Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, azygnerski, KubaP, Phantos, alim, t66, tajfun, koziorozka, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime9-06-2018 zmieniony
     
    naye666:Dzięki :bigsmile:
    Twoja wypowiedź motywuje do walki z wiatrakiem :bigsmile:

    Kolego zostaw te orzeczenia, bo one dotyczą starych instalacji CO, gdzie nie można odciąć poszczególnych lokali bez strat dla innych lokali. (przez lokal przechodzi kilka pionów CO)
    U ciebie taki przypadek nie zachodzi . Bo można twój lokal odciąć i nie podawać energi cieplnej dla ogrzania lokalu bez szkody dla innych współwłaścicieli nieruchomości; wystarczy zamknąć zawór przed ciepłomierzem. Inne lokale dalej będą dostawać energię cieplną na cele grzewcze.

    Możesz jeszcze zacytować 100 wyroków, które są dla ciebie "przychylne", ale nie mają zastosowania w twoim przypadku.
    I co z tego wyniknie?

    z orzeczenia Sygn. akt I ACa 1175/12 o uchylenie uchwał
    W przypadku tego wydatku powód podnosił dodatkowo, iż nie jest on związany z kosztami utrzymania nieruchomości wspólnej. Twierdzenia powoda dotyczące własności ciepłomierzy zainstalowanych w lokalach Sąd Okręgowy uznał za niezasadne.
    Sąd wskazał też przepisy art. 45a ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( Dz. U. z 2006 r. nr 89, poz. 625 z późniejszymi zmianami ), które czynią właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego odpowiedzialnym za rozliczenie na poszczególne lokale całkowitych kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła w przypadku gdy jest on wyłącznym ich odbiorcą.
    W przypadku pozwanej Wspólnoty (...), na podstawie umowy zawartej ze (...), odbiorcą energii jest Wspólnota jako zarządca całego budynku.


    Orzeczenie jest dedykowane konkretnej/mu Wspólnocie/ przypadkowi. UoWL ; UoGN ;
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego