Czat z Portalem Zarządca - Sezon grzewczy we wspólnocie mieszkaniowej

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano listopada 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanko w mojej spółdzielni okres grzewczy zaczął się 9.10.2012 r i trwa nadal co dziwne jeżeli temperatura się trochę podnosi i przekracza 12 stopni jak ma to miejsce w tej chwili to wyłączają ogrzewanie.Mieszkam na parterze i 3 ściany mam zewnętrzne więc w mieszkaniu spada temperatura do poniżej 15 stopni.Dzwoniłem do spółdzielni żeby włączyli ogrzewanie ale powiedzieli że zgodnie z prawem energetycznym ogrzewanie jest wyłączane jeżeli się temperatura utrzymuje powyżej 12 stopni.Czytam Dziennik Ustaw i nigdzie takiej definicji nie mogę znaleźć.Czy mają rację?I czy nic nie można zrobić tym bardziej że mam założone podzielniki ciepła i co roku muszę dopłacać do ogrzewania a w mieszkaniu jest zimno.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Mam pytanko w mojej spółdzielni okres grzewczy zaczął się 9.10.2012 r i trwa nadal co dziwne jeżeli temperatura się trochę podnosi i przekracza 12 stopni jak ma to miejsce w tej chwili to wyłączają ogrzewanie.
    Mieszkam na parterze i 3 ściany mam zewnętrzne więc w mieszkaniu spada temperatura do poniżej 15 stopni.
    Dzwoniłem do spółdzielni żeby włączyli ogrzewanie ale powiedzieli że zgodnie z prawem energetycznym ogrzewanie jest wyłączane jeżeli się temperatura utrzymuje powyżej 12 stopni.
    Czytam Dziennik Ustaw i nigdzie takiej definicji nie mogę znaleźć.
    Czy mają rację?
    I czy nic nie można zrobić tym bardziej że mam założone podzielniki ciepła i co roku muszę dopłacać do ogrzewania a w mieszkaniu jest zimno.
    dostawą EC do lokalu steruje automatyka, która zgodnie z zawartą umową (SM dostawca EC) jest ustawiona na 12 stopni , a może być ustawiona na 14 stopni,
    ale to niesie za sobą dodatkowe koszty do poniesienia przez użytkowników lokali ...

    Poproś Zarząd SM o regulamin rozliczania Energii cieplnej . Tam powinno być zapisane na jakich zasadach włącza się i wyłącza ogrzewanie...
    Poza tym zawsze możesz napisać skargę do Rady Nadzorczej SM.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.