Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, Miodownik, gab, Iwona 71, Lok93P, monikakb, IwonaB, KAROLSKO, man, Zarzadca.pl, koziorozka, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorKirk70
  • CommentTime17-10-2018
   
  Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych stanowi tak:

  Art. 24(1). 1. Większość właścicieli lokali w budynku lub budynkach położonych w obrębie danej nieruchomości, obliczana według wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej, może podjąć uchwałę, że w zakresie ich praw i obowiązków oraz zarządu nieruchomością wspólną będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali.
  Do podjęcia uchwały stosuje się odpowiednio przepisy tej ustawy.

  Art.24(1). 6. Od dnia powstania wspólnoty mieszkaniowej właściciele lokali są obowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni, które są przeznaczone do wspólnego korzystania przez osoby zamieszkujące w określonym budynku lub osiedlu na podstawie zawartej ze spółdzielnią umowy.

  I teraz pytanie do tych co mieli taką sytuację, że większośc mieli ale cześć lokali nadal została spóldzielcza-własnościowa.
  1. Czy o uchwale o ukonstytuowaniu sie wspólnoty właściciele większości muszą z wyprzedzeniem informować spółdzielnię i to spóldzielnia organizuje to zebranie wraz z notariuszem, czy my sami?. Czy po prostu zrzucamy sie na notariusza, bo mamy większość idziemy do niego, podpisujemy umowę i dopiero nastepnego dnia informujemy o tym fakcie spóldzielnię. Ile wówczas mają dni na rozliczenie funduszu remontowego?
  2. Zwrócilismy sie do nich 4 miesiece temu o wydanie bilansu otwarcia który będzie zawierał wykaz wszystkich zobowiązań dla tej nieruchomości wraz z kserokopiami faktur z tytułu niezapłaconych rachunków za wodę i ścieki, wywóz nieczystości, gaz, energię, c.o. c.w.u., ubezpieczenia budynku, podatków i innych opłat publicznoprawnych, a także wykazu wpływów z tytułu opłat eksploatacyjnych z podziałem na poszczególne lokale, również z uwzględnieniem zaległości.
  Ponadto wyszczególnienia : ewidencji kosztów zarządu naszymi lokalami oraz ewidencji wpływów i wydatków na fundusz remontowy, eksploatacji i konserwacji części wspólnych za okres od ........ roku do ........... roku. Milczą. W tym przypadku Idziemy do sadu rejestrowego?
  3. Czy jesli cześć mieszkań , po utworzeniu wspolnoty nadal pozostaje w zarzadzie spółdzielni,ale my wybralismy juz innego zarządcę to kto obciaza ich czynszem - wspólnota czy spóldzielnia?
  4. Jeśli spółdzielnia narzuci wspólnocie utrzymywanie jej mienia( 28%) to wspólnota może to samo uczynić w stosunku do mienia swojego?
  5. Mam pytanie do tych, którzy mieli podobną sytuacje i chetnie sie wymienię doświadczeniami jakie problemy napotkaliście ze strony spóldzielczych gangów
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego