Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, azygnerski, Do-da, drm, gab, t66, wp44, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  blazejh:Quod usum wchodziłoby w grę, gdyby hala była niewyodrębniona. Wiemy, że jest wyodrębniona.
  To nie jest prawda. Quoad usum nie ogranicza się tylko do hali garażowej, czy piwnic, które stanowią część nieruchomości wspólnej, np w bloku mieszkalnym. Powiem więcej, nie ogranicza się jedynie do nieruchomości...
  Generalnie, sposób korzystania z rzeczy wspólnej, określa art.206 kc "Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli."
  O ile ten zapis jest wystarczający w stosunku do klatki schodowej lub wspólnej drogi, o tyle wspólny garaż, parking czy lokal mieszkalny może wymagać szczegółowego uregulowania... i stąd quoad usum.
  wystarczy dotrzeć do projektu budowlanego, czyli do rzutu poziomego hali garażowej. Zwłaszcza do rzutu z dokumentacji podwykonawczej, bo gdzie jak gdzie, na rzucie numery miejsc powinny być naniesione. Jeśli administracja budynku nie ma problemu z ustalaniem właścicieli miejsc, do dlatego, że ma i akty i projekt hali. Jeśli właściciele mają wątpliwości, to tylko dlatego że nie zażądali jeszcze wglądu do projektu.
  Wg tego co napisała AnnaR, dla współwłaścicieli status quo nie jest problemem, każdy ma swój "kawałek podłogi" i nikt nikomu nie wchodzi w drogę.
  Problemem, jest dla przyszłego nabywcy, bo niby na jakiej podstawie notariusz ma dokonać zapisu i wnioskować o ujawnienie w KW, że nabywca, pan Kowalski posiada udział 1/200 i miejsce postojowe nr 125 do wyłącznego korzystania?
  Kupiłbyś takie miejsce postojowe?


  Tak jak napisałem w pierwszym poście, ciężko uwierzyć, że przedmiot umowy nie jest szczegółowo opisany ale zakładam, że autorka wie co pisze...
  pozdrawiam
  AZ
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego