogląd , a nasz Radca jest ekspertem od prawa wspolnotowego. I możesz dyskutować tak latami.
  Ide więc do sadu. Wygrywam sprawę. Reakcja . Będziemy się odwoływać. Sprawa w toku. A trwa już ponad 2 lata.
  Dlaczego mój zarządca olewa słuszne uwagi właściciell lokali.
  To proste. Musiałby zmieniać rozwiazanie we wszystkich kilkudziesięciu wspolnotach. A taka duża firma działa wg takiego samego schematu we wszystkich wspolnotach.Nie trakyuja każdej wspolnoty indywidualnie i wcale im sie nie dziwie. To są administratorzy a nie zarządcy. Przez 10 lat nikt do mnie nie zadzwonił z pytaniem czy sa jakies problemy. Sa zarozumiali i właścicieli mają za petentów.

  Oto przykładL Szanowny petencie z uwagi , ble, ble ,ble rozmowa jest rejestrowana. Manipulują za to sprawami finansowymi w sposób dosknały, godny mafii.
  Prosze państwa ,musimy podnieść składkę na fundusz eksploatacyjny o 40% ...no chyba  że chcecie żeby wam odcieli media.
  Ale ja płacę ...niesimiało mowi jeden z właścicieli. No może pan placi ale inni nie p≥laca., a Pewilu to nie interesuje , jak odcinaja to wszystkim. I ludzie sie boją bo myśla że to jest prawda.
  Zarządcy dużych firm zebrania roczne traktują jako zabrania zarzadcy z właścicielami lokali. Strają sie na nich dominować. Na chama przepychają uchwaly , sami pisza sprawozdania itd..
  To tylko bardzo skrócony opis zarządzania przez mojego zarządce.
  Dlatego uwazam że najlepszym rozwiazaniem jest zrarzad wlaścicielski na podstawie art20. A jesli juz 18.1. to dam wam jedna rade ( jesli mogę) . Musicie miec we wspolnocie co nakmnie 5 8 osob ktorzy wiedza czego chca , znaja UoWL i jak chca cos załatwić to ida całą grupą do zarzadcy i to nie z prośbą ale z zadaniem. Jak Sasanka będziesz sama jak ja to możesz sie podrapac... oleją Cie i wyśmieją, jak wskazuja to liczne przyklady na tym forum.
  W ukladzie 18.1 najlepszym rozwiazaniem jest zarządca mający 3, 4 wspolnoty z których zyje. Kilkadziesiąt wspolnot i więcej to instytucja w której chodzi wyłącznie o zysk . Właściciel lokalu to właśnie jest petent , jak sam przyznaje sie do tego mój zarządca.
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego