Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthortajfun
  • CommentTime2-10-2019
   
  Przede wszystkim Blazejh, ja wcale nie zmuszałem zarządcy do utworzenia konta bankowego -media. Ja zaskarzyłem punkt mówiący że koszty mediów sa kosztami NW.
  Przez 10 lat w e-kartotece były ujawnione tylko dwa konta księgowe FR i Opłaty mieszkaniowe. Na tym dugim rozliczane były zaliczki zarówno na NW jak i media łącznie.
  Jeżeli w rozliczeniu rocznym miałem niedopłate czy nadpłatę na koncie " opłaty mieszkaniowe" to ja nie wiedziałem z czego ta różnica wynika.
  A to jest istotne, bo za zobowiązanie na NW ja ponoszę odpowiedzialność solidarną i jeżli z tego tytułu wspólnota ponosi straty to ja też ponoszę straty i wszystko jest OK. ( dopust boży)
  Natomiast media sa rozliczane w sposób rzeczywisty i ja nie odpowiadam za zobowiązania innych właścicieli. Jeśli mam nadpłatę zarządca musi to wykazać w moim rozliczeniu rocznym. A on tego nie robił .
  A później były takie " kwiatki' z przenoszebiem środkow jak pisałem.
  Ja wniskowałem do zarządcy o to żeby w e-kartotece funkcjonowało konto księgowe " koszty utrzymania lokali - media.Ale zarzadca powiedział że on nie wie na co wpłacają zaliczki właściciele , czy na NW czy na media.Jak pani nie wie to niech sobie założy pani osobne konto bankowe - powiedziałem pod nosem i ...ona to zrobiła
  Przypuszczam że to konto księgowe media w ogóle nie funkcjonowało bo gdyby było to z automatu byłoby widoczne w e-kartotece.
  Gdyby księgowość prowadzona była w sposób przeirzysty to nie byłoby problemu.
  A konto bankowe -media służy zarządcy ...bo teraz juz wie na co kto płaci i ile,

  Natomiast cały aspekt techniczny operacji na kontach ...to nie moja sprawa.Nie zgadzam sie z toba ze dysponując programem komputerowym rozliczenia są takie skomplikowane i doprowadzą do bałaganu.
  Odpowiedzialność za rozliczenia mediów ponosi jako pośrednik wspólnota i tylko wspólnota i właściciele- dłużnicyArt 17 nie ma tu zastosowania ( wyrok sadowy).
  I jeszcze jedno.Wyraziłeś kiedyś pogląd że długi z tytułu mediów to jedno a długi z tytułu NW to drugie , Zgoda. Ale dodałeś że jak wspólnota ponosi straty to straty z tytułu mediów zalicza sie do strat NW. Pozwól że sie z tym poglądem nie zgodzę.
  Podanie strat właścicieli lokali z tytułu mediów pominę powiem tylko że sa to sumy kiludziesięciu tysięcy.
Przejdź do dyskusji: karta właściciela
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego