Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, azygnerski, KubaP, Phantos, alim, t66, tajfun, koziorozka, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime9-06-2018 zmieniony
     
    naye666@KubaP - fajnie -
    wcale nie jest fajnie , brak wiedzy a przede wszystkim twojego działania na podstawie art. 27 UoWL

    naye666 najpierw to musi być regulamin aby faktycznie uznać, że taką podstawą są regulamin.
    Jedyny regulamin jaki wspólnota posiada to do kwestii rozliczenia wody.
    jak nie ma regulaminu to nie ma zasad; jest natomiast wolnoamerykanka;
    .... Kolego do roboty, zakasz rękawy i napisz projekt takiego regulaminu, zwołaj zebranie właścicieli na wniosek 1/10 właścicieli lokali liczonych udziałami i uchwalcie go.

    Art. 31. Zebrania ogółu właścicieli lokali:
    a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
    b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.


    naye666 A jak myślisz - jakim cudem wspólnota jest wstanie rozliczyć ciepło dostarczone do lokali, a odrębnie do podgrzewania wody? oO
    Jak ktoś jest leniwy i idzie na skróty to tak - masz rację "nie da się".
    czyli nie potrafisz wskazać metody/zasady jak należy /trzeba rozliczyć koszty zakupu energii cieplnej do ogrzania lokali gdy nastąpi awaria ciepłomierza lokalowego . To mamy już wyjaśnione, fajnie się krytykuje i protestuje to takie trywialne.

    Znasz prawo energetyczne art.45a? To jest podstawa napisania "Regulaminu rozliczania kosztów zakupu energii cieplnej".

    Cytujesz jakieś fragmenty wyroków czy u ciebie tak sytuacja występuje ? , jak w sytuacji, której dotyczą te wyroki?.
    One w twojej WM nie są obowiązujące . Nie wierzysz ? to wal do sądu. ..... "Nauka kosztuje".

    naye666 Prawo a dokładnie ustawa-prawo energetyczne nie przewiduje w rozliczaniu ciepła ryczałtów na podstawie poprzednich lat lecz:
    art. 45a ust.12
    ... możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni lub kubatury...
    a czym jest rozliczanie wg m2 czy m3 jak nie ryczałtem? ... wolę, aby przyjęto średnie moje zużycie z trzech ostatnich lat poprzedzających awarię ciepłomierza . Wyjdzie na pewno mniej, zwłaszcza, że ostano zimy w Polsce są "cieplutkie" UoWL ; UoGN ;
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego