Zarząd Wspólnoty nie wykonują prawomocnych wyroków Sądu

ricardoricardo Użytkownik
Wygrałem cztery sprawy w Sądzie o uchylenie uchwał. Jestem sam przeciw wspólnocie. Zostałem pokrzywdzony działaniami wspólnoty. Jednakże działania są takie,
. Wspólnota, zarząd nie respektują wyroków Sądu i w tym działaniu pomaga im Zarządca nieruchomości z którą mamy podpisana umowę. Nie chcą podjąć uchwałę którą zgłaszałem, bo dobrze więdzą że ją zaskarżę. Kpią sobie z wyroków Sądu. Co mam zrobić by zarząd wykonał wyrok Sądu, gdzie mam tą sprawę skierować.
Prosze o pomoc
Ryszard

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano lutego 2011
    Nie chcą podjąć uchwałę którą zgłaszałem, bo dobrze więdzą że ją zaskarżę.
    Chyba coś ci nie wyszło?
    Napisz konkretnie o jaką uchwałę chodzi, a może o projekt?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli wspólnota nie respektuje wykładni zawartej w orzeczeniach, to trudno właścicieli, czy zarząd zmusic do określonego działania bez inicjowania kolejnych postępowań, takie orzeczenia po prostu,z wyjątkiem postanowień o kosztach, nie nadają się do wykonania.
    Czego konkretnie uchylone uchwały dotyczyły?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ricardo:[/cite]Wygrałem cztery sprawy w Sądzie o uchylenie uchwał. Jestem sam przeciw wspólnocie. Zostałem pokrzywdzony działaniami wspólnoty. Jednakże działania są takie,
    . Wspólnota, zarząd nie respektują wyroków Sądu i w tym działaniu pomaga im Zarządca nieruchomości z którą mamy podpisana umowę. Nie chcą podjąć uchwałę którą zgłaszałem, bo dobrze więdzą że ją zaskarżę. Kpią sobie z wyroków Sądu. Co mam zrobić by zarząd wykonał wyrok Sądu, gdzie mam tą sprawę skierować.
    Prosze o pomoc
    Ryszard
    Należy pamiętać, że jeżeli sąd nie wstrzymał wykonania uchwały do czasu zakończenia sprawy to taka uchwała podlega wykonaniu.
    Możesz złożyć wniosek do sądu o ustanowienie zarządcy przymusowego.
  • Opcje
    AntyaniołAntyanioł Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rucardo pisze ,że wygrał 4 sprawy, to z tego wygląda ,że postanowienia już w tych sprawach są. Mnie radca prawny powiedział,że jeżeli zarząd nie wykona postanowienia sądu to grozi mu kara wysokości 500 zł miesięcznie aż do momentu zastosowania się do postanowienia.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Antyanioł:[/cite]Rucardo pisze ,że wygrał 4 sprawy, to z tego wygląda ,że postanowienia już w tych sprawach są. Mnie radca prawny powiedział,że jeżeli zarząd nie wykona postanowienia sądu to grozi mu kara wysokości 500 zł miesięcznie aż do momentu zastosowania się do postanowienia.

    W momencie uprawomocnia się wyroku postanowienie upada, staje się bezprzedmiotowe, ma ono jedynie zabezpieczac powództwo do czasy wydania orzeczenia.
    Odnośnie grzywny za wykonania wstrzymanej uchwały, to moim zdaniem zastosowanie mają tutaj przepisy k.p.c.:

    Art. 1051

    § 1. Jeżeli dłużnik ma obowiązek zaniechać pewnej czynności lub nie przeszkadzać czynności wierzyciela, sąd, w którego okręgu dłużnik działał wbrew swemu obowiązkowi, na wniosek wierzyciela po wysłuchaniu stron i stwierdzeniu, że dłużnik działał wbrew obowiązkowi, nałoży na niego grzywnę. Tak samo sąd postąpi w razie dalszego wniosku wierzyciela.




    Art. 1052

    W jednym postanowieniu sąd może wymierzyć grzywnę nie wyższą niż jeden tysiąc złotych, chyba że trzykrotne wymierzenie grzywny okazało się nieskuteczne. Ogólna suma grzywien w tej samej sprawie nie może przewyższać stu tysięcy złotych. W razie wykonania czynności przez dłużnika lub umorzenia postępowania grzywny nie zapłacone do tego czasu ulegają umorzeniu.



    Art. 1053

    § 1. Wymierzając grzywnę, sąd orzeknie jednocześnie - na wypadek niezapłacenia - zamianę grzywny na areszt, licząc jeden dzień aresztu od pięciu złotych do stu pięćdziesięciu złotych grzywny. Ogólny czas trwania aresztu nie może w tej samej sprawie przekroczyć sześciu miesięcy. Przepis art. 762 § 4 stosuje się odpowiednio.

    § 2. Jeżeli dłużnikiem, do którego skierowane było wezwanie sądu, jest osoba prawna lub inna organizacja, środkom przymusu podlega jej pracownik odpowiedzialny za niezastosowanie się do wezwania, a gdyby ustalenie takiego pracownika było utrudnione, środkom przymusu podlegają osoby uprawnione do jej reprezentowania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapytam jeszcze raz o to samo co koziorozka tylko wyrazniej: po co zglaszasz projekt uchwaly skoro z gory wiesz ,ze po jej uchwaleniu bedziesz ja skarzyl?
    Rucardo pisze ,że wygrał 4 sprawy, to z tego wygląda ,że postanowienia już w tych sprawach są.
    To ,ze sa postanowienia(wyroki) na jego korzysc nie swiadczy o tym,ze one juz sa prawomocne.Cos mi w tej calej relacji nie pasuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.