Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, gab, koziorozka, Jaromir, tajfun, Michał, Zarządca, jaczylion, pldiego, PabloG, azygnerski, t66, ure1972, abwehrstelle_breslau

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    Na razie masz status podobny do najemcy lokalu. W protokole mogłeś zgłosić tylko usterki w lokalu który wkrótce nabędziesz. Za okres od przejęcia lokalu do powstania wspólnoty deweloper będzie wnosił do ciebie jako użytkownika, o zwrot kosztów jakie deweloper poniósł w związku z użytkowaniem w tym okresie przez ciebie tego lokalu. W skład tych kosztów ubezpieczenie i zarządzanie nie powinny wchodzić. Nie ma wspólnoty.

    W dniu nabycia pierwszego lokalu przez pierwszego właściciela powstanie wspólnota. Teoretycznie od tego dnia można uchwałą wspólnoty wprowadzić naliczenia opłat i to nawet z wyszczególnieniem części wspólnych i indywidualnych. Nawet z zaliczką na ubezpieczenie.

    Protokół z przejęcia części wspólnych może być fikcją, ale nie musi, tj. można to zrobić też tego pierwszego dnia po podpisaniu pierwszego aktu, z udziałem zarządcy (macie powierzonego wg art.18,1 uowl), dewelopera i teoretycznie nawet z pierwszym właścicielem. Z właścicielem prawie się nie zdarza, chyba że jest powiązany z kim trzeba i z punktu widzenia dewelopera i spółki-córki nie ma problemu. Nawet zrobią protokół.
    W każdej inwestycji nie problem sprzedać pierwsze mieszkanie komu trzeba. Np. tej samej spółce-córce, która będzie zarządcą.
Przejdź do dyskusji: Odbiór części wspólnych
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego