Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

azygnerski, KubaP, gab, blazejh, koziorozka, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorbufetowa
  • CommentTime3-10-2018
   
  Witam,

  Bardzo proszę o poradę w kwestii problematycznego zarządu.

  Mała wspólnota wiele lat temu wybrała zarząd w postaci mieszkańca X i Y. Zarząd ten zatrudnił administratora A, który wkrótce kończy współpracę (przechodzi na emeryturę). W tzw. międzyczasie wspólnota urosła do dużej, pojawili się nowi właściciele. Współmałżonek mieszkańca i członka zarządu Y, Z, założył firmę remontowo-budowlaną i od tamtej pory wykonuje praktycznie wszystkie remonty w budynku. Administrator A bardzo niechętnie dzieli się informacjami na temat bieżących spraw, utrudnia inicjatywy mieszkańców i dostęp do dokumentów, a na pytanie o przetarg odpowiedział raz, że nie jest to najlepsza forma wyboru wykonawcy i że lepiej opierać się na sprawdzonych firmach. Pojawiła się informacja, że następca administratora jest już wybrany aczkolwiek nie wiadomo kto to jest. Na pytanie o zwołanie zebrania w celu wyboru nowego administratora (również kwestia wynagrodzenia), członek zarządu nie ma zamiaru tego robić.

  Biorąc pod uwagę powyższe, pojawia się nieodparte wrażanie jakiegoś układu, który bardziej dba o interesy państwa Y i Z niż wspólnoty.

  Pytanie, co w takim przypadku najlepiej zrobić? Chcielibyśmy odświeżyć zarząd (np. dodając członków z powiększonej liczby właścicieli żeby przełamać monopol decyzyjny X-Y+Z) i zatrudnić profesjonalnego administratora bez koneksji.
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego