Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, blazejh, Lysy, koziorozka, azygnerski, Michał, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, elan124, nathan0930, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    - jak to sie ma do Wspólnoty Mieszkaniowej , gdzie celem działania są części wspólne

    Tak się ma że wówczas problem ten w ogóle nie występuje.

    czy tabliczki wiszące od kilku lat na częściach wspólnych "teren monitorowany " nie wystarczą ?

    Tabliczki muszą być, ale niezależnie powinien być komunikat, wynika to z art. 22'2 § 10 Kodeksu Pracy.

    - opracowanie i przyjęcie Regulaminu Monitoringu - a z jakiego to punktu ustawy o RODO wynika ?

    Nie wynika z RODO, tylko z 22'2 § 6 Kodeksu Pracy.

    Nie chcę wdawać się tu w szczegółowe rozważania ale skracając swój tok myślowy - ja przyjmuję że każda Wspólnota zatrudnia albo potencjalnie może zatrudniać pracowników. Jeśli zatrudnia pierwszego z nich - znajduje do niej zastosowanie Kodeks Pracy i ww. przepisy.
    Lepiej zatem stosować je od razu, bo te dwie dodatkowe rzeczy (Regulamin monitoringu + obwieszczenie) i tak są przydatne pod kątem wykonywania obowiązków z RODO. Posiadanie regulaminu monitoringu nawet jak wspólnota nie zatrudnia pracowników w mojej ocenie jest dobrym rozwiązaniem, elementy zawarte w regulaminie monitoringu i tak bowiem powinny być uwzględnione w dokumentacji wewnętrznej dot. danych osobowych Wspólnoty. Wspólnota bowiem niezależnie od regulacji KP powinna mieć jasno przyjęte zasady monitoringu (chociażby kilka kluczowych aspektów takich jak okres przechowywania nagrań, kto ma dostęp itp.). Jestem pewien że w razie kontroli, organ zapyta o zasady stosowania monitoringu - z punktu widzenia zasady rozliczalności wynikającej z RODO - jakiś dokument będzie trzeba pokazać, chociażby elektroniczny.
Przejdź do dyskusji: RODO a monitoring wspólnoty
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego