Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, Amadeusz, KubaP, ewa9000, blazejh, nowy-wlasciciel, Prezesod13lat, lolekanabolek

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam wszystkich
  Jakis czas temu wysłałam prośbę na Facebooku o dołączenie do grupy osiedlowej lecz została ona odrzucona. Grupa ta jest grupą prywatną załozoną przez członka Zarządu mojego osiedla. Wcześniej mielismy forum osiedlowe ale zostało przez Zarząd zlikwidowane bo ludzie pisali tam rzeczy, ktore nie były na rękę Zarządowi, stąd wymysł w postaci małego zainteresowania forum, wysokimi kosztami jego prowadzenia i załozenie grupy na Facebooku. Obecnie robią selekcję i ci ktorzy są w złej komitywie z Zarządem są odrzucani. Do poprzedniego forum dostęp mieli wszyscy.Byla to celowa zagrywka Zarządu.
  Co mogę zrobić, zależy mi aby być na bieżąco ze sprawami osiedlowymi. Na pytanie dlaczego nie zostałam dołączona do grupy Zarzad nie odpowiada.
  Ps.Wspolnota jest b.duża, liczy ponad 500 lokali.
  •  
   CommentAuthorAmadeusz
  • CommentTime16-04-2021 zmieniony
   
  Jeżeli to jest Forum prywatne - nie opłacane przez wspólnotę - to nic nie zrobisz. Jak ktoś nie chce Cię wpuścić do swojego mieszkania prywatnego to też przecież nic nie zrobisz.
  Inna sprawa, że to trochę nienormalne jest czyli po pisowsku - bo jeżeli zakładam forum czyli platformę do dyskusji to dostęp powinien mieć każdy - wystarczy cenzurować tylko oszołomów i chamów.

  Czy to na pewno jest taka duża wspólnota? W jednym budynku jest ponad 500 lokali?
  zależy mi aby być na bieżąco ze sprawami osiedlowymi.
  Mało Ci problemów wspólnotowych, jeszcze chcesz całym osiedlem się martwić?
 2. 11 budynków po 45 mieszkań.
  Dziwi mnie to o tyle, ze w myśl ustawy o wł.lokali mamy prawo, a wręcz obowiązek do kontroli działań zarządu.Na tym forum poruszane i konsultowane są problemy naszej WM, a w ten spos.odbiera nam się prawo do tej kontroli.Jesteśmy pełnoprawnymi członkami WM więc pytanie, czy mimo wszystko nie jest to bezprawne?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime17-04-2021
   
  szkrabek:Witam wszystkich
  Jakis czas temu wysłałam prośbę na Facebooku o dołączenie do grupy osiedlowej lecz została ona odrzucona. Grupa ta jest grupą prywatną załozoną przez członka Zarządu mojego osiedla.
  Co mogę zrobić, zależy mi aby być na bieżąco ze sprawami osiedlowymi. Na pytanie dlaczego nie zostałam dołączona do grupy Zarzad nie odpowiada.
  Na tym polega prywatność grupy . To założyciel decyduje kto i z kim ...

  Załóż własną grupę na FB - właścicieli lokali odrzucony a zobaczysz co się stanie ...

  Ja jestem przeciwnikiem takich forum we WM. zwłaszcza gdy użytkownik występuje pod nickiem, a nie własnym nazwiskiem ... UoWL ; UoGN ;
 3. szkrabek
  11 budynków po 45 mieszkań.
  I to całe duże osiedle jest jedną wspólnotą???
  To wręcz niemożliwe. Nie da się dobrze zarządzać takim kolosem.

  Na tym forum poruszane i konsultowane są problemy naszej WM, a w ten spos.odbiera nam się prawo do tej kontroli.Jesteśmy pełnoprawnymi członkami WM więc pytanie, czy mimo wszystko nie jest to bezprawne?
  UoWL nie wymaga aby wspólnota posiadała forum dyskusyjne. Zważ, że 99% wspólnot w Polsce takich forum nie ma założonych i... właściciele dają radę kontrolować zarządy.
  Nie jest to bezprawie bo prywatny właściciel (w tym wypadku tego forum) ma prawo mówiąc popularnie - robić co chce ze swoją własnością.

  Ponawiam prośbę o potwierdzenie czy te jedenaście bloków to rzeczywiście jedna wspólnota.
  Wierzyć się nie chce, ale jeśli tak miałoby być, to trzeba zrobić szum w mediach, zaprosić TV itd. żeby pokazać na cały kraj do jakich absurdów może dojść przy wypaczaniu zasad określonych UoWL. Nieprawdopodobne!
  Zapewne jacyś zarządcy są tam (z licencjami), firmy zarządzające i co...żaden nie zwrócił uwagi że tak być nie może, bo nie da się tym zarządzać?! Gdzie odbywają(ły) się zabrania właścicieli?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime17-04-2021 zmieniony
   
  Ponawiam prośbę o potwierdzenie czy te jedenaście bloków to rzeczywiście jedna wspólnota.
  taka wspólnota istnieje np we Wrocławiu na Psim Polu przy ul. Poleskiej o czym prasa i media pisały ... 11 wieżowców stanowi jedna wspólnotę + jedna publiczna ulica (misato jej nie odśnierza ) ... zarządcy zmieniają się jak rękawiczki było ich chyba już 9 ... masakra UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthora-z
  • CommentTime17-04-2021
   
  Tak? To co powiecie na nieruchomość dwóch superjednostek pomiędzy nimi droga osiedlowa. Pod drogą garaże, które również częściowo wchodzą konstrukcyjnie w budynki superjednostek. Każda superjednostka ma ok. 500 lokali.
  Czyli nieruchomość 1000 lokali. :cry:
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime19-04-2021 zmieniony
   
  szkrabek:11 budynków po 45 mieszkań.
  Dziwi mnie to o tyle, ze w myśl ustawy o wł.lokali mamy prawo, a wręcz obowiązek do kontroli działań zarządu.Na tym forum poruszane i konsultowane są problemy naszej WM, a w ten sposób odbiera nam się prawo do tej kontroli. Jesteśmy pełnoprawnymi członkami WM więc pytanie, czy mimo wszystko nie jest to bezprawne?


  Już to ci wyjaśniono. Nie możesz twierdzić, że nie posiadasz prawa do kontroli zarządu. Ta prywatna grupa nie nie jest po prostu narzędziem kontroli zarządu.

  Było nim forum, ale likwidując forum nie złamano żadnych reguł.

  Powiedziałbym, że regułą jest, że takie forum się nie sprawdza. Podobnie jak nie sprawdza się funkcjonowanie takich molochów jak wasz.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego