Ogrzewanie indywidualne, a zakręcone grzejniki w pokojach.

zackkzackk Użytkownik
edytowano grudnia 2019 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień dobry.
Proszę o pomoc w sprawie wymaganej temperatury w mieszkaniu. Budynek to kamienica. Jesteśmy małą wspólnotą mieszkaniową. Mamy zarządcę. Każdy właściciel lokalu posiada swoje prywatne ogrzewanie gazowe. Zauważyłem, że niektórzy sąsiedzi ogrzewają jedynie wybrane pomieszczenia, co moim zdaniem źle wpływa na gospodarkę cieplną budynku, oraz pogarsza jego stan techniczny. Czy są środki prawne, na które można się powołać i zmusić tych ludzi do prawidłowego ogrzewania mieszkania?
Dziękuję Państwu za odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2019
    Zauważyłem, że niektórzy sąsiedzi ogrzewają jedynie wybrane pomieszczenia, co moim zdaniem źle wpływa na gospodarkę cieplną budynku, oraz pogarsza jego stan techniczny.
    Czy są środki prawne, na które można się powołać i zmusić tych ludzi do prawidłowego ogrzewania mieszkania?
    Uważam, że nie ma . Jedna nauka to przez kieszeń , jak będą mieli "grzyba" ....
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano grudnia 2019
    wymaganej temperatury w mieszkaniu
    nie ma czegoś takiego, jak wymagana temperatura w mieszkaniu.
    Czy są środki prawne, na które można się powołać i zmusić tych ludzi do prawidłowego ogrzewania mieszkania?
    Prawidłowe ogrzewanie jest wtedy, kiedy temperatura wewnętrzna jest wystarczająca do zapobieżenia wykraplaniu się wilgoci na przegrodach, co skutkowałoby tym, o czym pisze KubaP, a także innym negatywnym skutkom, jak zamarzanie wody w rurociągach i syfonach pod przyborami sanitarnymi : ). Trzeba jednak pamiętać, że jeśli sąsiad nie ogrzewa pomieszczeń, to znaczy, że ich nie użytkuje, a w konsekwencji nie wytwarza w nich pary wodnej, więc wilgotność względna w takich pomieszczeniach bywa niezbyt wysoka, czyli - konkludując - sąsiad może bezpiecznie obniżyć temperaturę do całkiem niskiej wartości i dogrzewać się Twoim kosztem. : )

    Środki prawne, to chyba tylko prawo cywilne, aczkolwiek należałoby prawdopodobnie udowodnić, że Ty ponosisz straty przez sąsiada, a potem te straty oszacować. Możliwość przeprowadzenia takiego dowodu oceniam, jako iluzoryczną. Pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.