Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, Miodownik, gab, Iwona 71, Lok93P, monikakb, IwonaB, KAROLSKO, man, Zarzadca.pl, koziorozka, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime6-11-2018 zmieniony
   
  kaefka1805:Reasumując założenie obecnie takiej dokumentacji to ogromne koszty (ktoś musi przyjść, zrobić inwentaryzację stanu faktycznego, zrobić rysunki itd), więc najpewniej zrezygnujemy z tej opcji założenia wspólnoty mieszkaniowej :neutral:.
  Kobieto, Wspólnota Mieszkaniowa u was istnieje, czy to się tobie podoba, czy nie, ona powstaje z mocy prawa, czyli gdy wyodrębniono po 1995 roku lokal, powstała już Wspólnota.
  Przecież nikt wam już teraz nie każe odtwarzać dokumentacji technicznej. W obecnym stanie wszyscy właściciele lokali ODPOWIADAJĄ SOLIDARNIE za zaniechania, jakie macie, a każdy z osobna do wysokości posiadanego udziału .

  kaefka1805:Czy są jeszcze jakieś rozwiązania prawne tak, aby podpisać umowę z PGE ale nie byłaby to umowa imienna na konkretnych mieszkańców a na ogół mieszkańców w naszym bloku?
  W waszym przypadku , Nie ma innej opcji, jak wybrać Zarząd WM, który będzie ją reprezentował .

  z UoWL
  Art. 21. 1. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.
  2. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
  3. Zarząd na podstawie pełnomocnictwa, o którym mowa w art. 22 ust. 2, składa oświadczenia w celu wykonania uchwał w sprawach, o których mowa w art. 22 ust. 3 pkt 5, 5a i 6, ze skutkiem w stosunku do właścicieli wszystkich lokali.


  Inaczej nikt z wami nie będzie chciał rozmawiać. UoWL ; UoGN ;
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego