Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, blazejh, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthortajfun
  • CommentTime3-10-2019
   
  Konto bankowe media dla właściciela ma drugorzędne znaczenie, ale dla ksiegowego to duzy problem. bo przelewy za media dojonuje z tego konta. Co będzie jak braknie środkow? Natomiast załozenie konta księgowego media daje wlaścicielowi informacje o jegp zpbowiązaniach na media.
  Sprawozdanie musi być inne. Musi być przedstawiony bilans wszystkich trzech kont. I wtedy przeniesienie na nastepny rok zobobowiązań właścicieli jest sumą nadpłat na media wynikającą z bilansu i każdy właściciel ma to zaewidencjonowane na koncie media. Bedzie tak jak u ciebie. Do tej pory tak nie było, Zarządca przenosił na nastepny rok z nadpłat na NW dowolne kwoty ( w 2018 32tysiące) na media . Traktował zaliczki na NW tak samo jak na media i w ogóle nie rozliczal indywidualnie wlaścicieli. 3 lata tłumaczyłem to bez skutku zarządcy. W efekcie musiałem iść do sądu.
  To że zarządca bedzi miał problemy to fakt. Już ma . W tym roku były wymieniane liczniki i zarządca nie zaewidencjonował na koncie właścicieli nadpłat z zaliczek na ten cel. Dłużnikom tak ale tym co nadpłacili nie. Uznał że to właściciele powinni ponosić koszty wymiany liczników swoich i dłużników.Jeżeli zarządca zwindykuje te zobowiazania od dłużników to co się stanie z ta kasą jeśli ci co nadpłacili nie maja tej nadwyżki zaewidencjonowanej?
Przejdź do dyskusji: karta właściciela
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego