Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, gab, koziorozka, Jaromir, tajfun, Michał, Zarządca, jaczylion, pldiego, PabloG, azygnerski, t66, ure1972, abwehrstelle_breslau

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthortrabka
  • CommentTime5-06-2018 zmieniony
   
  koziorozka:Nie dziwacz. Zostałeś powiadomiony, gdy zobaczyłeś wyniki głosowania. To jest ta data.


  I co z tego, wyniki masz u góry, i jak to się ma do stosowania tej uchwały skoro nie ma większości? Czyli (jeszcze) nie została uchwalona.
  Co zatem z
  Art.23. pkt 3.O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.

  Rozumiem tam gdzie ustawodawca zostawia pole do interpretacji ale tu akurat jest to jasno zapisane choć i tak nie ma terminu do kiedy :(

  Nowy doklejony: 05.06.18 16:59
  KubaP: nie znasz treści ustawy o własności lokali .


  Ustawa nie jest obszerna dlatego, wiec nie trudno się z nią zapoznać, gorzej że jako nie jestem prawnikiem mogę mieć problem z interpretacją. Np nie ma dookreślonego czasu zbierania głosów nad daną uchwałą, może to trwać "szybko" lub jak Zarządcy "nie zależy" wolniej. I nadal nie jest to dookreślone.

  KubaP:
  To zarządca może skierować sprawę do sądu o rozstrzygnięcie, aby ten podjął decyzję za tych właścicieli lokali co się uchylają od głosowania. Oczywiści koszty pokryje ta grupa właścicieli lokali co nie głosowała.

  Art. 24. W razie braku zgody wymaganej większości właścicieli lokali zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, może żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich właścicieli. Sprawę sąd rozpoznaje w postępowaniu nieprocesowym.


  ...lub może zbierać głosy skoro wynik jest na "przełamaniu", moje pytanie jest czy może ją wdrożyć nie mając jej jeszcze uchwalonej?


  trabka:
  Art. 25. wł. lok.
  ....albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.


  Sęk w tym że nie otrzymałem takowego powiadomienia, nikt z mieszkańców nie otrzymał informacji o tym że uchwały przeszły więc nawet nie płynie czas kiedy można ją zaskarżyć, o głosach dowiedziałem się bezpośrednio od zarządcy kiedy na moją prosbę okazał mi wyniki głosowania nad uchwałami.

  KubaP:MIESZKAŃCÓW ? oni nic "nie znaczą" we wspólnocie, za wyjątkiem, że mieszkają.


  ...mialo być Właścicieli w danej Wspólnocie (skrót myślowy)
Przejdź do dyskusji: Czy uchwała przeszła?
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego