Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, gab, koziorozka, Jaromir, tajfun, Michał, Zarządca, jaczylion, pldiego, PabloG, azygnerski, t66, ure1972, abwehrstelle_breslau

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorajonaszek
  • CommentTime5-06-2018 zmieniony
   
  Dziękuję za odpowiedź "waleczny".
  Panie "KubaP" to nie jest tak, że sąsiad się wypalił. Otwarcie mówi, że się nie zna. Po prostu wie więcej niż my. Po prostu zadał sobie trud przeczytania Ustawy.
  Nie chcę bić tu piany, szukamy wyjścia z sytuacji. Nie chcemy zmieniać sposobu zarządu. Nikt z mieszkańców, nie chce być w zarządzie. Chcemy zapłacić i mieć zarząd powierzony.
  Wezwaliśmy firmę, by nie dokonywała płatności bez informowania mieszkańców gdyż mamy uzasadnione podejrzenia, że rachunek bankowy jest prowadzony nieprawidłowo, że z naszego rachunku pieniądze są przeksięgowywane na inne wspólnoty, a potem z innych do nas. Wiemy, dzięki znajomościom w banku, że na rachunku są dziwne, niewytłumaczalne ruchy.
  Jak piszesz, że faktycznie uchwała jest nieważna, nie twierdzę, że nie masz racji. Niemniej jednak czy mógłbyś powiedzieć/napisać dlaczego tak uważasz, jakie są podstawy prawne takiego twierdzenia? Zaprzyjaźnieni prawnicy twierdzą, że uchwała jest ważna. Po prostu jako laicy usiłujemy zrozumieć, co się dzieje i jakie mamy możliwości. Więc jeśli twierdzisz, że coś robimy nie tak to proszę podpowiedz, co powinniśmy zrobić. Nie chcemy łapać za szablę, chcemy po prostu z tej firmy zrezygnować, na spokojnie. Piszesz raz, że się mylimy innym razem, że oni nie mają rację. Ja czytałem teraz ustawę, ale po prostu jej nie rozumiem, nie jestem prawnikiem.

  Jak wspomniałem. Nie chcemy zmieniać sposobu zarządu. Chcemy mieć zarząd powierzony, tylko chcemy tą czynność powierzyć innej firmie.

  Teraz nasz obecny zarządca twierdzi, że skoro mamy zapisanych ich w aktach notarialnych jako zarząd (akty notarialne od dewelopera) to odwołać możemy ich tylko na drodze notarialnej i bez uchwały notarialnej nie uznają podjętej przez nas uchwały o wypowiedzeniu.

  Pytam się dla tego, bo się na tym nie znamy i chcielibyśmy uzyskać pomoc, podpowiedź.
  Będę wdzięczny za zrozumienie i jasne podpowiedzi, co powinniśmy i w jakiej formie zrobić.
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego