Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, Amadeusz, Siemowit, koziorozka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorZarządca
    • CommentTime23-09-2013
     
    Gość Zarzadca.pl:Okres homologacji minął w zeszłym roku.
    Domyślam się że część osób została rozliczona ryczałtowo albo w jakiś inny sposób.

    Stąd pytanie czy mogę się odwołać od zapłaty, jeżeli część mieszkańców jest rozliczana w inny sposób niż pozostała część?


    Jeżeli licznik ciepła nie jest zalegalizowany - to jego wskazania nie mają znaczenia - trzeba rozliczyć ryczałtem.
    Podstawą rozliczenia winien być regulamin, na co wskazuje art. 45 a pkt. 10 ustawy Prawo energetyczne:

    10. Właściciel lub zarządca budynku wielolokalowego wprowadza wybraną metodę, o której mowa w ust. 9, w formie wewnętrznego regulaminu rozliczeń ciepła przeznaczonego na ogrzewanie tego budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej dostarczanej centralnie poprzez instalację w budynku, zwanego dalej „regulaminem rozliczeń”; regulamin rozliczeń podaje się do wiadomości osobom, o których mowa w ust. 2, w terminie 14 dni od dnia jego wprowadzenia do stosowania.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego