Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, blazejh, BNadra, azygnerski, yeti, George, waleczny, tajfun, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime9-06-2018
     
    Podstawą rozliczeń mediów we wspólnocie są Regulaminy rozliczania

    naye666Czy CIEPŁOMIERZ jest własnością WSPÓLNOTY mieszkaniowej czy WŁAŚCICIELA mieszkania?
    ciepłomierz jako urządzenie jest własnością właściciel lokalu, który obsługuje , tak jak wodomierz ; niezależnie, gdzie jest posadowiony, ale ... w niektórych wspólnotach właściciele uchwalają, że za legalizację, naprawy, wymiany odpowiedzialna jest Wspólnota .

    Art.3. 2. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

    naye666 Od listopada nie działają pojedyncze ciepłomierze - nikt z mieszkańców nie został o tym poinformowany, a jedynie obciążony ryczałtem za domniemane zużycie ciepła.
    awarie się zadarzaja , wiec pozostaje inny sposób rozliczenia np. ryczałtem. A co mówi regulamin rozliczenia energii cieplnej?

    naye666Administrator nawet minimum wysiłku nie włożył aby spróbować zrobić rozliczenie na podstawie licznika głównego ciepłomierza (no bo po co jak można z czapy poobciążać mieszkańców).
    a możesz mi powiedzieć, jak sie takie rozliczenie robi na podstwie ciepłomierza głównego? Ja uważam, że nie ma szans zrobić takiego rozliczenia przy ogrzewaniu wody i części wspólnej.

    naye666Naturalnie znalazłem liczne wyroki sądowe, które mówią, że CAŁA instalacja należy do Wspólnoty - OD rur przez licznik etc NAWET jeśli licznik jest w lokalu członka wspólnoty.
    są i takie co mówią, że jak można odciąć lokal bez szkody dla innych, to instalacja C.O. nie stanowi części wspólnych.

    naye666 będę skladał zawiadomienie do prokuratury o celowe działanie na szkodę moją i wspólnoty
    a składaj sobie , ale nie licz na cuda ... UoWL ; UoGN ;
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego