Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  Natomiast sąd wypowiedział sie w innej sprawie. Koszty mediów nie zalicza sie do kosztów NW.Uzywanie więc konta FR lub NW na finansowanie mediów jest , jak to wyraził sąd:
  1 Niezgodne z prawem.
  2.Niezgodne z zasadami zarządzania
  3. Niezgodne z interesem właścicieli.
  I moim zdaniem ma racje. A nwet jak nie ma to wyrok jest wyrok.

  tajfum - pokaż nam ten wyrok sądu, nakazujący WM zalożyć trzecie konto w banku. Pośmiejemy się razem.

  nie płacą nic jak zapłacą bezgotówkowo, a takich jest 98 % w tej wspólnocie . Nawet "ososby trzeciego wieku" nauczyli, jak to uczynić mając konto w banku :wink:

  A szkolenia gdzie się odbywaly, przy trzepaku? I Ty się wypowiadasz jako ekspert od WM?

  Oprócz ustawy o własności lokali sa jeszcze inne przepisy, m.in. o obowiazku prowadzenia ksiegowości, uproszczonej ale ksiegowosci. US, ZUS będą miały co u Ciebie kontrolować.
  :bigsmile:


  to typowe stanowisko zarządców i administratorów, wciskanie kitu właścicielom, że to co robią to wynika z przepisów prawa. I nawijają makaron na uszy, że potrzebne jest trzecie konto, i trzeba zatrudnić biegłą księgową do prowadzenia księgowości.Przez 13 lat wysyłałem do US CIT - 8 z samymi zerami. Dopiero w tym roku urzędniczka zadzwoniła do mnie z info ,że wymagana jest obecnie wersja elektroniczna z certyfikatem.Przy okazji wspomniała ,że coś jest nie tak ,że są same zera. Wykupiłem za pieniądze WM niezbędny "dla mnie" podpis elektroniczny i wypelnilem CIT-8 z CIT-8 "0". Wreszcie po tylu latach zobaczyłem w zalączniku 0 pozycje dla WM - odliczenia od dochodu WM. I teraz przychod z zaliczek jest zmniejszany przez ten sam przychód, ktory jest zwolniony z podatku, więc w sumie też jest 0. Ale wszyscy są zadowoleni,. szczególnie te podmioty ,ktore wydają te certyfikaty, Przybylo im w kraju kilka lub kilkadziesiąt tysięcy klientów z kasą. A znamienne jest to ,że nie moglem kupić dla WM jako firmy, ale osobiście dla siebie jako pełnomocnika WM. Certfikat jest na 3 lata, jak jutro zrezygnuję ze stanowiska, straci WM, bo będzie musiala zakupić nowy dla mojego następcy, ich stary zostanie dla mnie.Z niecierpliwością oczekuję teraz od "wytrawnego znawcy WM" wskazania co mógłby u mnie skontrolować ZUS???? A co może kontrolować US we WM ustawowo zwolnionej z podatku dochodowego? Ja wiem, a czy Wy wiecie?
Przejdź do dyskusji: karta właściciela
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego