Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

azygnerski, blazejh, KubaP, FikcyjnyNick, ANNAMARIA, drag123

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorZarządca
    • CommentTime31-05-2018 zmieniony
     
    waleczny:
    Zarządca:
    Potrącenie jest oczywiście możłiwe, jednak roszczenie nie może być przedawnione, a z taką sytuacją w duże części mielibyśmy tu do czynienia. Zaliczki na koszty zarządu, jak już wspomniano powyżej to świadczenie okresowe, które przedawnia się po upływie 3 lat.


    Potrącenie jest możliwe w przypadku przedawnionych długów: https://www.dochodzeniewierzytelnosci.pl/2012/04/18/przedawnienie-to-nie-koniec-swiata



    Niestety, w omawianym przypadku potrącenie nie jest możliwe (art. 502 Kodeksu cywilnego: "Wierzytelność przedawniona może być potrącona, jeżeli w chwili, gdy potrącenie stało się możliwe, przedawnienie jeszcze nie nastąpiło").Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego