Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gab, koziorozka, blazejh, azygnerski, wp44, Phantos, t66, Haneczka, Emilia, maggi, ninor, Do-da, abadaba7, tajfun, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    Wykonanie docieplenia budynku metodą "na raty" powoduje, że w związku ze zmieniającymi się normami (warunki techniczne dotyczące docieplenia ścian osłonowych; nowa norma obowiązywać będzie od 2020 roku), każda ze ścian będzie docieplona materiałem o różnej grubości. Wobec powyższego, zamierzony efekt nie zostanie w pełni spełniony.
    W najgorszym wariancie, z chwilą wykonania audytu energetycznego (niezębnego przy sprzedaży mieszkania), może się okazać, że ścian która była jako pierwsza docieplona, nie spełnia swoich wymagań, i należy ją "docieplić" Powstaje błędne koło

    A co jest w projekcie termomodernizacyjnym budynku ? Chyba, że autor projektu już z góry znając wymogi norm (2020 roku) założył grubszą izolację.

    Docieplenie budynku ma na celu obniżenie zużytej energii cieplnej niezbędnej do jego ogrzewania. Przy dociepleniu budynku "na raty" nie ma mowy o oszczędnościach, w ręcz przeciwnie wydatkowano kwotę na docieplenie, która niewiadomego kiedy się zamortyzuje.
Przejdź do dyskusji: Częściowe ocieplenie budynku
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego