Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, gab, koziorozka, Jaromir, tajfun, Michał, Zarządca, jaczylion, pldiego, PabloG, azygnerski, t66, ure1972, abwehrstelle_breslau

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorJan123
  • CommentTime24-05-2018 zmieniony
   
  Dziękuję za odpowiedź.
  Jesteśmy przed aktami, tj. budynek ma odbiór budowlany z lutego. Odbiór mieszkania był w kwietniu - dostałem klucze do wykończenia mieszkania itd.
  Aktów jak i wspólnoty jeszcze nie ma. Była podpisana już umowa przedwstępna bo po odbiorze był budynek, a tam był załączony wzór aktu notarialnego oraz prospekt. Z tego co wiem, to deweloper załatwia jeszcze sprawy w Urzędach, żebyśmy mogli przejść do podpisu aktów.

  1. Wiem, że części wspólne należą do mnie tylko zgodnie z udziałem, dlatego pytam, jak wygląda odbiór części wspólnych - kto je odbiera, jak, kiedy, kto jest obecny itd. :). Na razie wygląda to dla mnie tak, że deweloper ma odbiór od firmy zarządzającej, która należy do niego. A chciałbym zadbać o interes mój i mieszkańców. Czy rękojmia czasami nie wynosi 5 lat dla nowych inwestycji?

  2. W umowie przedwstępnej, prospekcie do niej nie ma nawet słowa o tym kto płaci za mieszkanie do czasu powołania wspólnoty. Jedyny zapis, to zapis z protokołu przekazania, że zobowiązuje się do ponoszenia opłaty za lokal i części wspólne - bez wyszczególnienia czego one dokładnie dotyczą. Na moje to było oczywiste, że płacę za wodę, prąd, ciepło, za windy itd. - tego nie kwestionuje i to jest jasne jak słońce, ale dlaczego, jeśli budynek jest dewelopera, ja mam płacić za jego zarząd i ubezpieczenie? Dostałem tabelkę z opłatami a tam właśnie cała litania jak dla normalnego mieszkania we wspólnocie.
Przejdź do dyskusji: Odbiór części wspólnych
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego