Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Paraffka, Sambor, wp44, man, Michał, sasho, traszkawita, lolekanabolek, koziorozka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthornaye666
    • CommentTime9-06-2018 zmieniony
     
    @KubaP - fajnie - najpierw to musi być regulamin aby faktycznie uznać, że taką podstawą są regulamin.
    Jedyny regulamin jaki wspólnota posiada to do kwestii rozliczenia wody.

    "a możesz mi powiedzieć, jak sie takie rozliczenie robi na podstwie ciepłomierza głównego? Ja uważam, że nie ma szans zrobić takiego rozliczenia przy ogrzewaniu wody i części wspólnej."
    A jak myślisz - jakim cudem wspólnota jest wstanie rozliczyć ciepło dostarczone do lokali, a odrębnie do podgrzewania wody? oO
    Jak ktoś jest leniwy i idzie na skróty to tak - masz rację "nie da się".

    Lecimy dalej:

    Cała instalacja centralnego ogrzewania, łącznie z zainstalowanymi na niej urządzeniami pomiarowymi, stanowi część nieruchomości wspólnej i nie ma znaczenia czy elementy tej instalacji znajdują się w wydzielonych lokalach czy też poza nimi. W tym miejscu Sąd Okręgowy powołał się na wyrok SN z dnia 27 sierpnia 1997 r. III CZP 36/97, opubl. OSNC 1998/1/4 i uchwałę SN z dnia 19.05.2006 r.
    III CZP 28/06.

    Sąd wskazał też przepisy art. 45a ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( Dz. U. z 2006 r. nr 89, poz. 625 z późniejszymi zmianami ), które czynią właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego odpowiedzialnym za rozliczenie na poszczególne lokale całkowitych kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła w przypadku gdy jest on wyłącznym ich odbiorcą.
    W przypadku pozwanej Wspólnoty (...), na podstawie umowy zawartej ze (...), odbiorcą energii jest Wspólnota jako zarządca całego budynku

    Cytat z : Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku o sygn. I ACa 1175/12

    Dodatkowo - bo widzę, że lubisz dużo pisać bez podstaw:

    Prawo a dokładnie ustawa-prawo energetyczne nie przewiduje w rozliczaniu ciepła ryczałtów na podstawie poprzednich lat lecz:
    art. 45a ust.12
    ... możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni lub kubatury...
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego