Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  Problem jest szerszy.
  Jest to problem . Kto odpowiada za szkode uczynioną drugiej stronie.W wiekszości wspolnot , nawet opomiarowanych istneją tylko dwa konta FR i NW.
  Zaliczki na NW. i media płaci się na na jedno konto bankowe a jeśli chpdzi o konto ksiegowe to właściciele w trakcie roku nie maja rozdzielonych zaliczek na NW i media ( nie mają do nich dostępu)
  A rozliczenia roczne są o d...e rozbić i mało kto je rozumie. Przez dwa lata szlajem się po sądach ale ...dopiąłem swego.
  W mojej wspolnocie od kwietnia tego roku są 3 konta bankowe i księgowe.
  Do kont bankowych nie mam dostepu ale mam nad nimi kontrolę poprzez moje przelewy bankowe. Porównuje je sobie z kontami ksiegowymi.
  FR , NW i Koszty utrzymania lokalu ( media) i mam jasność ( w temacie Mariola).
  I od tej pory nikt nas nie będzie w ciu ...a robił.
  NIektórzy adwersarze wieszli na mnie psy co ja za głupotę zrobiłem. A powiem wam że taki układ działa świetnie. Oczywiście nie dla zarządcy tylko dla właścicieli lokali.
  Po prostu wchodzi sie do e-kartoteke( mieszczanin) i wszystko widać.i media i Fr i NW.I Wszystko można sobie samemu policzyć .
  A jak to sie ma do tematu?
  Jeśli wspolnota udowodniła że właściciel wyrządził stratę wspólnocie ( zatkanie rury) i wspolnota ponosła koszty usunięcia tej awarii to obciąża tego właściciela i ewidencjonuje mu to obciążenia na koncie NW. Jeśli wspólnota wyrządzi straty w lokalu właściciela ( tak było u nas) to ewidencjonuje mu to na koncie utrzymania lokalu .Jeśli takie konto jest.
  Jeśli wspolnota wyrzadziła szkode 1000zł a właściciel miał zobowiązania na utrzymanie lokalu np1200 zł to wcale nic mu nie musi wypłaca√ć tylko rozlicza mu to na koncie utrzymania lokalu. Dlatego warto takie konto mieć.
  Ktoś powie że to samo można zrobić na koncie NW, Otóż nie. Bo to są dwa różne rodzaje i zobowiązań i zaliczek i nie można ich mieszać.
  Jeśli wspólnota ponosi straty z tytułu mediów musie je zwrócić właśicielowi ( Blazejh), Jesli ponosi straty z tytułu NW... NIE MUSI. ( art17)
Przejdź do dyskusji: karta właściciela
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego