Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, Miodownik, gab, Iwona 71, Lok93P, monikakb, IwonaB, KAROLSKO, man, Zarzadca.pl, koziorozka, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime5-11-2018 zmieniony
   
  kaefka1805:Zwracam się z prośbą o udzielenie porady odnośnie funkcjonowania i założenia wspólnoty mieszkaniowej. Obecnie sytuacja wygląda tak, że mieszkam w budynku, w którym jest 12 mieszkań, mieszkania te są własnościowe, wszyscy mieszkańcy mają udział w częściach wspólnych budynku.
  Czyli wspólnota już jest, ona powstaje z mocy prawa , tylko się nie ukonstytuowała


  kaefka1805:Każdy właściciel mieszkania ma podpisaną odrębną umowę na dostarczenie energii, gazu, wody i wywóz śmieci. Zaś na prąd zużywany w częściach wspólnych jak i gaz do ogrzewania spisany jest na dwóch właścicieli, który pełnią funkcję "zarządców" rozliczają opłaty i zbierają pieniądze na fundusz remontowy. Wszystko działa już wiele lat na tzw. "gębę" od lat 70-tych.
  no to gratulują stąpacie po kruchym lodzie ...Uważam, że należy to jak najszybciej przerwać to i ukonstytuować się zgodnie z ustawa o własności lokali (UoWL). Stworzyć zarząd, założyć konto w banku (najlepiej internetowe)

  kaefka1805:Niestety jeden z właścicieli, na którego spisane są umowy planuje wyprowadzkę i pojawia się problem dalszego funkcjonowania pozostałych mieszkańców - nikt nie chce podpisać na siebie umowy.
  Pojawił się pomysł utworzenia wspólnoty mieszkaniowej z powołanym zarządem. Jako mieszkańcy nadal chcemy sami prowadzić rachunki i chcemy aby to funkcjonowało tak jak do tej pory, natomiast wszelkie umowy podpisane byłyby na wspólnotę.
  Czy po utworzeniu takiej wspólnoty odpowiadamy przed jakimś organem w rozliczeniu rocznym? Czy są jakieś wymogi formalno-prawne, które należy spełnić?
  I to rozumiem , dobry pomysł... Czy odpowiadacie ? to zależy, jakie zdarzenia u was występują . Czy zatrudniacie na umowę zlecenie osoby fizyczne? jako pracodawcy pod ZUS ... czy macie pożytki z NW .... Pod względem podatkowym US ,

  Wszytko jest opisane w ustawie o własności lokali tekst masz w mojej stopce UoWL UoWL ; UoGN ;
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego