Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, azygnerski, Do-da, drm, gab, t66, wp44, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  KubaP:w tym garażu nie ma rzeczy wspólnej, bo każdy ma swoje MP...
  :bigsmile: Śmiała teza, a skąd wiesz, że sąsiedzi nie mają samochodów kupionych na spółkę...?
  A poważnie, najwyraźniej mylisz pojęcia, przyjmij do wiadomości, że rzeczą wspólną jest tu sam lokal garażowy, gdzie wielu właścicieli posiada i korzysta z jednej rzeczy (hali garażowej).
  Nie chce mi się tego tłumaczyć, tym bardziej, że wszystko jest w sieci lub publikacjach prasowych. Polecam dość przystępny tekst, który traktuje o współwłasności.
  https://wojciechrudzki.pl/prawo-cywilne/wspolwlasnosc/
  dodam tylko, ze umowa o podział rzeczy do korzystania, nie zmienia prawo rzeczowego i nadal jesteśmy właścicielem danej rzeczy w części ułamkowej i możemy z tym prawem zrobić wszystko, to co przysługuje właścicielom.
  blazejh:To znowu jest gdybanie którego nie praktykuję bez znajomości aktów, ale najprościej mówiąc jeżeli jest jeden lokal, wielu współwłaścicieli, sprzedano już wiele miejsc parkingowych, przypisano do własności tych miejsc jakieś (jakie?) udziały, to quod usum już nie wchodzi w rachubę. Nie znamy rozmiaru bałaganu, ale pchanie się z quod usum w tej chwili ten bałagan powiększyłoby.
  to nie tak, miejsca parkingowe nie stanowią odrębnej nieruchomości więc nie można im przypisać udziałów, nie są udziałami i nie sprzedaje się de facto miejsca tylko udział w CAŁYM lokalu garażowym. Quoad usum jest jak najbardziej wskazane i stosowane w aktach sprzedaży miejsc parkingowych, niezależnie czy obszar parkowania stanowi część wspólną nieruchomości, czy powierzchnię samodzielnego lokalu garażowego/działki pod parking.
  W akcie nie musi być sformułowania "quoad usum" wystarczy, ze jest napisane; "każdoczesnemu nabywcy udziału w lokalu garażowym będzie przysługiwało wyłączne prawo korzystania z miejsca parkingowego znajdującego się na kondygnacji X oznaczonego numerem XX , bla, bla bla... i to jest nic innego jak QU
  Pozdrawiam
  AZ
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego