Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, gab, koziorozka, Jaromir, tajfun, Michał, Zarządca, jaczylion, pldiego, PabloG, azygnerski, t66, ure1972, abwehrstelle_breslau

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorJan123
  • CommentTime24-05-2018
   
  Jestem świeżo upieczonym właścicielem nowego mieszkania. Obecnie jestem po odbiorze mieszkania (oczywiście protokół usterki jakie były wpisane itd.). Podczas odbioru mieszkania chciałem wpisać, co zauważyłem na częściach wspólnych np. przy drzwiach wejściowych do budynku jest widoczna wilgoć na ścianie i farba odeszła. Na co przedstawiciel dewelopera powiedział, że odbiór części wspólnej nastąpi później, jak zawiąże się wspólnota i to wspólnota będzie odbierała części wspólne.

  Jako, że jestem człowiekiem przekornym, to zgłębiłem temat i doczytałem we wzorze aktu notarialnego, że deweloper powierza zarządzanie po zawiązaniu wspólnoty firmie, której jest właścicielem... Stąd faktycznie deweloper będzie poprzez firmę z nim działającą odbierał od siebie budynek. Obawiam się, że może to doprowadzić do sytuacji, że wypiszą, że wszystko jest ok. Na razie jeszcze nie ma aktów i wspólnoty, będzie ona dopiero w czerwcu.

  1. I teraz pytam Was, jak to fizycznie wygląda, w którym momencie następuje odbiór części wspólnych - protokolarnie, czy mogę na takim odbiorze być i wpisywać swoje uwagi? Kto takiego odbioru dokonuje? Czy to jest przedstawiciel od zarządcy czy to jest jakaś komisja mieszkańców? Czy my powinniśmy być jakoś poinformowani o takim odbiorze i co się w protokole znalazło?

  2. Druga sprawa to jest to, że w protokole odbioru mieszkania był zapis, że od momentu odbioru mieszkania, zobowiązuje się do pokrywania opłat za części wspólne. Nie były one wyszczególnione jakie to opłaty. Dostałem pierwsze informacje o wysokości opłat zaliczkowych i były tam pozycje takie jak np. opłata za zarząd - okazało się, że budynkiem w imieniu dewelopera zarządza właśnie ta jego podfirma, ubezpieczenie obiektu itd. A później ta podfirma ma zarządać już w imieniu wspólnoty. Myślałem, że pod pozycją opłaty za część wspólną to jest np. prąd za światło, sprzątanie itd. a dopiero po zawiązaniu się wspólnoty, opłaty za zarząd oraz ubezpieczenie - bo na tym etapie, co mnie interesuje kto zarządza budynkiem - może to robić przecież sam deweloper.

  Uprzejmie proszę o informację.
Przejdź do dyskusji: Odbiór części wspólnych
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego