Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gab, koziorozka, blazejh, azygnerski, wp44, Phantos, t66, Haneczka, Emilia, maggi, ninor, Do-da, abadaba7, tajfun, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorFairka
  • CommentTime28-06-2018 zmieniony
   
  Witam,

  Jestem członkiem dość młodej wspólnoty (powstała ok. Rok temu), dla której niedawno ustaliliśmy Zarząd. Na terenie naszego osiedla jest kilka wspólnot, ale mamy jedną bramę wjazdowa. Z bramą tą były problemy od samego początku, ciągle się psula albo była wiecznie otwarta, była w niej pętla która powodowała że każdy wyjeżdżający mógł wyjechać bez pilota, karty, itd. Osiedle miało być inteligentne. Niestety okazało się że jest problem z miejscami parkingowym, które są ogólnodostępne dla wspólnot. Niektórzy mieszkańcy podejrzewali że ktoś udostępnił piloty wyjazdu mieszkańcom innych osiedli. Szukano różnych pomysłów rozwiązania problemu ale żadne nie zostały poddane pod głosowanie.
  Przy zakupie mieszkania deweloper poinformowal nas ze dostajemy od niego pilot wjazdu na teren plus kartę wjazdowa (która nawiasem nigdy nie działała i w teorii miała działac tylko na wjazd, bo na wyjazd była niepotrzebna z uwagi na pętle) jednocześnie powiedział że możemy piloty dokupić sami później.
  W późniejszym czasie skontaktowalismy się z konserwatorem który bez problemu zaprogramował nam nabyte przez nas dodatkow piloty.
  Jeden pilot uległ zalaniu i w chwili obecnej mamy dwa, jeden z którego korzystamy i jeden zapasowy. Dodatkowo jak wykończymy mieszkanie chcemy je wynająć i zglosic lokatorów do czynszu zgodnie ze stanem faktycznym ale mamy jeszcze garaż i komórkę lokatorska z których chcemy sami korzystać, nie chcemy ich wynajmować.
  Na ostatnim zebraniu przeglosowalismy że chcemy wyłączyć pętle.
  W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację że Zarząd samodzielnie podjął dodatkową decyzję o ograniczeniu ilości pilotów do ilości zgłoszonych mieszkańców, ponieważ chcą w ten sposób zmobilizować do zgłaszania faktycznej liczby osób do czynszu plus ograniczyć parkowanie osób z poza osiedla na osiedlu. Ma to się odbywać w ten sposób że jeśli mam zarejestrowana 1 osobę to przeprogramuja mi jednego pilota na właściwe ustawienia a pozostałe które mam nie będą działać na bramę.
  W tym momencie ich decyzja wg mnie ogranicza mi mój dostęp do mojej własności i wg mnie przekracza czynności zwykłego zarządu mocno utrudniając mi życie, ale z tego co słyszę od innych mieszkańców utrudniająca życie innym mieszkańcom, którzy np. Piloty udostępnili dziadkom przyjeżdżającym opiekować się dziećmi. Codzienne dowozenie im pilotów lub czekanie na nich w domu byloby dla nich dużym obciążeniem.
  Ja będę chciała oczywiście lokatorom dać piloty ale w tym momencie sama nie będę miała dostępu do mojego garażu i komórki.
  Ponadto zarząd chce ograniczyć ilość pilotów tylko do pełnoletnich mieszkańców nie biorąc pod uwagę faktu że nieletni też mogą mieć prawo jazdy AM, A1 i B1.
  Proszę o poradę, czy mam rację twierdząc że zarząd przekroczył swoje uprawnienia i co mogę z tym zrobić.

  Dzięki
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego