Zasady edycji i tworzenia Wiki

Kto może zamieszczać treści?

Uprawnienia do edycji i tworzenia Wiki przysługują automatycznie osobom, które uzyskały w serwisie zarzadca.eu rangę Doradca, Ekspert lub Ekspert Miesiąca. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem serwisu Zarządca a chcesz współtworzyć i edytować Wiki napisz do nas na adres forum@zarzadca.pl

Jak sprawdzić czy temat jeszcze nie istnieje na wiki?

Aby uniknąć tworzenia podstron o tej samej zawartości konieczne jest przeszukanie treści Wiki w wyszukiwarce znajdującej się w prawej części okna.

W polu „szukaj” należy wpisać jej nazwę, czyli nazwę hasła, które zamierzamy zdefiniować oraz wybieramy przycisk „szukaj”. Jeśli nie znaleziono szukanego hasła, możemy utworzyć nową stronę, której tytułem będzie poszukiwane hasło.

Jak dodać treść do istniejącej strony?

Jeżeli temat, który zamierzamy utworzyć został już umieszczony, uzupełniamy istniejące omówienie o nowe informacje. Aby edytować istniejącą stronę otwórz ją a następnie kliknij „Edytuj stronę”. Po wprowadzeniu zmian zapisz je.

Jak utworzyć nową stronę?

W celu zamieszczenia nowego hasła wraz z omówieniem należy utworzyć nową stronę – „podstronę” Wiki, w tym celu prosimy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Wejdź na stronę główną

Edytuj stronę

  • Kliknij przycisk na dole strony „Edytuj stronę”.

Dopisz hasło

  • Dopisz nowe hasło do listy już utworzonych haseł własne wpisując je w podwójne nawiasy kwadratowe, a następnie zapisz zmiany. Nowe hasło (nowy link) będzie tytułem tworzonej przez Ciebie strony.
[[hasło]]

Wybierz nowy link

  • Na zapisanej stronie pojawi się link do do utworzonej strony. Kliknij na link, aby wyświetlić pustą stronę.

Wprowadź treść

  • Ostatni etap to wprowadzenie treści. Aby dodać treść - kliknij teraz na link swojego hasła. Możesz utworzyć stronę klikając przycisk na dole strony „utwórz stronę”.

Jak dodać kategorię?

Aby utworzyć kategorie w danym haśle należy na jego podstronie (link z oznaczeniem hasła) utworzyć kolejne linki do nowych haseł postępując zgodnie z instrukcjami, jak przy tworzeniu nowej strony.

W jaki sposób przeglądać poprzednie wersje strony

Aby przeglądać poprzednie wersje strony danego hasła należy wybrać link „Poprzednie wersje”, który znajduje sie nad i pod treścią opublikowanego hasła. Każda wersja hasła ma przypisanego autora, który dokonał zmiany w treści.

Jak porównać wersje strony dla danego hasła

Po wybraniu linku „Poprzednie wersje” zaznacz wersje strony, które chcesz porównać i kliknij na „Pokaż różnice między zaznaczonymi wersjami”. Różnice między wybranymi wersjami zostaną podświetlone.

 
pomoc.txt · ostatnio zmienione: 2016/06/15 16:07 (edycja zewnętrzna)
 
Recent changes RSS feed Driven by DokuWiki