Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Michał, koziorozka, blazejh, man, AnnaR, Lysy, azygnerski, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1.  
    AnnaR:Chciałabym zapytać w jaki sposób uregulować sytuację gdy w hali garażowej - oddzielnym lokalu niemieszkalnym - współwłaściciele posiadają udziały bez wskazania konkretnych miejsc. Faktycznie są one ponumerowane i zwyczajowo każdy korzysta z tego, które teoretycznie ktoś mu wskazał przy nabyciu. Obecnie dochodzi do wtórnej sprzedaży udziałów. W jaki sposób można uregulować sprawę tak, aby w ramach udziału konkretny współwłaściciel korzystał z konkretnego, oznaczonego numerem miejsca?
    Ciężko uwierzyć, że notariusz niedostatecznie opisał przedmiot umowy...Najrozsądniej zapytać notariusza, jak wybrnąć z sytuacji i czy w ogóle istnieje problem...

    :zakaz:
    Jeżeli jest taki bajzel , że brak jest wpisów do AN nr MP , to można to zrobić uchwałą właścicieli lokali zaprotokołowaną przez notariusza .
    :zakaz:
    głosują współwłaściciele garażu wielostanowiskowego, a każdy ma 1 głos . Nie udziałami . Tu działa Kodeks Cywilny >>> dział >>>>WSPÓŁWŁASNOŚĆ
    Niestety, na forach, najczęściej udzielają się ludzie, którym przyświeca zasada "nie wiem, ale się wypowiem". Z postu wynika jasno, że hala garażowa stanowi odrębny lokal, więc porady w tym stylu są jakimś nieporozumieniem. Co tu ma do rzeczy wspólnota mieszkaniowa i jej uchwały?
    Jest jasno określone w KC "Art. 204. Większość współwłaścicieli oblicza się według wielkości udziałów."

    Oczywiście możecie dokonać umownego określenia zasad korzystania z hali garażowej, lecz w tym przypadku (czynność przekraczająca zwykły zarząd) potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Gdy nie uzyskacie 100%, to pozostali, stanowiąc pow 50%, mogą wnieść do sądu o rozstrzygnięcie.
    Pozdrawiam
    AZ
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego