Propozycja uchwały na zebranie wspólnoty- jak?

kasiawukasiawu Użytkownik
edytowano października 2018 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam :)

Proszę Was o informację, poradę w jaki sposób wnioskuje (?) się czy też zgłasza propozycję uchwały Administratorowi? Czy może to być zwykły mail z propozycją tematu czy też muszę wysłać pismo? Czy wystarczy zwykły tekst (na emial) np: "Propozycja umieszczenia ławek przed klatką schodową", czy jednak muszę się powołać na jakiś paragraf itp, jaką ma mieć to formę? Czy administrator sam ma przygotować listę do głosowania? I ostatnie pytanie najbardziej istotne: Czy administrator może nie zgodzić się na głosowanie nad uchwałą na zebraniu wspólnoty, nawet jeśli uchwała będzie wychodziła od zarządu wspólnoty?

Komentarze

  • Opcje
    t66t66 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Administrator to organ działający na zlecenie Zarządu WM.
    To Zarząd WM przedstawia propozycję uchwał do podjęcia przez właścicieli. Administrator jest tylko ich doręczycielemł.
    Podczas zebrania, właściciel/e czy Zarząd za zgodą zgromadzonych właścicieli, może poddać pod głosowanie dodatkowe uchwały zgłaszane w trakcie zebrania, lub zgłoszone po otrzymaniu przez właścicieli zawiadomienia o zebraniu.
  • Opcje
    kasiawukasiawu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy zawiadomienie o zebraniu wspólnoty powinno odbywać sie za posrednictwem poczty tradycyjnej (za potwierdzeniem odbioru) czy moze być mailowo?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] kasiawu:[/cite]Czy zawiadomienie o zebraniu wspólnoty powinno odbywać sie za posrednictwem poczty tradycyjnej (za potwierdzeniem odbioru) czy moze być mailowo?
    Uważam,że każda metoda dozwolona, aby była skuteczna .
    U mnie wysyła się listem zwykłym lub wrzuca do skrzynek oddawczych (pocztowych) z pieczątką, że korespondencje dostarczył Zarząd WM ( tu data )
  • Opcje
    kasiawukasiawu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chciałam dopytać jak się ma tutaj Art. 32.1 Ustawy o własności lokali? "O zebraniu ogółu właścicieli lokali zarząd lub zarządca, któremu
    zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, zawiadamia każdego właściciela lokalu na piśmie przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania."
  • Opcje
    t66t66 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Obowiązek pisemnego powiadomienia z wyprzedzeniem min. 7 dniowym, każdego z właścicieli o zebraniu dotyczy, każdego rodzaju zebrań.
    Niezależnie czy dotyczy to zebrania sprawozdawczego, czy zwołanego z innego tytułu.
    Należy pamiętać, że z chwilą wysyłania zawiadomień przez pocztę, należy doliczyć czas jaki jest potrzebny na przesyłkę.

    Jeżeli powiadomienie wysyłane jest drogą pocztową, dobrze jest, aby była to przesyłka rejestrowana (list polecony).Potwierdzenie nadania, jest dowodem przesłania właścicielowi powiadomienia, zwłaszcza kiedy później sprawa ewentualnego braku powiadomienia, opiera się o sąd.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zwykły tekst (na emial) np: "Propozycja umieszczenia ławek przed klatką schodową",
    Napisz projekt uchwały, że wspólnota ma kupić x ławek i ustawić je tu i tu.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] kasiawu:[/cite]Czy zawiadomienie o zebraniu wspólnoty powinno odbywać sie za posrednictwem poczty tradycyjnej (za potwierdzeniem odbioru) czy moze być mailowo?



    Jeżeli właściciel wyrazi zgodę na doręczanie korespondencji za pośrednictwem poczty elektronicznej zawiadomienie może zostać wysłane mailowo.

    Do spraw tego rodzaju zastosowanie mają przepisy ogólne kodeksu cywilnego ( za podstawie odesłania zawartego w art. 1 ust. 2: "W zakresie nieuregulowanym ustawą do własności lokali stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.").

    Art. 61 „§ 1. Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Odwołanie takiego oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.

    § 2. Oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią”.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.