Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, azygnerski, KubaP, Phantos, alim, t66, tajfun, koziorozka, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    http://www.zarzadca.pl/komentarze/2258-kto-jest-wlascicielem-wodomierza-wspolnota-czy-wlasciciel-lokalu
    Wodomierze zamontowane za zaworem odcinającym wodę do lokalu są jego częścią składową, oznacza to, że wspólnota mieszkaniowa nie ma uprawnień do jego wymiany, czy legalizacji wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 19 lipca 2013 r., sygn. akt: I ACa 222/13.


    Zwróć uwagę na wyroki które posiadasz i dokładnie przeczytaj co ustalił w każdej sytuacji sąd. Do momentu kiedy nie zapadnie uchwała NSA to możesz się powoływać na wyroki ale to nie wiele znaczy.

    Wystąp do administracji po regulamin rozliczania i przeczytaj kilka razy. Regulamin jest najniżej w hierarchii ale może być głównym kryterium decydującym. Wszystkie wyroki zapadają w konkretnych przypadkach i każdy musi mieć taki w swojej ręce na swój rachunek.
    http://www.wm.info.pl/kongres-zarzadcow/item/54-rozliczanie-zuzycia-wody
    Brak opomiarowania w danym lokalu powoduje włączenie go przymusowo do części wspólnej nieruchomości, niepodobna bowiem w takiej sytuacji ustalić indywidualnego zużycia mediów. Co za tym idzie, opłaty za dostawy wody do takiej instalacji, a w konsekwencji także koszty odprowadzania ścieków, które są ich pochodną, stanowią koszty zarządu nieruchomością wspólną w rozumieniu art. 14 pkt 2 u. w. l. (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z 12 grudnia 2012 r., sygn. akt I A Ca 641/12)

    Teraz jak rozliczyć lokatora? Nie jestem w stanie przytoczyć na te chwilę wyroku i podstawy prawnej ale zastosowanie rozporządzenia ministra w przypadku lokali nie pomiarowych może doprowadzić do sytuacji w której zużycie będzie większe niż faktycznie wykazane. Niestety taki jest wzór i jest drugą najlepszą podstawą do rozliczenia. Pierwszą jest niesprawiedliwy podział średniego zużycia.
    Więc dążąc do Twojego pytania kto powinien wymienić licznik albo to zalegalizować? Sprawdź umieszczenie zaworów i położenie licznika i tym się kieruj. Od administratora żądaj podstaw prawnych co znacznie uprości dalszą klaryfikacje w jakim jesteś położeniu.

    Masz własnościowy lokal ? To również wpływa na ocenę sytuacji.
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego